همزمان با سفر رییس جمهور به کرمان صورت گرفت امضای تفاهم نامه احداث نخستین خط ریلی بخش خصوصی توسط شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

شنبه 25 اردیبهشت 1395

همزمان با سفر رییس جمهور به کرمان صورت گرفت
امضای تفاهم نامه احداث نخستین خط ریلی بخش خصوصی توسط شرکت معدنی و صنعتی گل گهر
تفاهمنامه احداث خط ریلی کرمان – بردسیر – سیرجان بین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان امضا شد. مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت: این نخستین خط ریلی در کشور است که توسط بخش خصوصی احداث می شود. تقی زاده افزود: این خط ظرف مدت سه سال آینده احداث خواهد شد.
وی بیان کرد: پیرو این تفاهمنامه، هزینه حمل باربیشتر از قرارداد به مجتمع گل گهر سیرجان اختصاص می یابد.
مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در ادامه با اشاره به امضا این تفاهم نامه ان را گامی ارزشمند در این حوزه دانست و إبراز امیدواری کرد با حمایت مدیران و مسئولین این طرح هر چه زودتر به بهره برداری برسد و راه اندازی از این طرح خدمتی بزرگ به مردم قدرشناس سیرجان و دیار کریمان باشد.
گفتنی است همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان کرمان با امضای تفاهمنامه بین شرکت راه آهن و شرکت گل گهر سیرجان با مشارکت 65 درصدی شرکت گل گهر و 35 درصدی دولت؛ کار احداث راه آهن کرمان به سیرجان از سال 96 به مدت سه سال با هزینه ای حدود یک هزار میلیارد تومان اجرایی خواهد شد.

سیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *