خبر

دوشنبه 16 آذر 1394

مرد 48 ساله راوری
خودکشی کرد
حبیب رحمانی/ پیام ما: براساس آخرین آمارهای رسمی اعلام شده تا بحال شهرستان راور نسبت به درصد جمعیت مقام اول خودکشی ها را دارا بوده است. این وضعیت، هشدار امام جمعه راور را از تریبون رسمی امامت جمعه را بدنبال داشته است. مردم راور اما باز هم شاهد خودکشی مرد 48 ساله راوری بودند. او کارگری ساده و دارای زن و چهار فرزند بود ولی به دلایل نامعلوم دست به خودکشی زد. به گزارش خبرنگار ما از راور دکتر رضا رحمانی پزشک قانونی راور علت مرگ را خوردن سم خطرناک از نوع سم دفع آفات نباتی اعلام کرده است.

مانور فرضی زلزله در بم
مانور فرضی زلزله هفته گذشته با همکاری اداره اموزش پرورش و شورای دانش آموزی و هلال امر شهرستان بم با شعار مدرسه ایمن – جامعه تاب آور در مدرسه امام حسین شهرستان بم برگزار شد. در این مانور دانش اموزان با شنیدن صدای آژیرزلزله بلافاصله به حیاط مدرسه آمدندو گروهی در جاهای امن کلاس هایشان پناه گرفتند و تیم های ارزیاب به عنوان اولین تیم برای بازرسی قطعی برق وارد مرحله کار شدند و تیم امداد و کوهستان برای نجات کسانی که در طبقات گرفتار شده بودند وارد مدرسه شد و در آخر یک خودروی مجهز به تمام امکانات امداد و نجات تمام مراحل طریقه نجات مصدومین را نشان داد.

برگزاری همایش تجلیل از برترین های کنکور سراسری سال 94 در بم
این همایش با حضور مهندس اشک فرماندار، حبیب الهی رییس آموزش پرورش ، دانشی امام جمعه بم و صباحی رئیس اداره آموزش متوسطه نظری از اداره کل کرمان در سالن غدیر برگزار شد . در ابتدای همایش حبیب الهی روز دانشجو را تبریک و پیام این روز را استکبار ستیزی به همه دنیا اعلام کرد.
وی یکی از هدف های تجلیل از برترین های کنکور را تاکید برای تلاش دانش آموزان سال چهارم برای کنکور سال 95 دانست و افزود: نکته مهم این است که همه این کارها برای ارتقای سطح آموزشی و پرورشی است و آنچه در کنکور سال 94 اتفاق افتاده نسبت به سال 93 رشد قابل توجهی داشته است.
در ادامه مهندس اشک فرماندار یکی از شاخص های توسعه یافتگی هر کشور را میزان دانشمندان و دانشجویان آن کشور دانست و خاطر نشان کرد :دانشمندان یک کشور سرمایه ای در جهت اقتدار نظام هستندوبا تاکید به سخن مقام معظم رهبری که بیشترصحبت هایش در جهت تولید علم است و خوشبختانه اموزش پرورش شهرستان بم در سطح علمی و رتبه های کنکور افزایش یافته است.
وی در ادامه گفت: در زمان زلزله دلخراش بم این شهرستان دچار افت تحصیلی شده بود که با تلاش همه دست اندرکاران و دانش آموزان بم را به جایگاه خود در بحث رتبه های علمی می رسانیم. مهندس اشک گفت: دولت آقای روحانی یکی از شعارهای آن امید است که دمیدن روحیه امید به نسل جوان، نسلی که آینده را اگر آینده ی روشنی ببیند تلاش بیشتر خواهد کرد و دولت هم سعی کرده است که با انجام کارهایی در سیاست داخلی و خارجی جامعه ای پویا و امیدوار داشته باشیم. فرماندار در ادامه از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها خواست تا از علمی که در دانشگاه ها اموخته اند نهایت استفاده را بکنند و هم برای خود و دیگران نیز کارآفرینی کنند و اظهار امیدواری کرد تا بتوانیم در آینده در شهرستان بم کیفیت آموزش را در سطح عالی افزایش دهیم.

امام جمعهبمدانشگاهزلزلهکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.