خبر

منتشر شده در صفحه جشنواره | شماره 405

حضور ۱۶۰۰ نفر در برنامه شب کرمان هدفگذاری شده است
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: حضور هزار و ۶۰۰ نفر در برنامه شب کرمان در جشنواره هفته فرهنگی و اقتصادی کرمان در تهران هدفگذاری شده است. محمد جهانشاهی در گفت و گو با ایرنا افزود: این افراد در ۱۰ بخش تقسیم بندی شده اند که از سفرا و مقامات رسمی سفارتخانه ها ۱۰۰ نفر دعوت شده اند و راهنمایان فعال و سایت های بزرگ گردشگری، اساتید دانشگاهی مراکز آموزش گردشگری و حتی کارگردانان سینما از جمله سایر دعوت شدگان هستند. وی ادامه داد: در بخش نمایشگاهی این جشنواره فضایی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ مترمربع را برای کمیته گردشگری و میراث فرهنگی در نظر گرفته اند که از چند شرکت طراح برای فضاسازی مناسب نمایشگاه دعوت شده است. جهانشاهی تصریح کرد: این فضا را در چند بخش شامل دفاتر خدمات مسافرتی، واحدهای اقامتی، اقامتگاه هایی در مناطق روستایی، مجتمع های بین راهی و گردشگری تقسیم کرده ایم. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان ادامه داد: معرفی ویژه بیابان لوت نیز در این فضا دیده شده است.

تاکید استاندار بر معرفی جاذبه های منابع طبیعی در جشنواره کرمان
استاندار کرمان گفت: معرفی جاذبه های بیشمار و بعضا منحصر بفرد در بخش منابع طبیعی از ماموریت های کمیته منابع طبیعی استان در جشنواره هفته فرهنگی کرمان در تهران است که باید با جدیت و دقت تمام پیگیری شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان علیرضا رزم حسینی، مهدی رجبی زاده مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان را به عنوان رییس کمیته منابع طبیعی در جشنواره هفته فرهنگی کرمان در تهران منصوب کرد. استاندار کرمان در این ابلاغیه آورده است: معرفی جاذبه های منابع طبیعی استان و ارایه چهره ای متفاوت از آنچه تاکنون در اذهان عموم نسبت به کرمان وجود داشته است وظیفه این کمیته بوده و معرفی جاذبه های بیشمار و بعضا منحصر بفرد استان کرمان در بخش منابع طبیعی مثل جنگل های ناشناخته، مراتع مرغوب، کویرهای زیبا و موارد دیگر از ماموریت های این کمیته می باشد که باید با جدیت و دقت تمام پیگیری شود.

ورزشکاران قهرمان و جوانان نخبه کرمان در تهران معرفی می شوند
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ورزشکاران قهرمان و جوانان نخبه استان کرمان در جشنواره فرهنگی و اقتصادی کرمان در تهران معرفی می شوند.
محمود محمودی نیا در گفت و گو با ایرنا افزود: اسامی قهرمانان المپیکی، پارالمپیکی، آسیایی و بین الملی و همچنین جوانان نخبه استان که مقام هایی در سطح بین المللی داشتند را لیست کرده ایم. وی با اشاره به معرفی دستاوردهای ورزشی استان در این جشنواره گفت: ارائه طرح توسعه ورزش همگانی و قهرمانی و ارائه گزارش عملیاتی و آماری از اجرای آن از دیگر برنامه های ما در هفته فرهنگی و اقتصادی کرمان در تهران است. محمودی نیا تصریح کرد: در این جشنواره مجموعه های ورزشی مطرح در سطح استان نیز معرفی خواهند شد. مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان ادامه داد: ساخت مستندی را آغاز کردیم که در آن در حوزه ورزش و جوانان، قهرمانان، مسوولان کشوری و استانی و پیشکسوتان حضور دارند که در همایش ویژه ورزش و جوانان در این جشنواره پخش خواهد شد. وی افزود: همچنین در این جشنواره مسابقه ویژه در تهران بین ورزشکاران کرمان و هنرمندان کشوری هم خواهیم داشت. جشنواره هفته فرهنگی و اقتصادی کرمان از ۱۶ تا ۲۳ مرداد در برج میلاد تهران برگزار می شود.

22

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :