مدیرعامل شرکت آبفای کشور:تلاش می‌کنیم خوزستانی‌ها از آب باکیفیت استفاده کنند

یکشنبه 04 مهر 1400

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: برای ماه‌های آینده حتی اگر بارش نداشته باشیم، تلاش می‌کنیم تا مردم در خوزستان با مشکل کاهش کیفیت آب مواجه نشوند و از آب شرب با کیفیت استفاده کنند. به گزارش ایسنا حمیدرضا جانباز گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود که بارش‌ها دیرهنگام اتفاق می‌افتد و همچنین شاهد افزایش درجه حرارت بیشتر از متوسط میانگین خواهیم بود. در خوزستان عمده سامانه‌های تامین آب در بخش کشاورزی و شرب، وابسته به بارش بالادست است. اکنون وضعیت سدها از نظر ذخیره، وضعیت مناسبی نیست و همه در تلاش هستند تا مقدار و کیفیت آب را برای خوزستان مدیریت کنند تا به ویژه در بحث شرب، کمترین مشکل را داشته باشیم‌. در حال برنامه‌ریزی هستیم تا با مدیریت مصرف در حوزه کشاورزی و همچنین بخش شرب، مشکلات را در پاییز به حداقل برسانیم. در بخش آب شرب سعی ما بر این است که بیشترین آب انتقالی از غدیر به نقاط جمعیتی خوزستان منتقل شود. همچنین به دنبال آن هستیم که تعدادی از روستاها که مستقیما از کارون آب برداشت می‌کنند را به کمک روش‌هایی، آب با کیفیت برای آن‌ها تامین کنیم.
جانباز با اشاره به آخرین وضعیت طرح فاضلاب اهواز ادامه داد: طرح فاضلاب اهواز در سه محور مهم و عمده در حال بررسی و بخش عمده‌ای از کار توسط قرار سازندگی خاتم در حال انجام است و در بحث گرفتگی‌های فاضلاب نیز سعی شده در نقاطی که مردم بیشتر در مضیقه هستند، کار در اولویت قرار بگیرد.

آبآب خوزستانخوزستان
مطالب مرتبط
انتقاد مرکز پژوهش‌های مجلس به طرح جدید تشکیل شورای عالی آبشورای عالی آب اقتدار ندارد
مرکز پژوهش‌های مجلس: یکی از ایرادهای کنونی شورای عالی آب نبود ضمانت اجرا و یا کندی در اجرای مصوبات است
آیسان زرفامآیسان زرفام
چارسوق
۲۰۳۹
آبخشکسالی
اعلام آخرین وضعیت سدهای کشورورود آب به سدها 47 درصد کاهش یافت
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان: ۶۸ درصد سد زاینده‌رود خالی است
چارسوق
۲۰۲۶
آبسد
انتشار تصاویر هوایی از محوطه تاریخی ارجان، بهانه صحبت از تهدیدهای این بازمانده عیلامی‌ها شده استکار سختِ حفاظت از «ارجان»
رضا حاجی‌کریم
اول
۲۰۶۷
آباعتراضات

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *