مدیر حج و زیارت استان کرمان خبر داد زائران کرمانی سالم هستند

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره شماره ۴۵۳

مدیر حج و زیارت استان کرمان خبر داد
زائران کرمانی سالم هستند

مدیر حج و زیارت استان کرمان گفت: تاکنون هیچ یک از زائران استان کرمان بین جان باختگان حادثه روز پنجشنبه رمی جمرات در منا نبوده اند. به گزارش ایرنا روح الله پور شعبان با تسلیت فاجعه مصیبت بار سرزمین منا به مقام معظم رهبری، مسلمانان، ملت ایران بویژه خانواده داغدار زائران افزود: تاکنون براساس بررسی های صورت گرفته هیچ یک از زائران استان کرمان بین کشته شدگان نبوده اند. مدیر حج و زیارت استان کرمان گفت: بشخصه با مدیران و زائران 16 کاروان از مجموع 18 کاروان استان کرمان که در صحرای منا حضور دارند تماس تلفنی گرفته ام و سلامتی آنان را جویا شدم. وی بیان کرد: در مورد دو کاروان دیگر که امکان تماس تلفنی مستقیم با عوامل اجرایی آنها برقرار نشد نیز از طریق سایر کاروان ها وضعیت آنها را بررسی کردیم.
پورشعبان گفت: یکی از جانباختگان حادثه منا نیز با کد 26130 به نام احمد ابراهیم زاده اعلام و از طریق شبکه خبر زیرنویس شد که پس از بررسی وضعیت این زائر مشخص شد مدیر کاروان زمانی که وی در بیمارستان بوده است با توجه به شرایط زائر، نامبرده را از بیمارستان بیرون آورده و چون اطلاعات مربوط به مصدوم ثبت و ضبط نشده بود نام او جزء آمار کشته شدگان اعلام شد. وی اظهار کرد: برای اطمینان خاطر خانواده این زائر، مدیر کاروان ارتباط تلفنی بین وی و خانواده اش را برقرار می کند و این زائر با خانواده خود صحبت کرده است همچنین از صدا و سیما خواسته ایم که زیرنویس شبکه خبر اصلاح شود. وی درباره وضعیت مجروحان این حادثه نیز گفت: از ساعت 16 پنجشنبه براساس اظهارات رییس سازمان حج و زیارت، عوامل سعودی از کمک رسانی عوامل اجرایی سایر کشورها از جمله تیم پزشکی و امدادی جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کردند.
مدیر حج و زیارت استان کرمان، مهمترین مشکل حادثه روز پنجشنبه منا را نحوه امداد و نجات دانست و افزود: اگر این اقدام از سوی طرف سعودی به خوبی مدیریت می شد آمار کشته شدگان کاهش می یافت و بحث درمان زودتر انجام می شد. وی گفت: امداد و نجات از سوی عوامل سعودی بسیار کند انجام شده و برای عوامل اجرایی و حتی خودروهای امدادی سایر کشورها از جمله ایران که تیم پزشکی و بیمارستانی بسیار قوی در موسم حج دارد نیز موانعی بوجود آمده است. پور شعبان افزود: هنوز اسامی مجروحان حادثه منا اعلام نشده است اما اقدامات درمانی در خصوص آنها صورت گرفته و پیگیری ها از سوی مسوولان سازمان حج و زیارت و همچنین دستگاه های ذیربط در داخل کشور برای درمان و انتقال آنها در دست انجام است.

15

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :