دفاع نماینده ولی فقیه در کرمان از تحزب: اگر در ایران احزاب واقعی شکل گرفته بود نگرانی وجود نداشت

پنج‌شنبه 08 بهمن 1394

دفاع نماینده ولی فقیه در کرمان از تحزب:
اگر در ایران احزاب واقعی شکل گرفته بود نگرانی وجود نداشت

پیام ما- امام جمعه کرمان از تحزب و حزب گرایی در ایران دفاع و از عدم شکل گیری احزاب واقعی در کشور انتقاد کرد. آیت الله جعفری دیروز صبح در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: حزب واقعی در کشور ما شکل نگرفته است و اگر حزب واقعی بود نگرانی هم وجود نداشت. وی با اشاره به نزدیک شدن انتخابات گفت: انتخابات باید به گفته مقام معظم رهبری، پرشور و با حضور همه قشرهای مختلف مردم و نظام برگزار شود. آنطور که مهر نوشته امام جمعه کرمان با اشاره به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان گفت: باید زمینه لازم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود.
وی ادامه داد: بنده هیچ گرایش سیاسی نداشته و از هیچ گروه سیاسی طرفداری نمی کنم. نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه به صورت مستقل عمل می کنم، افزود: همین امر باعث شده است که مورد قبول مردم باشم.
وی در این دیدار همچنین با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب، ادامه داد: ظلم های بسیاری در حق انقلاب اسلامی ایران از سوی ظالمان شد. امام جمعه کرمان به بیان جنایات رژیم پهلوی در حق مردم پرداخت و اظهار کرد: اشتباهات شاه موجب شد که شکل گیری انقلاب شتاب بیشتری بگیرد. وی ادامه داد: تنها هدف شاه ریاست بود و همین امر موجب شده بود ظلم ها و ستم ها را نادیده بگیرد. نماینده ولی فقیه در استان کرمان امام خمینی (ره) را فردی موقعیت شناس و عالم دانست و گفت: زمانی ایشان مبارزه علیه رژیم ستمشاهی را آغاز کردند که همه چیز آماده بود. وی ایثار، فداکاری و شهادت طلبی را از جمله عوامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: اراده و حضور مردم در صحنه باعث به ثمر رسیدن نهال انقلاب شد.
آیت الله جعفری به نقش بارز روحانیون در شکل گیری انقلاب اشاره و تصریح کرد: شاه بیشترین ظلم را در حق مردم و روحانیت روا داشت و با تهدید و توهین به مردم ستم می کرد. وی به شهادت هزاران نفر به دست منافقین بعد از پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: افراد بسیاری برای به ثمر رسیدن و حفظ انقلاب جان خود را نثار کردند و به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به لزوم تبیین آرمان های انقلاب و شهدا برای نسل جوان گفت: در حالی رژیم بعثی به ایران حمله کرد که انقلاب ما نوپا بود. وی حفظ انقلاب را دشوارتر از شکل گیری اش دانست و گفت: ملت ایران با وجود گذشت ۳۶ سال از انقلاب همچنان در صحنه حضور دارند و این تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های دنیاست. آیت الله جعفری با اشاره به اینکه دنیای امروز دنیای دو رنگی و نفاق است، عنوان کرد: باعث تاسف است که برخی کشورها به نام اسلام به جامعه بشری خیانت می کنند که اینها حتی از آمریکا نیز دشمن تر هستند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.