واکنش سازمان محیط زیست به انتشار اخباری درباره محکومیت «عیسی کلانتری»به‌ دنبال انتشار اخباری درباره صدور حکم محکومیت عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: «هیچگونه حکم جدیدی درباره پرونده آقای کلانتری به سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ نشده است.»

سه شنبه 24 فروردین 1400

به‌ دنبال انتشار اخباری درباره صدور حکم محکومیت عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، مدیرکل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: «هیچگونه حکم جدیدی درباره پرونده آقای کلانتری به سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ نشده است.» محمداسماعیل حق‌پرست در گفت‌و‌گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده قضایی عیسی کلانتری عنوان کرد: «هیچگونه حکم جدیدی در خصوص پرونده آقای کلانتری به سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ نشده است و حکمی که پیش از این نیز صادر شده بود، بدوی است.» آذر ماه امسال مصاحبه‌ای تقطیع شده از عیسی کلانتری – رییس سازمان حفاظت محیط زیست- در فضای مجازی منتشر شد که برخی محتوای آن را اهانت به امام خمینی(ره) تعبیر کردند. پس از آن طی روز ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ خبر محکومیت عیسی کلانتری به حبس، پرداخت جزای نقدی و محرومیت از فعالیت حزبی به‌دلیل آن مصاحبه، توسط برخی رسانه‌ها منتشر شد اما اصغر دانشیان، معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، به ایسنا گفته بود که تاکنون هیچ حکمی برای دکتر کلانتری از طریق مراجع ذی‌صلاح یعنی دادگاه‌های انقلاب یا دادگاه کارکنان دولت قطعیت نیافته است. به گفته دانشیان احکامی که در دادگاه‌های بدوی رسیدگی می‌شود، ناپخته است و زمانی می‌تواند قطعیت پیدا کند که به دادگاه تجدید نظر برود و این دادگاه نظر بازپرسی و نظر دادگاه بدوی را تایید کند. تا قبل از طی شدن این مراحل ما حق نداریم با آبروی افراد بازی کنیم و این موضوعات را در رسانه‌ها مطرح کنیم.
او همچنین تصریح کرده بود که بحث‌هایی در دادگاه کارکنان دولت و یکی از شعب دادگاه انقلاب مطرح شد و کلانتری درباره آن‌ها توضیحاتی ارائه داده است. اکنون نیز حکمی که در رسانه‌ها مطرح شده در بررسی‌های بدوی است و باید به دادگاه تجدید نظر ارسال شود. پس از آن می‌توان درباره قطعی بودنشان صحبت کرد.

دادگاه انقلابسازمان حفاظت محیط زیستعیسی کلانتری
مطالب مرتبط
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان هشدار دادخشک شدن ۴ درصد هورالعظیم در کمتر از 5 روز
مطالبه مردم و خانواده خبرنگار کشته شده در حادثه واژگونی اتوبوسدرخواست عذر خواهی علنی
پلیس راهور اطلاعیه‌ای در مورد دلایل حوادث واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سرباز معلمان منتشر کرد
آیسان زرفامآیسان زرفام
کلانتری در مراسم رونمایی از سند ارتقای فرهنگ محیط زیست:خودکفایی در کشاورزی بیلان منفی آب را سه‌برابر می‌کند
عیسی کلانتری در همایش روز ملی محیط‌‌بانحداقل 5 هزار محیط‌بان می‌خواهیم
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: محیط زیست بدون کار فرهنگی قابل حفاظت نیست

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *