باند سارقان خانوادگی در دام پلیس کرمان

پنجشنبه 05 آذر 1394

باند سارقان خانوادگی در دام
پلیس کرمان

فرمانده انتظامی استان ضمن اشاره به دستگیری اعضای یک باند خانوادگی سرقت گفت: این افراد که اقدام به خرید دو میلیارد و 300 میلیون ریال انواع طلاجات و لوازم خانگی با کارت عابر بانک سرقتی کرده بودند، درعملیات پلیس کرمان دستگیر شدند.
به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «رضا بنی اسدی» گفت: در پی تماس طلا فروشان بازار شهر کرمان با ماموران کلانتری 11 این شهرستان مبنی بر حضور چند فرد مشکوک در بازار که در حال خرید طلاجات و سکه در سطح وسیع هستند، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با حضور به موقع پلیس در محل و افزایش چتر اطلاعاتی، مشخص شد دو زن به همراه یک مرد با در دست داشتن یک عدد کارت عابر بانک بدون چانه زنی اقدام به خرید و سپس فروش سکه و طلاجات به قیمتی پایین تر از قیمتِ خرید، کرده اند، از این رو هر سه نفر برای تحقیقات تکمیلی به محل کلانتری منتقل شدند.
سرهنگ بنی اسدی بیان داشت: در بازجویی های فنی و پلیسی یکی از سارقان زن با اعلام این مسئله که در کارگاه تفکیک زباله مشغول به کار است و در آن محل دو کارت عابر بانک را با رمزهای آن پیدا کرده، پرونده پیچیده تر شد.
وی تصریح کرد: متهم خانم اظهار داشت که پس از پیدا کردن کارت ها با همکاری خواهر و یکی از همسایه ها موجودی کارت ها را چک کرده و متوجه شده اند که یکی از کارت ها مسدود شده است و کارت دیگر دو میلیارد و 400 میلیون ریال موجودی دارد.
سرهنگ بنی اسدی با اعلام این مسئله که سارقان پس از اطلاع از موجودی کارت با مراجعه به طلا فروشی ها و فروشگاه های لوازم خانگی اقدام به خرید کرده اند، گفت: در بازرسی از محل زندگی آنان مقادیر زیادی سکه، طلاجات و لوازم خانگی شامل یخچال، تلویزیون ال ای دی، اجاق گاز، لباسشویی و جاروبرقی کشف و به پلیس اگاهی انتقال داده شد.
وی ارزش اموالی که از طریق کارت سرقتی خریداری شده را دو میلیارد و 300 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: با تحقیقات بیش تر، شاکی پرونده نیز شناسایی شد و وی در اظهارات خود بیان داشت که به هیچ عنوان برای حساب بانکی خود که سپرده گذاری بلند مدت بوده است، تقاضای کارت عابر بانک نکرده بوده و سامانه پیامکی نیز بر روی حسابش قرار نداشته و امروز متوجه سرقت از حسابش شده است.
فرمانده انتظامی کرمان در پایان بیان داشت: تحقیقات بیشتر در این باره که چگونه این رمز صادر شده و دیگر متهمان احتمالی ادامه دارد.

زلزلهکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *