استاندار کرمان با اشاره به تفاهم نامه های امضا شده میان روحانی و روسای جمهور چین و ایتالیا خبر داد؛ سه و نیم میلیارد دلار سهم کرمان از اجرای برجام

جمعه 09 بهمن 1394

استاندار کرمان با اشاره به تفاهم نامه های امضا شده میان روحانی و روسای جمهور چین و ایتالیا خبر داد
سه و نیم میلیارد دلار
سهم کرمان از اجرای برجام
پیام ما- با اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها انتظار می رود ایران پذیرای سرمایه گذاران خارجی باشد. در این میان استان کرمان هم که از پتانسیل های خوبی برخوردار است، می تواند سهم بالایی در پساتحریم داشته باشد. سهمی که از همان ابتدا خود را نشان داده است.
بر این اساس سه و نیم میلیارد دلار از تفاهم نامه هایی که رئیس جمهوری کشورمان با روسای جمهور چین و ایتالیا امضا کرده است، به استان کرمان مربوط می شود. این خبر را علیرضا رزم حسینی، استاندار کرمان در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی داده است. وی با تاکید براینکه در حال حاضر 16 میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری روی میز آماده واگذاری به بخش خصوصی است، گفت: از مجموع تفاهم نامه های سرمایه گذاری که در سفر اخیر رئیس جمهور به ایتالیا امضا شده است، دو میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری در حوزه فولاد متعلق به استان کرمان بود. استاندار کرمان ادامه داده: در سفر رئیس جمهور چین به ایران نیز چندین تفاهم نامه همکاری و سرمایه گذاری منعقد شد که از این مجموع حدود یک و نیم میلیارد دلار از پروژه ها مربوط به استان کرمان بوده است.
در این دیدار استاندار کرمان همچنین با اشاره به انعقاد 75 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری در استان و اجرایی شدن 12 درصد از آن، گفت: در حال حاضر 16 میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری روی میز آماده واگذاری به بخش خصوصی است. به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه توسعه به تنهایی کار دولت نیست بلکه کاری فراجناحی است، افزود: در استان کرمان با تهیه طرح مثلث توسعه اقتصادی همه ارکان حکومت اعم از نمایندگان مجلس، سرمایه گذاران و دولت اضلاع این مثلث را تشکیل دادند.
وی با اشاره به نقش موثر ائمه جمعه در مثلث توسعه اقتصادی به عنوان ناظر، یادآور شد: نقش ائمه جمعه و روحانیت در حمایت از امر سرمایه گذاری و ترویج این فرهنگ می تواند بسیار موثر و تاثیرگذار باشد. استاندار کرمان گفت: برخی از نمایندگان مجلس در استان کرمان در راستای توسعه گام های تاثیرگذاری برداشتند و برای توسعه استان با پیگیری امورات سرمایه گذاری و سفر مقامات بسیار موثر بودند.
رزم حسینی از سرمایه گذاری و کارآفرینی به عنوان کلید توسعه یاد کرد و افزود: انعقاد 75 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری در استان و اجرایی شدن 12 درصد از آن ناشی از همدلی بین ارکان حکومت در امر سرمایه گذاری بود.
وی با تاکید براینکه در حال حاضر 16 میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری روی میز آماده واگذاری به بخش خصوصی است، خاطر نشان کرد: از مجموع تفاهم نامه های سرمایه گذاری که در سفر اخیر رئیس جمهور به ایتالیا، 2 میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری در حوزه فولاد متعلق به استان کرمان بود.
استاندار کرمان یادآور شد: در سفر رئیس جمهور چین به ایران نیز چندین تفاهم نامه همکاری و سرمایه گذاری منعقد شد که از این مجموع حدود یک و نیم میلیارد دلار از پروژه ها مربوط به استان کرمان بوده است.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *