خبر

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره 411

مثلث توسعه اقتصادی گره توسعه نیافتگی را نشان داد
استاندار کرمان گفت: مثلث توسعه اقتصادی به ما نشان داد که گره عدم توسعه یافتگی در چیست و همچنین مهر تاییدی بر تجربیات و مستندات علمی بود. به گزارش کمیته اطلاع رسانی شورای مشاورین جوان استاندار کرمان علیرضا رزم حسینی در نشست با کمیته اقتصادی مشاورین جوان استاندار با بیان اینکه باید در دولت تدبیر و امید توسعه شتابان منطقه ای ایجاد کرد افزود: استان کرمان در همه زمینه ها دارای ظرفیت هایی است که توان اداره خودش را دارد. وی با تاکید بر اینکه به دنبال اثبات خودمان و محکوم کردن دیگران نیستیم خاطرنشان کرد: فقط به دنبال احقاق حق استان کرمان از داشته های خود استان هستیم و همچنین به دنبال نهادینه کردن منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در استان کرمان می باشیم. وی با اشاره به نشست های متعدد با مسوولان کشوری برای افزایش اختیارات استانداران گفت: نه اختیارت سیاسی می خواهیم و نه اختیارات عرفی، فقط به دنبال توسعه اقتصادی و درون زا هستیم و به دنبال خلق سرمایه و کمک به اقتصاد استان می باشیم.

آسفالت روستاهای ۱۰۰ خانواره استان کرمان
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با اشاره به اهمیت راه های روستایی و تاثیرآن درتوسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی روستاها گفت: عمده روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار استان کرمان و بیش از ۹۳ درصد از آنان از راه آسفالته مناسب برخوردار هستند. خداداد مقبلی روز در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ۵۱۳ روستای بالای ۱۰۰ خانوار در استان کرمان وجود دارد افزود: برابر آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار کشور، بیش از ۴۵ درصد جمعیت استان در روستاها مستقر هستند.
وی افزود: ایجاد راه ارتباطی آسفالته برای ارتباط روستاها با مراکز شهری و حمل و نقل محصولات کشاورزی و فعالیت های اقتصادی کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برای روستانشینان استان کرمان برخوردار است. وی خاطرنشان کرد: در استان کرمان بیش از نه هزار و ۹۰۰ روستا وجود دارد که چهار هزار و ۴۲ روستای آن دارای سکنه است.

آموزش و پژوهش هدفمند انجام نمی شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان یکی از نقص های نظام علمی کشور را جدایی آموزش از پژوهش دانست و گفت: آموزش و پژوهش در کشور ما هدفمند انجام نمی شود. به گزارش ایرنا علی اکبر حق دوست عصر در نشست کارگروه پژوهش و فناوری استان کرمان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از وی خواست ارتباط بین صنعت و دانشگاه را تقویت کند. وی با بیان اینکه از گذشته سدی بین دانشگاه ها و صنعت وجود داشته است اظهار کرد: جلسات هم اندیشی مشترکی بین صنعت و دانشگاه در کرمان برگزار و منجر شده تا حدودی به یک زبان مشترک برسیم. وی تصریح کرد: برخی چارچوب های درون دانشگاهی باید شکسته و دو بخش صنعت و دانشگاه در هم تنیده شود. رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: مسیری را که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با راه اندازی جنبش جدید فکری با پایمردی و استقامت پیش گرفته می تواند به یک انقلاب تبدیل شود.

کرمان رتبه ششم کشور را از نظر تعداد تعاونی دارد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: این استان با دو هزار و ۱۱۷ تعاونی ثبت شده و پنج هزار و ۱۳۲ تعاونی فعال، رتبه ششم کشور را در بخش تعاونی ها دارد. به گزارش ایرنا، رضا اسماعیلی پور در همایش منطقه ای جنوب شرق کشور با عنوان توسعه بازار و برندسازی در بخش تعاون در سالن شهید رحمانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: امیدواریم با تلاش همکاران این رتبه را حفظ کرده و ارتقا دهیم. وی ادامه داد: با وجود این همه تعاونی در استان فقط ۱۳ تعاونی توانسته اند در سطح ملی و بیشتر آنها در سطح استانی برندسازی کنند. اسماعیلی پور خاطرنشان کرد: در بخش تعاون استان ۵۰ هزار نفر مشغول به کار بوده و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمان اظهار کرد: یکی از کارهایی که آن را پیگیری می کنیم راه اندازی تعاونی توسعه شهرستان کرمان است و قرار است برای آن حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شود که محرک استان در بخش تعاونی ها خواهد شد.

19

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :