عرب پور مشاور فرهنگی استاندار کرمان در واکنش به خبر برکناری اش بدلیل فعالیت انتخاباتی: دروغ می‌گویند

سه شنبه 10 آذر 1394

عرب پور مشاور فرهنگی استاندار کرمان در واکنش به خبر برکناری اش بدلیل فعالیت انتخاباتی:
دروغ می‌گویند

هفته گذشته بود که سایت خبری گفتار نو نزدیک به اصلاح طلبان به نقل از یک منبع آگاه در وزارت کشور نوشت که وزیر کشور خواستار عزل حجت الاسلام عرب پور مشاور فرهنگی استاندار کرمان شده است.
گفتار نو پیش از این هم این سوال را مطرح کرده بود که آیا استاندار کرمان مشاور فرهنگی خود را عزل می کند؟ این پرسش را گفتار نو بر این اساس مطرح کرده بود که نمایندگان مجلس مصوب کردند اعضای شورای نگهبان، اعضای هیئت‌های نظارت شورای نگهبان، رئیس‌جمهور، وزیر کشور و معاونان و مشاوران آن‌ها، رئیس و اعضای ستاد انتخابات کشور، رئیس و اعضای ستاد انتخابات استان، استانداران، فرمانداران و معاونان و مشاوران آن‌ها و اعضای هیئت‌های اجرائی انتخابات و بازرسان و سایر دست‌اندرکاران امور اجرائی و نظارتی انتخابات، نمی‌توانند به نفع یا به ضرر نامزدها و جریانات سیاسی در انتخابات، اعلام نظر کنند و از آن جایی که حجت الاسلام عرب پور چندی قبل از تلاش برای همگرایی در میان نامزدهای اصولگرا در کرمان خبر داده بود، این بحث پیش آمد که چون مشاور فرهنگی استاندار فعالیت انتخاباتی می کند باید برکنار شود. حالا اما عرب پور در گفت و گو با ایسنا گفته رسانه هایی که این خبر را منتشر کرده اند بدنبال حاشیه سازی هستند.
وی با بیان اینکه «رسانه‌ها باید به مسایل و مشکلات اساسی مردم بپردازند» اظهار کرد: برخی رسانه‌ها صرفا به دنبال حاشیه‌سازی هستند.
عربپور با انتقاد از انتشار برخی اخبار به گفته وی «بیهوده» در رسانه‌ها، بر لزوم پرداختن اصحاب رسانه به مسائل، مشکلات و گرفتاری های اصلی جامعه تاکید کرد و افزود: وقت رسانه‌ها باید صرف مسائل مهم جامعه شود و نشر مسائل بیهوده در رسانه‌ها قطعا دردی از مشکلات جامعه را دوا نخواهد کرد و می‌خواهیم رسانه‌های استان به سمت حل و پیگیری مشکلات مردم بروند.
امام جمعه موقت شهرستان کرمان با اشاره به دستور وزیر کشور به استانداران، مبنی بر عدم دخالت مدیران اجرایی کشور در امر انتخابات اظهار کرد: قطعا ما هم سعی می‌کنیم این موضوع را رعایت کنیم و اگر قرار شد کار انتخاباتی کنیم، استعفا خواهیم داد. عربپور تصریح کرد: اینکه در فضای مجازی نیز مطرح شده است، وزیر کشور از بابت اینکه بنده مشاور فرهنگی استاندار کرمان هستم، ناراضی است، کذب محض است. وی بیان کرد: بنده از بدو انقلاب تاکنون مشاوره پنج استاندار کرمان بوده ام و تنها در مسائل فرهنگی، حوزه دین، روحانیت و امور مشابه به استاندار مشاور می دهم و مشاوره هایم نیز مجانی است.
مشاور فرهنگی استاندار کرمان با بیان اینکه پذیرش مشاوری استاندار کرمان را نیز براین اساس پذیرفتم که تکلیف بود و برای من فرقی نمی کند که مشاور استاندار باشم یا نباشم،اما اینکه از وزارت کشور اعلام کرده اند که بنده مشاور استاندار نباشم،دروغ است.
وی افزود: کسانی که این شایعات را منتشر می‌کنند هرگز به مقاصد خود نمی‌رسند و ترویج چنین شایعاتی هرگز به اردوگاه اصولگرایان لطمه نخواهد زد.

استاندارامام جمعهرزم حسینیزلزلهکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *