اخبار آبفا : انشعابات غیرمجاز روبار جنوب طی شش ماه آینده ساماندهی می شوند

یکشنبه 20 دی 1394

در شهر رودبار 2600 مشترک مجاز از خدمات آب و فاضلاب بهره مند می گردند و حدود 950 مشترک غیر مجاز نیز وجود دارد که این میزان بسیار زیاد و زیان آور است. احمد سنجری معاون امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در جلسه ساماندهی وضعیت آب شرب شهر رودبار گفت: کمبود آب در استان کرمان و شهرستان رودبار به عنوان خط قرمز معرفی شده و این کم آبی باعث کاهش کیفیت آب شده است سنجری سپس به وضعیت مصرف آب اشاره نمود و گفت : میزان مصرف آب در استان کرمان و شهرستان رودبار از حد استاندارد بالاتر است لذا در این زمینه باید فرهنگ سازی شود. احمد سنجری با اشاره به اینکه انشعابات غیر مجاز برای آب و فاضلاب شهری مشکل ساز شده است افزود :در شهر رودبار 2600 مشترک مجاز از خدمات آب و فاضلاب بهره مند می گردند و حدود 950 مشترک غیر مجاز نیز وجود دارد که این میزان بسیار زیاد و زیان آور است. وی درپایان افزود :تلاش داریم مشکل انشعابات غیرمجاز در شهر رودبار تا پنج الی شش ماه آینده برطرف شود. در ادامه عطا ناوکی فرماندار رودبارجنوب با بیان اینکه وضعیت آب شرب شهر رودبار بحرانی است گفت :مسئولان آب و فاضلاب کشور و استان باید به این شهرستان توجه بیشتری نمایند. ناوکی خاطرنشان کرد: وضعیت آب شرب شهر رودبار در دهه اخیر معضل بزرگی بود اما با وجود همه مشکلات پروژه انتقال آب شرب شهر رودبار به زودی حل خواهد شد. وی سپس به وضعیت آب شرب شهر زهکلوت اشاره نمود و گفت :از مسئولان آب و فاضلاب استان درخواست داریم متصل کردن شهر زهکلوت به شبکه آب شرب شهری را در دستور کار خودشان قرار دهند. سرهنگ قزلباش فرمانده انتظامی شهرستان رودبار در این جلسه نیز بر فرهنگ سازی در راستای نحوه مصرف آب و پرداخت به موقع بدهی مشترکین به آب و فاضلاب تاکید کرد و افزود: نیروی انتظامی در زمینه برخورد با متخلفین آماده هرگونه همکاری با مسئولان شهرستان می باشد.

نزدیک به 1400 فقره حوادث شبکه و انشعابات در شهرستان شهربابک برطرف شد
طی نه ماه نخست سال جاری 1396 فقره حوادث شبکه و انشعابات در شهرستان شهربابک برطرف شد. علی ابراهیمی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان شهربابک گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه 1396 فقره حوادث شبکه و انشعابات شامل حوادث اصلی شبکه (256 فقره)، حوادث فرعی شبکه (747 فقره) و حوادث انشعابات (393 فقره) در این شهرستان رفع شد. وی افزود: این حوادث در شهرای جوزم (134)، خاتون آباد (89)،خورسند (118)، دهج (49) و شهربابک (1006) فقره توسط واحد اتفاقات برطرف شد. مدیر امور آبفای شهرستان شهربابک در ادامه بیان داشت: طی این مدت 3 فقره حوادث خطوط انتقال در خورسند و 1 فقره در دهج رفع گردید.

بیش از 32 کیلومتر شبکه آبرسانی بم بازسازی شد
طی نه ماه نخست سال جاری بیش از 32 کیلومتر شبکه آبرسانی شهرستان بم بازسازی شد. حسین چرخ انداز مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان بم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه 32 کیلومتر و 50 متر شبکه آبرسانی شهرستان بم در شهرهای بروات (300)، بم (1020)، ریگان (300)، فهرج (6400)، گنبکی (21750) و نرماشیر (2280) متر اصلاح و بازسازی شد. وی افزود: طی همین مدت شبکه آبرسانی شهرستان به میزان 11 کیلومتر و 205 متر در شهرهای بروات (4090)، بم (290)، ریگان (4100) و فهرج (2725) توسعه یافت. چرخ انداز در پایان از توسعه 624 متری خط انتقال در شهر بم خبر داد.

بمریگانزلزلهشهربابکفهرجکرماننرماشیر
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.