مدیرعامل آبفای کشور: با افزایش اعتبارات آبرسانی، استان کرمان در آستانه یک تحول عظیم است

پنج‌شنبه 23 اردیبهشت 1395

مدیرعامل آبفای کشور:
با افزایش اعتبارات آبرسانی، استان کرمان در آستانه یک تحول عظیم است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: استان کرمان در آستانه یک تحول عظیم است و ما در حد بضاعت خود اعتبارات آبرسانی استان را افزایش داده ایم که این کار با حمایت نمایندگان، وزیر نیرو و قائم مقام ایشان استمرار خواهد یافت.
حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در مراسم افتتاح طرهای آبرسانی گفت: در طی چندین سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در زمینه احداث تصفیه خانه های آب و ایجاد خطوط انتقال آب در کشور انجام شده که قرارگاه سازندگی خاتم نقش سازنده ای در اجرای این پروژه ها داشته است.
وی در ادامه با اشاره به وجود مشکلات شدید نقدینگی گفت: با توجه به مطالباتی که قرارگاه خاتم در اکثر حوزه های آبرسانی دارد ، با تدبیر و سعه صدر در هیچ کدام از پروژه ها کار را زمین نگذاشته اند و با قوت و قدرت کار را انجام می دهند. جانباز در ادامه بیان داشت: در سال گذشته با تدبیر دولت و پیگیری های انجام شده از طریق فاینانس داخلی ماده 56 حدود 2500 میلیارد تومان لوله های فولادی مورد نیاز طرح های آبرسانی تهیه شده و از نمایندگان درخواست می شود در لایحه های بودجه نسبت به تامین نقدینگی کارهای باقیمانده همکاری داشته باشند . اگر مشکل نقدینگی حل شود مردم هرچه زودتر از از نعمات و برکات طرح های آبرسانی برخوردار می شوند. مدیرعامل آبفای کشور با تشکر از از مدیران بخش آب در استان گفت: علیرغم اینکه وزارت نیرو در جهت طرح های کوتاه مدت اقدامات زیادی انجام شده در اجرای طرح های بلند مدت اقدام اساسی صورت نپذیرفته که جا دارد از مدیران بخش آب در استان که اقدامات بسیار خوبی در زمینه مدیریت تامین و مصرف در شهر و روستا انجام داده اند قدردانی گردد. جانباز افزود: با تزریق به موقع پول در انتهای سال گذشته، تونل انتقال آب با سرعت خوبی در حال اجراست و با برنامه ریزی های انجام شده نهایت در سال 97 آب به شهر کرمان می رسد. این مسئول ادامه داد: در سال گذشته با اختصاص 500 میلیون دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به پروژه های آبرسانی،آبرسانی به 1440 روستا در قالب 71 مجتمع تعریف شده که جمعیتی حدود 423 هزار نفر از آن بهره مندمی شوند.
مدیرعامل آبفای کشور در پایان گفت: استان کرمان در آستانه یک تحول عظیم است و ما در حد بضاعت خود اعتبارات آبرسانی استان را افزایش داده ایم که این کار با حمایت نمایندگان، وزیر نیرو و قائم مقام ایشان استمرار خواهد یافت.

شورای نگهبان
لایحه بودجه سال 95 را برای دومین بار رد کرد
معاون اجرایی شورای نگهبان گفت: لایحه بودجه کل کشور برای سال 95 بار دیگر در جلسه امروز شورای نگهبان قانون اساسی رد و برای رفع ایرادهای باقی مانده به مجلس شورای اسلامی ارجاع شد.
به گزارش ایرنا سیامک ره پیک معاون اجرایی شورای نگهبان در یک گفت و گو، با اعلام این خبر افزود: اشکالاتی که در مرحله قبل به لایحه بودجه 95 گرفته شده بود در مجلس شورای اسلامی بررسی و اصلاحاتی در آن ایجاد و به شورای نگبهان بازگردانده شد.
ره پیک افزود: این لایحه بار دیگر در جلسه امروز شورای نگهبان مطرح شد؛ برخی از اشکالات رفع شده بود اما برخی ایرادها همچنان باقی مانده است.
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: به همین علت لایحه دوباره به مجلس ارجاع شد تا ایرادات آن رفع شود. نمایندگان مجلس شورای اسلامی یکشنبه گذشته با رفع ایرادات شورای نگهبان، لایحه بودجه را به این شورا ارجاع کرده بودند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.