خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 629

آمادگی اداره کل منابع طبیعی کرمان برای مقابله با
حریق های احتمالی
رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در کمیته اطفای حریق از آمادگی اداره متبوع خود در مقابله با حریق های احتمالی مراتع و جنگل های استان خبر داد و افزود: با عنایت به بارندگی های بهاره و ازدیاد علوفه در مراتع و متعاقب آن خشک شدن علوفه های یکساله، احتمال بروز حریق و آتش سوزی در برخی از مناطق مرتعی وجنگلی استان در فصول بهار و تابستان که گردشگران اقبال بیشتری به آن مناطق دارند وجود دارد و به همین منظور تشکل هایی از سازمانهای مردم نهاد، گروه های داوطلب و نیروهای شاغل و بویژه یگان حفاظت سازمان دهی شده و با امکانات موجود در مواقع حریق بصورت کاملا خودجوش و آماده، به مقابله با حریق خواهند پرداخت.
نامبرده با اعلام اینکه قریب 95 درصد از علل آتش سوزی عامل انسانی است از مقوله فرهنگ سازی و ارتقاء دانش عموم در مقابله با پدیده آتش سوزی خبر داد و افزود: در این خصوص با سازمان تبلیغات اسلامی و شوراهای اسلامی در جهت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بوسیله ائمه جمعه و جماعت و اعضاء شوراهای اسلامی مناطق مستعد هماهنگی لازم صورت گرفته و اقلام تبلیغی شامل بروشور، تراکت، نصب بنر و استفاده از رسانه استانی در دستور کار قرار دارد که در این جهت همایش و کارگاه توجیهی سرگروههای اطفاء حریق در نیمه اول خرداد برگزار خواهد شد.
نامبرده با اعلام شماره امداد و نجات جنگل با شماره 1504 از عموم گردشگران و دوستداران طبیعت درخواست کرد که با حفظ و به خاطر شمردن این شماره رایگان که پل ارتباطی مردم و منابع طبیعی است اداره متبوعش را از هر گونه تجاوز و تعدی به منابع طبیعی و آتش سوزی مطلع فرمایند.

انجام ثبت نام اظهارنامه مالیات بر درآمد مشاغل و خودرو در ادارات پست
جعفری، معاون فنی پست استان کرمان: ثبت نام اظهار نامه مالیات بر درآمد مشاغل خودرو تا پایان خرداد ماه در ادارات پست سطح استان انجام می شود. به گزارش روابط عمومی پست استان کرمان، جعفری اظهارداشت: با توجه به اینکه اظهار نامه مالیاتی به صورت الکترونیکی انجام می گردد، ادارات پست دولتی به دلیل برخورداری از امکاتات سخت افزاری و نرم افزاری مناسب آماده ارایه این خدمت به شهروندان هستند.
وی افزود: مدارک مورد نیاز مودی در زمان تکمیل فرم الکترونیک شامل کارت ملی یا شناسنامه جدید و یا برگه تایید ثبت احوال (در صورت آماده نبودن کارت ملی یا شناسنامه) و مدارک شناسایی مورد نیاز مالکیت خودرو اعم از سند کمپانی خودرو، سند قطعی، قرارداد اجاره به شرط تملیک، برگ ترخیص از گمرک، وکالت نامه، نامه مزایده، حکم دادگاه و برگه سبز است.
معاون فنی پست استان کرمان خاطرنشان کرد: به منظور رفاه حال همشهریان جهت ثبت نام اظهارنامه درشهر کرمان دوباجه پستی درجاده تهران، اداره کل پست وچهارراه ارگ، خیابان عدالت، اداره پست شهرستان کرمان و درشهرستانها درادارات پست مرکزی دایر گردیده است.

11

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 163
  • دیروز: 238
  • هفته: 1,950
  • ماه: 7,599
  • سال: 84,389