چرا معاون اول رئیس جمهور بى‌ادبى اردوغان را تحمل کرد؟

دوشنبه 23 آذر 1394

چرا معاون اول رئیس جمهور
بى‌ادبى اردوغان را تحمل کرد؟
تحولات منطقه ملتهب خاورمیانه انچنان به سرعت در حال انجام است که هر کشور و دولتى با سرعت و دقت ان را تحلیل نکند و بدرستى تصمیم نگیردتبعات و اثراتش بدون شک جبران ناپذیر است .
اشتباه تاریخى و خطاى استراتژیک دولت ترکیه و تصمیم اقاى اردوغان در هدف قرار دادن جنگنده روسى و پاسخ قاطع و دندان شکن پوتین به این اقدام نسنجیده که تازه هنوز در مرحله مقدماتى و کنترل شده براى ضربات شکننده و خرد کننده اصلى مى باشد زنگ خطر انهدام کشور اسلامى دیگرى انهم در اوج توسعه و پیشرفت خود را به صدا در اورد
تبعات سنگین این حرکت شگفت انگیز دولت ترکیه و اثرات ان در منطقه خاورمیانه لزوم مذاکره اى رودرو و بى واسطه و ابلاغ صریح ترین و قاطع ترین ودر عین حال دوستانه ترین نصایح را الزامى کرده بود و اینبار اسحاق جهانگیرى معاون اول رئیس جمهور در ماموریتى خطیر ابلاغ این نکات مهم را بر عهده داشت .
هرچند چیدمان و ارایش ظاهرى و مشکوک محل ملاقات و عدم رعایت پروتکل هاى مرسوم ، نوع برخورد اولیه و رفتار غیر طبیعى مى توانست بهانه اى بحق باشد تا معاون اول رئیس جمهور غافلگیر شده و از ملاقات با اردوغان اجتناب کند اما هوشیارى ذاتى و تسلط واعتماد به نفس جهانگیرى و سخنان قاطع وبرخورد قاطع تر و پر صلابت اسحاق و نصایح دلسوزانه وابلاغ پیام همسایه قدرتمند وابرقدرت منطقه پر التهاب خاورمیانه به رئیس جمهور کشوردوست و برادرترکیه، اقاى اردوغان، ضرورتى بود که هیچ حاشیه اى نمى بایست ان راتحت تاثیر قرار مى داد.
به امید روزى که معاون اول رئیس جمهور و وزارت خارجه در خواست عاجزانه طرف مذاکره از وى و پاسخ هاى دقیق ، قاطع و در عین حال دیپلماتیک و دوستانه خود را براى افکار عمومى شرح دهند تا همه دنیا بدانند. ایران امروز، ابر قدرت بلا منازع خاورمیانه، کشورى است که ابر قدرتهاى غربى حامى اقاى اردوغان هم بدون نظرش در ان شانسى براى حفظ منافعشان ندارند چه رسد به دولت متوهم و به زعم تحلیل گران اگاه، بازى خورده اى که همه اعتبار و ابرو و منافع ملتش را در استانه نابودى قرار داده است! امید که نصایح ایران که از زبان سفیر امین و لایق نظام به اردوغان ابلاغ شد مورد توجه و دقت وى و سران حزب حاکم ترکیه قرار گیرد و کشور دوست وبرادر ترکیه به سرنوشت دیگر کشورهاى سوخته خاورمیانه دچار نشود. انشاءالله

زلزله
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.