حاشیه ساز شدن قرائت نامه رییس دولت اصلاحات در بزرگداشت عطا احمدی؛ معترضان چه گفتند

1394/09/05

حاشیه ساز شدن قرائت نامه رییس دولت اصلاحات در بزرگداشت عطا احمدی؛
معترضان چه گفتند

پیام ما- مراسم بزرگداشت عطا احمدی(خیّر مدرسه ساز) در کرمان و قرائت پیام رییس دولت اصلاحات توسط جناب حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی که با تشویق حاضران همراه بود، باعث دلخوری اصولگرایان و واکنش های شدید آن ها شد.
محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان و راور که در جلسه حاضر بود دقایقی پس از اتمام سخنان سید محمود دعایی جلسه را ترک کرد در گفت و گو با سایت های اصولگرا به قرائت پیام رییس دولت اصلاحات واکنش نشان داد.
پور ابراهیمی نیز در این مراسم حضور داشت و هرگز مراسم را ترک نکرد و در کنار حجت الاسلام دعایی به پرده برداری از تمبر، تندیس، تابلوی نقاشی، تابلوی خوشنویسی و پته عطا احمدی پرداخت. وی نیز پس از پایان جلسه با یک سایت اصولگرا گفت و گو و از دعایی انتقاد کرده است.
اما واکنش موسی غضنفر آبادی که در مراسم بزرگداشت حضور نداشت جالب توجه تر است. وی مدعی شده که در این مراسم سوت ! و کف زده اند. در این خصوص که در این مراسم پس از اتمام سخن رانی هر کدام از سخنرانان کف زده می شد صحبتی نیست. اما مشخص نیست چه کسی برای غضنفر آبادی خبر برده که سوت! هم زده شده که نماینده بم آن را از مشخصه های فتنه گران برشمرده است.
حسین آذین نماینده رفسنجان نیز که از جمله غایبان این مراسم بود، در اظهار نظری برپایی این گونه جلسات را خلاف قانون دانسته است.
پور ابراهیمی خواستار عذر خواهی دعایی از رهبری و مردم شد
پورابراهیمی پس از ترک جلسه تقدیر از عطا احمدی با ابراز تاسف از حاشیه سازی سیاسی انجام شده در این جلسه از اقدام غیرمنتظره حجت الاسلام دعایی در قرائت پیام رییس دولت اصلاحات در این همایش انتقاد و خواستار عذر خواهی وی از رهبری و مردم استان کرمان و ایران اسلامی شد.
به گزارش هجرت؛ همایش تجلیل از خدمات خیّر مدرسه‌ساز آقای عطا احمدی امروز در کرمان به میتینگ اصحاب فتنه تبدیل شد و مورد سوء استفاده قرار گرفت.
محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه حجت الاسلام دعایی به عنوان نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات و سوابق ایشان در دوستی و ارتباط با رهبر معظم انقلاب گفت:«حاشیه‌سازی و قرائت نامه یکی از سران فتنه و مطرح کردن آنها آن هم با توجه به مواضع شفاف رهبر معظم انقلاب در خصوص جریان فتنه جفا به رهبری می‌باشد.»
پورابراهیمی در ادامه افزود:«اشتباه گرفتن جلسه تجلیل از معلمی فداکار وعاشق که فارغ از تمامی بازیهای سیاسی با تمام وجود در خدمت فرهنگ اسلامی جامعه بوده است با میتینگ سیاسی توسط حجت الاسلام دعایی را اقدامی شایسته نمی‌دانم و احترام به مقام بزرگ عطا احمدی باعث عدم بروز واکنش‌های سنگین به این اقدام خارج از چهارچوب آقای دعایی توسط حاضرین در جلسه و اکتفا به خروج از جلسه شد.»
وی با یادآوری این مطلب که مردم با بصیرت ایران اسلامی با توجه به بیانات رهبری انقلاب جریان فتنه را به خوبی شناخته و منزوی کرده است، گفت:«مطمئنم هرگونه اقدامی برای احیا جریان فتنه و بازگرداندن آنها به فضای سیاسی کشور و زمینه سازی برای نفوذ دشمنان انقلاب با بصیرت و درایت مردم انقلابی استان کرمان و کشور عقیم خواهد ماند و فتنه گران و فتنه دوستان به اهداف ناپاک خود نمی‌رسند.»
زاهدی: متاسفانه در این مراسم شاهد قرائت نامه یکی از سران فتنه بودیم که هیچ ربطی به این مراسم نداشت
محمد مهدی زاهدی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی نمره ۲۰ در خصوص حاشیه‌های مراسم ، گفت:«این مراسم برای تقدیر از یک فرد نیکوکار برگزار شده بود که در تمام زندگی‌اش سعی داشت صداقت و امانت را در کارها داشته باشد.»
وی با بیان اینکه به پاس تقدیر از این فرد نیکوکار حضور داشته است، ابراز داشت:«متاسفانه در این مراسم شاهد قرائت نامه یکی از سران فتنه بودیم که هیچ ربطی به این مراسم نداشت.» وی اعلام کرد:«من نیز به نشانه اعتراض این مراسم را ترک کردم.»
غضنفرآبادی:
سوت و کف زدن خاصیت مراسم فتنه گران است
موسی غضنفر آبادی نماینده شهرستان بم و شهرستان‌های شرق استان کرمان اظهار داشت: اولاً از بیت‌المال هزینه کردند و امکانات دولتی، وقت دولتی، فضای دولتی را صرف برگزاری مراسمی که قصد آن تطهیر چهره منافقانه سران فتنه کردند، ثانیاً به این مراسم پوشش دادند و تحت عنوان ‌همایش تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان اقدام به تطهیر سران فتنه و فتنه‌گران نمودند و قصد عادی‌سازی مسئله محکومیت این فتنه‌گران را داشتند، ثالثاً سوت و کف زدن از خاصیت مراسمی است که افراد فتنه‌گر در آن حضور دارند و این‌چنین مراسمی شیوه برگزاری آن‌هم از قبل مشخص است.»
آذین: فتنه ۸۸ محکوم و تطهیر سران
آن خلاف قانون است
حسین آذین برپایی چنین جلساتی را خلاف قانون دانست و گفت:اگر ما شعار قانون گرایی سر می‌دهیم باید بدانیم که رهبر فرزانه انقلاب این افراد را ممنوع التصویر دانستند و طبق قانون نه باید از اینان در مطبوعات و تلویزیون حرفی و نه در جلسات از ایشان سخنی برده شود. آذین با بیان اینکه عده ای می خواهند با این برنامه‌ها از حساسیت مردم نسبت به سران فتنه بکاهند، خاطر نشان کرد: حرف ما این است که اینها از اشتباهاتی که مرتکب شدند توبه کنند و بعد از توبه در صورت عفو رهبری می‌توانند به زندگی سیاسی خود ادامه دهند، هر کسی که خلاف این عمل کند تخلف نموده است. وی تصریح کرد: شاید در ادامه این صحبت بگویند از کدام گناه نکرده توبه کنند که باید بگوییم اینان در فتنه ۸۸ آبروی نظام و منافع ملی را هدف قرار دادند و آگاهانه یا ناآگاهانه در این مسیر قدم گذاشتند و باید پاسخگو باشند. نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی ضمن در خواست از استاندار کرمان در برخورد با اینگونه اقدامات بیان داشت: ایشان باید پاسخگوی این گونه رفتارها باشند و اعتراض خود را نشان می‌دادند و طبق قانون برخورد می‌کردند. آذین خاطر نشان کرد: با نزدیک شدن به انتخابات بسیار شاهد این گونه برنامه‌ها خواهیم بود.
روابط عمومی شورای شهر کرمان: برگزار کنندگان مرتکب اقدامی سخیف شدند
به گزارش سایت هجرت؛ روابط عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در پی اقدام روز یکشنبه اول آذر ۹۴ در آئین تجلیل از خیّر مدرسه‌ساز عطا احمدی که مورد سوء استفاده فتنه گران قرار گرفت، بیانیه ذیل را منتشر کرد:«تجلیل از خدمتگزاران مردم امری خدا پسندیده و قابل ستایش است و تقدیر و سپاس از فردی خدوم، مخلص، فروتن و متواضع همچون آقای عطا احمدی که حتی حاضر به شرکت در جلسه تقدیر از خود نمی شود، اقدامی لازم و ضروری است؛ اما آنها که از این فرصت قصد تطهیر فتنه گران را داشتند، مرتکب اقدامی سخیف شدند. از این رو اعضای شورای اسلامی شهر کرمان آنچه را که امروز اول آذر ماه در جلسه تقدیر از آقای احمدی اتفاق افتاد و نامه یکی از سران فتنه قرائت شد را بر خلاف منویات مقام معظم رهبری دانسته و محکوم می‌نمایند.
ضمن برائت از این اقدام، شایسته است در آستانه انتخابات تدابیری اندیشیده شود تا منبعد شاهد چنین حرکتهای مزورانه نبوده و ضمن احترام به فرمایشات ولی امر مسلمین جهان و حفظ آرامش شاهد شهری آرام وهمچنان ولایت مدار با حضور حداکثری مشارکت مردم همیشه در صحنه کرمان در انتخابات پیش رو باشیم.

مطالب مرتبط
چرا سنگینی نگاه دیگران را احساس می‌کنیم آیا تا به حال برایتان پیش آمده که حس کرده باشید، از پشت سر کسی به شما نگاه می‌کند؟ آیا سنگینی و بار نگاه دیگران را تجربه کرده‌اید؟ گاهی وقت‌ها ما متناسب با میزان زُل زدن دیگران، فشار نگاه یا به تعبیر ادبا و شعرا، تیر نگاه دیگران […]
ادارات پول خود را خرج دکور کرده اند مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمان گفت: همه می‌د‌انیم دستگاه های اجرایی اگر بودجه ای هم داشته اند خرج دکور و … کرده اند و امروزه که وارد می شویم و می‌خواهیم آنها را به شبکه ملی متصل کنیم صحبت از کمبود بودجه به میان می آورند. […]
علت فوت زن اندوهجردی در دست بررسی است مدیر گروه مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: یکی از اهالی دهستان اندوهجرد بخش شهداد که با علائم ناراحتی گوارشی در شهر کرمان بستری شده بود، درگذشت و علت دقیق فوت وی در دست بررسی است. به گزارش ایرنا دکتر مهدی شفیعی […]
خاطرات و فعالیت های محمد صنعتی با نظری به تحولات و رخدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی کرمان در هفت دهه اخیر کشیت راه ندارد و مردم واقعاً در جهنم زندگی می‌کنند بخش شصت و سه در این شماره‌ روزنامه هم ادامه مروری بر اهم طرح‌ها و فعالیت‌های سومین دوره انجمن شهرستان کرمان را […]
دیگر مطالب شماره حاشیه ساز شدن قرائت نامه رییس دولت اصلاحات در بزرگداشت عطا احمدی؛ معترضان چه گفتند
به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت، رئیس جمهور خواستار حمایت همه‌جانبه دستگاه‌ها از معلولان شدوعده‌هایی برای حمایت از جمعیت 8 درصدی معلولان
گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان دادبرنامه مدیریت سیلاب نداریمتدوین و اجرای طرح‌های جامع مدیریت پسماند شهری با تاکید بر مدیریت در شرایط اضطراری به منظور جلوگیری از آلودگی منابع آبی و گرفتگی آبراهه‌ها و با تکیه بر آموزش‌های عمومی و تخصصی می‌تواند به بهبود شرایط محیط ‌زیستی منجر شود
در هفته گرامیداشت افراد دارای معلولیت مطرح شددانش‌آموزان اوتیسم در ۷ استان مدرسه ندارند
علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست:ارسال اصلاحیه ماده ۲۴ قانون معادن به مجلس
یک استاد دانشگاه ایده مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره تولید برق از توده متان را نقد کردبرق گران به جای دفن فنی زبالهمجید عباسپور تهرانی، استاد دانشگاه شریف: برقی که از طریق گاز متان قرار است تولید شود، در قیاس با برقی که نیروگاه‌هایی با سوخت گاز یا نفت کوره تولید می‌کنند بسیار گران‌تر است
گفت‌وگوی «پیام ما» با غلامرضا ظریفیان درباره لوازم گفت‌وگوی جامعه و حاکمیتگفت و گو دیگ زودپز نیستباید درباره «سبک زندگی»، «توسعه و مسائل اقتصادی» و «حق تعیین سرنوشت و حق انتخاب‌گری شهروندان» گفت‌وگو صورت گیرد
گزارش «پیام ما» از نشست صدای زنان در اعتراضات اخیرزنان، کنشگران مرئیسیمین کاظمی: زنان امروز با گذر از حوزه خصوصی به حوزه عمومی در حال تلاش برای سهم‌خواهی از جامعه هستند فاطمه علمدار: جامعه از گذشته و حال در مسیر خروج از فضای تک جنسیتی و ورود به ادغام جنسیتی بوده است

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *