رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان: هماهنگی خوبی با سازمان صنعت، معدن و تجارت داریم

1394/11/10

رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان:
هماهنگی خوبی با سازمان صنعت، معدن
و تجارت داریم

صبح روز پنج شنبه گذشه رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان در نشستی خبری گفت: سازمان نظام مهندسی معدن سازمانی نو پا می باشد که در اجرای اصل 123 قانون اساسی در سال 79 مصوب مجلس شورای اسلامی شد. منوچهر رخ ضمن اشاره به اهداف این سازمان اظهار داشت: حفظ قداست و معنویت اعضای سازمان، انجام اقدامات معدنی به روش مهندسی و اصولی از وظایف سازمان نظام مهندسی معدن است.
وی تصریح کرد: تنسیق امور مربوط به مشاغل فنی و مهندسی در فعالیت های معدنی، ترویج اصول فنی و مهندسی معدن در فعالیت های معدنی، ارتقای دانش فنی سازمان در بخش معدن، حفظ و افزایش بهره برداری منابع ملی و سرمایه های ملی تجدید ناپذیر، وضع مقررات به منظور اطمینان از رعایت اصول ایمنی، بهداشت، بهره دهی مناسب، حفظ محیط زیست و نظارت بر اجرای آن و فراهم ساختن زمینه همکاری، از جمله وظایف این سازمان می باشند.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان افزود: مهندسی استخراج و اکتشاف، زمین شناسی، نقشه برداری و متالوژی از جمله رشته های اصلی سازمان نظام مهندسی معدن هستند و رشته های تخصصی وابسته به این رشته ها را شامل می شود.
عضو شورای نظام مهندسی معدن کشور گفت: کمیته های تشخیص صلاحیت، ارجاع کار، شورای انتظامی، اداره کل آموزش و سایر ادارت مربوطه در سازمان نظام مهندسی معدن مشغول فعالیت هستند. رخ اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان از نظر تعداد اعضاء، ارجاع خدمات و آموزش و سایر موارد جزو بهترین سازمان های نظام مهندسی معدن کشور است.
وی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی معدن نخستین سازمان مجهز به اداره کل آموزش است، گفت: این سازمان آموزش های مستمر مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد. راهیابی سازمان نظام مهندسی استان کرمان به شورای نظام مهندسی کشور با اکثریت آراء یکی از اتفاقات مهم سال جاری در این حوزه است.
رخ با اشاره به آغاز کار صدور تائیدیه صلاحیت فنی و مالی، تصریح کرد: هماهنگی و همکاری خوبی با سازمان صنعت، معدن و تجارت داریم و نظام مهندسی معدن مغز متفکر و بازوی این سازمان است. رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان از شروع آموزش های تخصصی برای کارگران معادن خبر داد و اظهار داشت: آموزش های تخصصی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای آغاز شده است و با انجام بازرسی ها، حوادث معادن کاهش بسیاری داشته و سعی ما بر این است که حوادث و اتفاقات را کاهش بدهیم.
رخ گفت: سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان بیش از چهار هزار عضو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد.
عضو شورای مرکزی نظام مهندسی معدن کشور گفت: قرار است انجام کلیه امور مربوط به صدور پروانه اکتشاف، بهره برداری و گواهی کشف به این سازمان تفویض اختیار شده و سازمان صنعت و معدن کار صدور پروانه و امضاء اصلی را انجام دهد.
وی تصریح کرد: برپایی نمایشگاه های معدنی در استان کرمان و بازدیدهای نظارتی مشترک با سازمان صنعت، معدن و تجارت در دستور کار قرار دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان کرمان با اشاره به برگزاری تورهای گردشگری اصحاب رسانه از معادن بزرگ و مهم استان، گفت: بازدید از معدن فیروزه شهربابک نیز انجام خواهد شد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.