در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی کرمان روی داد؛ استقبال از مدیر جدید با آغوش باز

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 554

در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی کرمان روی داد
استقبال از مدیر جدید با آغوش باز

با جکم عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، خداداد مقبلی مدیرکل پیشین راه و شهرسازی کرمان جای خود را به محمد مهدی بلوردی که پیش از این مدیرکل دفتر نگهداری، بهره‌برداری و ایمنی راه روستایی بود، داد. بر این اساس مقبلی برای مدیرکلی راه و شهرسازی استان فارس به شیراز رفت و بلوردی بار و بندیلش را از تهران جمع کرد و به استان خودش برگشت.
استقبال از انتصاب بلوردی
اگرچه خداداد مقبلی در چهار سال مدیرکلی اش در اداره کل راه و شهرسازی شمال کرمان توانست کارنامه قابل قبولی از خود برجای بگذارد و گواه این مدعا حسرتی بود که مسئولان استان در آیین تودیع و معارفه از رفتن مقبلی خوردند، اما آمدن محمد مهدی بلوردی به این اداره کل با استقبال همراه بود. این استقبال از صحبت های مسئولان استان و تشویقی که کارکنان اداره کل راه و شهرسازی هنگام شنیدن نام بلوردی می کردند کاملا مشخص بود. نکته جالب در این میان حضور چند نفری از اداره کل راه و شهرسازی جنوب در مراسم تودیع و معارفه بود که بلوردی هم در میان سخنانش به آن اشاره و از آمدن آن ها تشکر کرد.
مقبلی در راه شیراز
با حکم عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، خداداد مقبلی که پیش از این مدیرکل راه و شهرسازی شمال کرمان بود، به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس منصوب شد و از امروز به طور رسمی کار خود را شروع می کند.
بلوردی؛ از مبارزه جدی با زمین خواری تا پست کشوری
محمد مهدی بلوردی جای مقبلی را در اداره کل راه و شهرسازی کرمان گرفت. وی از اواخر سال 1386 و پس از صدور مجوز تاسیس اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان، سکان هدایت این اداره کل را بر عهده گرفت. وی با تلاش گسترده، در کمترین زمان ممکن موفق به راه اندازی اداره کل در جنوب استان و تامین نیروی انسانی و استقلال ردیف اعتباری گردید. اگر یکی از بهترین اقدامات مقبلی در راه و شهرسازی کرمان را مقابله با زمین خواری و بازگشت اراضی ملی قابل توجهی به بیت المال بدانیم، بلوردی هم در این حوزه سابقه درخشانی دارد. جنوب استان کرمان در زمان مدیریت بلوردی در اداره کل راه و شهرسازی جنوب، در مقام دوم کشور از حیث مبارزه با زمین خواری و بازگشت میزان زیادی از اراضی دولتی به بیت المال قرار داشت. این نکته از این حیث حائز اهمیت است که در دولت تدبیر و امید و از زمان استانداری علیرضا رزم حسینی در کرمان، مبارزه با زمین خواری در این استان شدت گرفته و همواره جزو سیاست های اصلی دولت بوده است.
گفتنی است مدیرکلی دفتر روستایی استانداری کرمان و معاونت مدیر کل راه و ترابری استان کرمان از دیگر سوابق مدیریتی بلوردی، مدیرکل جدید راه و شهرسازی شمال کرمان می باشد. آخرین پست او مدیرکلی دفتر نگهداری، بهره‌برداری و ایمنی راه روستایی کشور بود. بلوردی روز پنج شنبه در آیینی که با حضور جمعی از نمایندگان و مسئولان استان و معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد به عنوان مدیرکل جدید اداره کل راه و شهرسازی کرمان معرفی شد. در این آیین همچنین از زحمات خداداد مقبلی تقدیر شد.
مدیر سابق راه و شهرسازی استان: اگر نقصی وجود داشت، حلالم کنید
مدیر سابق راه و شهرسازی کرمان در این آیین گفت: وقتی من به کرمان آمدم، وزارت خانه های راه و شهرسازی ادغام شدند و مشکلات زیادی پیش روی ما بود. خداداد مقبلی افزود: به دلیل تحریم ها، مشکلات ما دوچندان شد اما علی رغم همه این مشکلات، توفیقاتی هم داشتیم. وی با اشاره به موفقیت های راه و شهرسازی کرمان اظهار داشت: اگر توفیقی حاصل شد به دلیل همت همه پیمانکاران، همکاران ما و مسئولان استان بود. وی تصریح کرد: همین الان 150 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکاریم و باید از این افراد تشکر کرد که حاضر شدند سرمایه خود را برای کرمان خرج کنند. مقبلی با بیان اینکه تعامل خوبی با نمایندگان استان در مجلس برقرار بود عنوان کرد: با هر دو استاندار سابق و فعلی هم تعامل خوبی داشتیم. وی در پایان گفت: از همه مردم و مسئولان کرمان و همچنین از همکاران در این اداره کل می خواهم که اگر نقصی وجود داشت، حلالم کنند.
معاون عمرانی استاندار: زمانی با رفتن مقبلی موافقت کردیم که قرار شد بلوردی مدیر شود
معاون عمرانی استاندار هم در این آیین گفت: روزی که آقای مقبلی به کرمان آمدند من در شهرداری بودم و شاهد بودم که ایشان از همان روز اول کمربند خود را برای کار محکم بستند. ابوالقاسم سیف الهی افزود: ایشان روزی 16 ساعت کار می کردند و علی رغم اینکه راه و شهرسازی برای خودش یک دولت محسوب می شود و وظایف زیادی دارد، در بحث های تخصصی خوب عمل کردند. وی با اشاره به اینکه استانداری چندین بار با رفتن مقبلی مخالفت کرده بود اظهار داشت: زمانی که فهمیدیم آقای بلوردی جایگزین ایشان می شود، با رفتن مقبلی موافقت کردیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی: از مدیر جدید انتظار تلاش و مجاهدت بی وقفه داریم
معاون توسعه و منابع وزارت راه و شهرسازی هم در این آیین گفت: استان کرمان جایگاه ویژه ای در حمل و نقل کشور ایفا می کند و چهار درصد تناژ حمل شده در کشور از این استان است. سعید سیدعلایی افزود: با توجه به شرایط فعلی کشور، تلاش مضاعف مدیران می تواند باعث شکوفایی و توسعه هرچه بیشتر این منطقه شود و انتظار ما از آقای بلوردی به عنوان مدیر جدید، تلاش و مجاهدت بی وقفه است.
مدیر جدید راه وشهرسازی استان: در خدمت مدیریت عالی استان خواهم بود
مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان کرمان هم در این آیین گفت: امید دارم ایران اسلامی با شدت هرچه بیشتر گام های پیشرفت را بردارد. محمد مهدی بلوردی افزود: اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان خانه اصلی من است. وی با اشاره به اهمیت اداره کل راه و شهرسازی تصریح کرد: من در خدمت مجموعه مدیریت عالی استان و نمایندگان استان در مجلس خواهم بود.

ضد گزارش
فضای کوچک سالن باعث شده بود تا عده زیادی بیرون از سالن بایستند. مشکل اصلی اما برای مسئولان بود. با اضافه شدن هر مسئول جدید، نگرانی برای نشستن وی در چهره برگزار کنندگان پدیدار می شد. در نهایت هم برگزار کنندگان چند صندلی از بیرون از سالن برای مسئولانی که دیرتر آمده بودند آوردند.
حسین امیری خامکانی، محمد مهدی زاهدی، محمدرضا پورابراهیمی، محمدرضا امیری کهنوج و شهباز حسن پور پنج نماینده ای بودند که در این آیین حضور داشتند. امیری خامکانی آخرین نماینده ای بود که وارد سالن شد و بدلیل کمبود جا ابتدا پشت یک ستون و دور از دید دیگر نمایندگان نشست. پس از لحظاتی سه نماینده دیگر متوجه حضور امیری خامکانی شدند و با او به خوش و بش پرداختند. پورابراهیمی اما توجهی نکرد. چند دقیقه بعد اما این دو نماینده سلام سردی به هم کردند.
مجری مراسم در حالی که پنج نماینده مجلس در سالن حضور داشتند فقط به نام پورابراهیمی اشاره کرد. بعد از پخش کلیپی به او کاغذی دادند و او هم نام دیگر نمایندگان را برد. این اتفاق قبل از سخنرانی زاهدی هم رخ داد و مجری ضمن نام بردن از پورابراهیمی، از زاهدی خواست که دقایقی صحبت کند. با این حال وقتی این موضوع شائبه سیاسی به خود گرفت که در هنگام دعوت از نمایندگان برای آمدن بر روی صحنه و تقدیر از مقبلی، مجری نام پورابراهیمی را با تاکید بیشتری صدا کرد.

35

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 55
  • دیروز: 144
  • هفته: 1,635
  • ماه: 7,434
  • سال: 83,342