خبر

منتشر شده در صفحه فرهنگ | شماره 399

آخرین جزئیات پرونده اختلاس سهام عدالت کرمان
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: مطابق قانون برخوردهای لازم را در برابر مفسدین پرونده اختلاس سهام عدالت انجام می‌دهیم.
به گزارش پایگاه خبری «تیک» یدالله موحد درباره اختلاس سه میلیاردی و برداشت‌ غیرقانونی اموال شرکت سهامی عدالت در استان کرمان اظهار داشت: با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه مبنی بر مبارزه با فساد اداری و اختلاس، 13 نفر از متهمان این پرونده به اتهام دخل و تصرف در اموال و وجوه شرکت سهامی عدالت تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند. رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: در حال حاضر طرح تحقیق و تفحص برای دستگیری اختلاس‌گران و مجازات افراد متخلف با جدیت از سوی مسئولان قضایی پیگیری می شود تا تبعات و هزینه های احتمالی این تخلف بر جامعه و افکار عمومی مردم کاهش پیدا کند. وی اشاره کرد: این متخلفان از سال 89 تا اوایل سال 92 اقدام به برداشت‌های غیرقانونی اموال مربوط به سهام عدالت کرده‌اند و تا کنون دو تن از متهمان، دستگیر و روانه زندان شده‌اند. موحد اذعان کرد: این پرونده در حال کارشناسی است و دستگاه قضایی استان با اختلاس کنندگان بدون اغماض و مطابق قانون برخوردهای لازم را انجام می‌دهد و با قاطعیت در مقابل این مفسدین اقتصادی ایستاده است. رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه مفاسد اقتصادی مانعی جدی پیش روی توسعه کشور است عنوان کرد: دستگیری افراد متخلف از مطالبات جدی مقام معظم رهبری و همه مردم است و مسئولان قضایی سختگیری کاملی در جهت شناسایی این افراد به کار گرفته است.

تأکید فرماندار زرند بر لزوم استفاده از روش های نوین آبیاری در بخش کشاورزی
همایش تعامل مشترکین کشاورزی و صنعت برق در مدیریت بار تابستان و مصرف بهینه آب شرب شهرستان زرند با حضور حبیب الله خنجری فرماندار زرند و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در محل سالن اداره ارشاد اسلامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری زرند در ابتدای این همایش مهندس علاء مدیر شرکت توزیع برق شهرستان زرند از ظرفیت تولید برق در نیروگاه شهرستان زرند گفت و تصریح کرد: در حال حاضر تولید برق در شهرستان زرند به مرز 260 مگاوات رسیده است. وی افزود: زرند تنها شهر دارای انرژی پاک و تجدید پذیر خورشیدی در کشور می باشد و امیدواریم با همکاری شهروندان بتوانیم از این انرژی بیشترین استفاده را ببریم. مهندس عبدالهی از محدودیت منابع انرژی در کشور خبر داد و گفت: یکی از وظایف اصلی همه شهروندان مدیریت این منابع می باشد و ادارات و دستگاله های اجرایی نیز باید با در اختیار گذاشتن امکانات به مردم در مصرف انرزی کمک نمایند. وی از افت فشار در کشور گفت و تصریح کرد: افت مصرف انرژی در کشور از ساعت 6 صبح تا 12 می باشد و حداکثر نیاز مردم به انرژی از ساعت 3 عصر تا 11 می باشد. مهندس عبدالهی از مصرف 95 درصدی مصرف آب توسط کشاورزان در استان کرمان خبر داد و گفت: متأسفانه شهرهای زرند، رفسنجان و کرمان بر اثر برداشت بی رویه آب از منابع زیر زمینی در خطر جدی کم آبی قرار دارند.
مهندس امیری زاده رئیس اداره آب و فاضلاب شهر زرند نیز از آب به عنوان تنها عنصر لازم جهت رشد و نمو نام برد و تصریح کرد: همکاری و همراهی همه مسئولین و شهروندان در بحث مدیریت بحران آب می تواند کمک مؤثری به حل این مشکل نماید. حبیب الله خنجری فرماندار زرند نیز در این همایش از لزوم استفاده از روش های نوین آبیاری در بخش کشاورزی تأکید کرد و تصریح کرد: کشاورزان نیز باید همراه مسئولین در مدیریت سفره های آب زیر زمینی همکاری نمایند. فرماندار زرند تصریح کرد: آب به عنوان یک گوهر ناب و کم یاب می باشد که باید با مدیریت برای نسل های بعدی نیز وجود داشته باشد. وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این همایش خواستار ارائه طرح های تشویقی جهت کشاورزان شد.

15

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 31
  • دیروز: 444
  • هفته: 2,528
  • ماه: 9,626
  • سال: 106,324