خبر

دوشنبه 27 اردیبهشت 1395

ثبت 100 هزار درخواست در سامانه «سامد» طی سفر رییس جمهور به کرمان
مدیر کل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری کرمان با اشاره به اینکه بیش از 100 هزار درخواست فیزیکی(نامه) و تماس تلفنی ثبت سامانه سامد شد، گفت: فراوانی درخواست ها به ترتیب، کمک های مالی، وام، درخواست اشتغال، مسکن بوده است. به گزارش ایسنا محمد باژیان منطقه کویر، درباره راه‌اندازی سامانه ارتباطی مردم با دولت در استان کرمان در حاشیه سفر رییس جمهور به کرمان اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان سامانه ارتباطی مردم با دولت(سامد) برای پاسخگویی به درخواست‌های مردم با 1600 نفر اپراتور در چهار شیفت به صورت شبانه روزی در سالن شرکت برق منطقه‌ای راه‌اندازی شد. وی با بیان اینکه در لحظه 200 نفر در هر شیفت پاسخگوی مشکلات و درخواست‌های مردم بودند تصریح کرد: قبل از سفر دولت تدبیر و امید به استان، اعلام کردیم دریافت نامه نخواهیم داشت، اما در عین حال مجبور به دریافت برخی نامه ها شدیم و در این راستا 39 هزار نامه طی سفر رییس جمهور و نمایندگان ویژه دکتر دریافت کردیم.

خرید گندم در جنوب کرمان از مرز 124 هزار تن گذشت
رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: برای نخستین بار در تاریخ عملکرد این سازمان خرید و تحویل گندم به سیلوها و مراکز بوجاری از مرز 124 هزار تن گذشت. به گزارش فارس سید یعقوب موسوی اظهار داشت: در سال جاری سطح زیر کشت گندم منطقه 36 هزار و 500 هکتار است. وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود 80 درصد از این محصول با 260 کمباین مهاجر و بومی برداشت شده است، بیان داشت: همچنین برای نخستین بار در تاریخ عملکرد این سازمان 116 هزار تن گندم خریداری و تحویل مراکز خرید و سیلوهای منطقه شده است. موسوی تصریح کرد: پیش‎بینی می‎شود، تولید گندم جنوب کرمان در سال جاری به بیش از 150 هزار تن و میزان محصول تحویلی به سیلوها به 130 هزار تن برسد. وی افزود: همچنین علاوه بر گندم تحویلی به سیلو حدود 8 هزار تن گندم بذری در طبقات مختلف «گواهی شده، مادری، پرورشی» تاکنون از بهترین مزارع کشاورزان طرف قرارداد برای بذر سال آینده خریداری شده است.

خسارت 450 میلیارد تومانی سرما به محصول پسته
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: 35 درصد سطح زیر کشت پسته در شهرستان رفسنجان دچار خسارت سرمازدگی شده و میزان این خسارت 450 میلیارد تومان است. به گزارش خبرگزاری فارس حسین رضایی پیش در جلسه ستاد پسته اظهار داشت: بارندگی‌های اخیر در شهرستان رفسنجان 67 میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش بارش داشتیم. وی بیان داشت: خنک شدن دمای هوا در فروردین‌ماه سبب شد، جوانه گل زیادی بروید که برای سال آینده خوب است. رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان تصریح کرد: از سال 86 تا 93 وضعیت خوبی در زمینه محصول پسته نداشتیم و سال 93 محصول خوب بود، اما دوباره سال 94 کاهش محصول داشتیم. وی ادامه داد: سرمای هوا حتی یک دهم درصد هم روی محصول اثرگذار است و میزان موجود باید مدیریت شود. رضایی با اشاره به اینکه در 15 فروردین بعضی مناطق به ویژه در حومه غربی رفسنجان دوبار سرمازدگی اتفاق افتاد و همچنین تگرگ 12 اردیبهشت در حومه غربی خساراتی وارد کرد.

حضور کرمان در نشست کشورهای حاشیه دریای عمان
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: از استان کرمان برای حضور در نشست کشورهای حاشیه دریای عمان دعوت به عمل آمده ست. به گزارش فارس محمد جهانشاهی در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار داشت: در حال حاضر کرمان با دارا بودن 63 واحد اقامتی بوم‌گردی در کشور به عنوان استان اول در این بخش شناخته می‌شود. وی با بیان اینکه یزد با تفاوت 30 واحدی از کرمان در رتبه بعدی واحدهای بوم‌گردی است، ابراز داشت: اکثر واحدهای بوم‌گردی کرمان در روستاها از جمله، شهداد، ماهان، خبر و … هستند و در شهرها نیز ظرفیت‌های خوبی در این زمینه وجود دارد. جهانشاهی عنوان کرد: در راستای برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی در ایام تعطیلات نوروزی، امسال 400 غرفه در سطح استان برپا شد و مورد استقبال مهمانان و شهروندان قرار گرفت. وی از برگزاری نشست کشورهای حاشیه دریای عمان خبر داد و افزود: از کرمان نیز برای حضور در این نشست دعوت به عمل آمده است که نتیجه اقدامات صورت گرفته در حوزه گردشگری است.

رفسنجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *