نبود سوخت در شهداد مشکل ساز شد فرماندار کرمان: مشکل هرچه سریع‌تر حل می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه اول 454 | شماره شماره ۴۵۴

نبود سوخت در شهداد مشکل ساز شد
فرماندار کرمان: مشکل هرچه سریع‌تر حل می‌شود

پیام ما- در طی هفته گذشته خبرهایی مبنی بر نبود بنزین و گازوئیل در شهداد کرمان منتشر شد. شهداد که یکی از مناطق گردشگری در استان کرمان است، در روزهایی که حجم زیادی از گردشگران به این بخش مراجعه می کنند دچار مشکلاتی عجیب شده است. با توجه به تغییر فصل و اینکه فصل پاییز آغاز کویرگردی است، کلوت های شهداد در این فصل مهمان گردشگران زیادی خواهند بود. اگر تا پیش از این در رسانه ها از نبود اقامتگاه گردشگری مناسب کویرنوردان در شهداد صحبت می شد، فعلا مشکلات اساسی تری در این بخش وجود دارد. نبود بنزین و گازوئیل نه تنها مشکلاتی را برای گردشگران بوجود آورده بلکه مشکلات اساسی دیگری در دیگر حوزه ها مثل کشاورزی بوجود آورده است. علاوه بر این اگر حادثه ای در این بخش رخ دهد، با توجه به نبود گازوئیل برای خودروهای امدادی، به سختی می توان با بحران مقابله کرد.
با این وضعیت مقابله با بحران های احتمالی
هم سخت می شود
بخشدار شهداد در این باره به پیام ما گفت: فردی جایگاه سوخت رسانی شهداد را اجاره کرد و در یک ماه اول هم خوب بود اما الان حدود یک هفته ای است که بنزین و گازوئیل جدیدی خریداری نکرده است. مهدی حسن رضاپور افزود: ایشان تلفن هایش را هم جواب نمی دهد و باعث بوجود آوردن مشکلاتی شده است. وی در پاسخ به این سوال که راه چاره چیست گفت: شخص فرماندار و معاون سیاسی امنیتی استاندار هم پیگیر مشکل هستند و فعلا قرار شده شرکت تعاونی شهداد سوخت خریداری کند تا مشکلات حل شود.
حسن رضاپور در ادامه اظهار داشت: متاسفانه نبود سوخت باعث بروز مشکلات زیادی در شهداد شده است. الان در فصل کشاورزی هستیم و متاسفانه کشاورزی ما خوابیده است چرا که ماشین آلات ما سوخت ندارند. از طرفی اگر آتش سوزی رخ دهد مقابله با بحران سخت می شود. بخشدار شهداد خاطرنشان کرد: الان بدلیل نبود سوخت سرویس مدارس به تکاب نرفته اند و نتوانسته اند دانش آموزان را به مدرسه بیاورند. حسن رضاپور در پایان گفت: با جدیت پیگیر حل این مشکل هستیم.
سوخت تامین می شود
فرماندار کرمان هم در این ارتباط به پیام ما گفت: این جایگاه متعلق به شرکت تعاونی روستایی شهداد است و می دانید که این شرکت ها از قدیم زیان ده بودند. تا امروز هم چند مدیر برای این جایگاه عوض شده و کمک هایی را کردیم اما مشکلات زیادی وجود دارد. محمد علی توحیدی افزود: مثلا یک کارگری مشکل داشته و اخراج شده اما رفته شکایت کرده و باعث بسته شدن حساب جایگاه شده است. اما به هر صورت سعی می کنیم هرچه سریع تر مشکل را حل کنیم و مطمئن باشید در هر صورت سوخت را تامین می کنیم. وی تصریح کرد: اگر مدیر قبلی جایگاه کاری نکند، متصدی جایگاه اندوهجرد که زیر نظر شرکت تعاونی روستایی است سوخت را به این جایگاه می رساند. فرماندار کرمان در پایان با اشاره به اینکه شهداد بخشی گردشگری است و توجه ویژه ای به این بخش داریم گفت: جایگاه سوخت دیگری را در این بخش در حال ساخت است و تاکنون 80 درصد پیشرفت داشته است.

22

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :