سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از توقف فروش ADSL در کرمان خبر داد اینترنت پرسرعت کرمان در کما

پنجشنبه 08 بهمن 1394

سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از توقف فروش ADSL در کرمان خبر داد
اینترنت پرسرعت کرمان
در کما

سه شنبه گذشته بود که سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از توقف فروش اینترنت پرسرعت ADSL در شش استان کشور خبر داد. استان کرمان در کنار استان های فارس، ایلام، بوشهر، هرمزگان و کردستان شش استانی هستند که تا انجام توسعه زیربنائی از فروش اینترنت پرسرعت ADSL محروم هستند. دلیل توقف فروش هم پایین تر بودن کیفیت سرویس ارائه شده به مشترکان از شاخص های تعیین شده در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات عنوان شده است.
حال خراب اینترنت در کرمان
هر از چندگاهی رسانه های کرمانی نسبت به وضعیت نه چندان خوب اینترنت در کرمان گزارش هایی را منتشر می کنند. گزارش هایی که نشان می دهد حال اینترنت در کرمان خوب نیست. اگرچه برخی مسئولان استان از جمله مسعود الهامی مدیرکل ارتباطات استان کرمان معتقدند اینترنت پرسرعت در کرمان مشکل چندانی ندارد و تنها اینترنتی که مخابرات کرمان ارائه می دهد از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست. وی 31 خرداد ماه سال جاری در دیداری با استاندار کرمان‌ از افزایش پهنای باند در استان کرمان خبر داد و گفت: وضعیت اینترنت در کرمان بهبود یافته‌است. در ابتدای دولت جاری سرعت اینترنت در کرمان 14 گیگابیت بود که هم اکنون به 21 گیگابیت رسیده‌است. وی با اعلام اینکه سال گذشته یک‌هزار و 960 مگابیت بر ثانیه اینترنت واگذار شده، خاطرنشان کرد: پهنای باند اینترنتی در کرمان 50 درصد افزایش یافته‌است. الهامی چندی پیش هم به پیام ما گفته بود که اینترنت پرسرعتی که مخابرات ارائه می دهد مشکل دارد.
توقف فروش اینترنت پرسرعت در کرمان
دو روز پیش سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از توقف فروش اینترنت پرسرعت ADSL در کرمان به دلیل پایین تر بودن کیفیت سرویس ارائه شده به مشترکان از شاخص های تعیین شده توسط این سازمان خبر داد. غلامرضا داداش‌زاده معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این ارتباط گفت: در حال حاضر در شش استان کرمان، فارس، ایلام، بوشهر، هرمزگان و کردستان توقف فروش اینترنت، اعمال شده که مربوط به تمامی ارائه دهنده‌های اینترنت ADSL است. آنطور که مهر نوشته وی تصریح کرد: در مواردی که کیفیت سرویس ارائه شده به مشترکان از شاخص‌های تعیین شده پائین‌تر باشد، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در مورد توقف فروش سرویس اپراتور تا زمان ارتقای پهنای‌باند اقدام می‌کند. داداش زاده البته برای متقاضیان اینترنت پرسرعت در این شش استان راه حل هم ارائه داده است. وی گفته که در مواقع اعمال توقف فروش یا مواردی که لازمه ارائه سرویس، انجام توسعه زیربنائی بخش ICT است، سرویس‌های دسترسی به پهن باند شامل Wimax، Wi-Fi، 3G و 4G به عنوان سرویس‌های جایگزین قابل استفاده است.
در حالی فروش اینترنت پرسرعت در کرمان ممنوع شده که چندی پیش داداش زاده از اخطار به مخابرات کرمان به دلیل وضعیت نامطلوب پهنای باند خبر داده بود. البته وی در مرداد ماه سال جاری گفت که شرکت مخابرات کرمان پس از دریافت اخطار، مشکل پهنای باند را رفع کرده است.
مدیرکل ارتباطات کرمان:
فروش ADSL مخابرات ممنوع شده، مردم از دیگر اپراتورها استفاده کنند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان در ارتباط با توقف فروش اینترنت پرسرعت ADSL در کرمان به «پیام ما» گفت: فروش اینترنت پرسرعت مخابرات کرمان به دلیل نداشتن کیفیت متوقف شده است. مسعود الهامی افزود: اینترنت پرسرعتی که مخابرات ارائه می دهد کیفیت ندارد و مردم هم دیگر نباید از مخابرات اینترنت پرسرعت بخرند. وی تصریح کرد: ممنوعیت فروش ADSL فقط مختص مخابرات است و مردم می توانند از دیگر اپراتورها سرویس دریافت کنند. وی در پاسخ به این سوال که با توجه به صحبت های معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، آیا فروش اینترنت توسط تمامی ارائه دهنده های اینترنت پرسرعت در کرمان متوقف شده، اظهار داشت: خیر. متقاضیان می توانند از سایر اپراتورهای مجاز به ارائه خدمات اینترنت پرسرعت، سرویس دریافت کنند اما مخابرات در این زمینه ممنوع الفروش شده است.
مخابرات با فروش اینترنت مازاد بر پهنای باندی که داشته، تخلف کرده است
الهامی همچنین در پاسخ به این سوال که به چه دلیل مخابرات کرمان از فروش اینترنت پرسرعت محروم شده است، گفت: به دلیل مشکلاتی که در پهنای باند مخابرات وجود دارد. مخابرات کرمان بیشتر از پهنای باندی که دارد، به مردم اینترنت فروخته است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان خاطرنشان کرد: برای رفع ممنوع الفروشی، مخابرات باید پهنای باند خود را تا آن جایی که به مردم فروخته، افزایش دهد. در این مرحله هم ممنوع الفروشی رفع نمی شود و مخابرات باید پهنای باند خود را به میزانی که قصد فروش جدید دارد افزایش دهد و سپس ممنوع الفروشی رفع می شود. وی در پاسخ به این پرسش که آیا مخابرات کرمان در این زمینه تخلف کرده است اظهار داشت: بله. تخلف کرده و برخورد هم شده است. بر این اساس فعلا مخابرات نمی تواند اینترنت پرسرعت بفروشد.
مدیر تجاری مخابرات کرمان:
به ما چیزی ابلاغ نشده است
برای آگاهی بیشتر از توقف فروش اینترنت پرسرعت در کرمان با مدیرعامل شرکت مخابرات کرمان تماس گرفتیم. محمد دوست محمدی پس از شنیدن سوال ما که در ارتباط با ممنوعیت مخابرات کرمان در فروش اینترنت پرسرعت بود، گفت جلسه هستم. اصرار ما در گرفتن پاسخ از دوست محمدی منجر به این شد که مدیرعامل مخابرات کرمان، شماره قوام، مدیر تجاری این شرکت را به ما داد. مدیر تجاری مخابرات کرمان در رابطه با ممنوعیت فروش مخابرات کرمان در اینترنت پرسرعت به «پیام ما» گفت: در این ارتباط نامه ای به ما نرسیده و من در جریان نیستم. قوام افزود: اگر سازمان تنظیم مقررات در این زمینه دستوری صادر کند حتما به دست ما می رسد و به ما ابلاغ می شود اما تاکنون چیزی به ما ابلاغ نشده است. وی در واکنش به این صحبت مدیرکل ارتباطات استان مبنی بر فروش اضافه تر از پهنای باند، اظهار داشت: این موضوع صحیح نیست. قوام در ارتباط با کیفیت اینترنتی که مخابرات کرمان ارائه می دهد هم گفت: اینترنت مخابرات مشکلی ندارد. این را هم در نظر بگیرید که بالاخره زیرساخت تمام اپراتورهایی که اینترنت پرسرعت در کرمان ارائه می دهند، شبکه کابلی مخابرات است. پس مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.