تلفات میانکاله به رکورد سال 98 نزدیک می‌شودروز از آغاز تلفات پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله می‌گذرد، و آخرین آماری که عصر چهارشنبه منتشر شد نشان می‌داد مرز 37 هزار شکسته است.

شنبه 23 اسفند 1399

روز از آغاز تلفات پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله می‌گذرد، و آخرین آماری که عصر چهارشنبه منتشر شد نشان می‌داد مرز 37 هزار شکسته است. سال گذشته بوتولیسم بیش از 43 هزار پرنده را کشت و حالا به نظر می‌رسد، مرگ‌و‌میر گسترده به این عدد نزدیک شده است.
محیط زیست گزارش داده که با توجه به وقوع تلفات غیرعادی بین پرندگان مهاجر در تالاب بین‌المللی میانکاله و خلیج گرگان، عملیات پایش و جمع‌آوری لاشه این پرندگان از تاریخ نهم بهمن ماه ۹۹ همچنان به صورت روزانه در حال انجام است اما با این حال آمار تلفات به صورت روزانه منتشر نمی‌شود.
گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست نشان می‌دهد مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع‌آوری شده تا عصر چهارشنبه (۲۰ اسفند) به ۳۷ هزار و ۲۴۱ قطعه رسیده است.
با توجه به شرایط سخت و باتلاقی بودن منطقه، تلاش محیط‌بانان استان‌های مازندران و گلستان در عملیات جمع‌آوری لاشه پرندگان تلف شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان همچنان ادامه دارد.

تلفات میانکالهجمع‌آوری لاشه پرندگانخلیج گرگانسازمان حفاظت محیط زیست
مطالب مرتبط
استاندار گلستان:۳۰ درصد خلیج گرگان خشک شد
تمامی پرونده‌های بلاتکلیف مرتبط با شهدای محیط‌بان، تا پایان ماه مبارک رمضان رسیدگی و تعیین تکلیف می‌شوند
خلیج گرگان به دلیل کیفیت پایین زیستگاه باز هم توانایی میزبانی از گونه‌های مهاجر را نداردپرندگان مهاجر در مسیر قتلگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *