جهت حل معضل پدیده ریزگردها و هجوم شن های روان در شهرستان های شرقی استان به همکاری صدا و سیمای مرکز کرمان نیازمندیم

1394/10/20

جهت حل معضل پدیده ریزگردها و هجوم شن های روان در شهرستان های شرقی استان به همکاری صدا و سیمای مرکز کرمان نیازمندیم
مهندس رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان در گفتگو با واحد اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اعلام کرد: متعاقب بازدید مهندس جلالی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و استاندار و معاون عمرانی استانداری کرمان از کانون های بحرانی فرسایش بادی و محل برداشت گردو غبار در شهرستان های ریگان، فهرج و نرماشیر و آنهم در روزیکه طوفان شن در این مناطق آرامش و آسایش را از مردم سلب کرده بود، خوشبختانه حساسیت لازم و درک واقعی از معضل موجود بوجود آمده و زمینه جهت ایجاد یک تحرک جدی در این خصوص فراهم می باشد.
به همین جهت لازم است جراید محلی، رسانه ها و خصوصا صدا و سیمای مرکز کرمان به این موج حساسیت ها و واقعیت ها دامن زده و با انعکاس واقعی مشکل مردم محروم این مناطق توجه مردم و مسئولین را به آن معطوف دارند.
رجبی زاده با اعلام اینکه این مشکل در ستاد مدیریت بحران وزارت کشور که تحت مدیریت آقای نجار استاندار سابق استان اداره می شود نیز طرح موضوع شده و نیز با دقت مسایل و مشکلات موجود را رصد می کند ادامه داد: که شاید نجابت و مقاومت و مهجوریت مردم استان باعث شده علی رغم اینکه عمق و وسعت پدیده ریزگردها و طوفان های شن در این مناطق از مشکل کم آب شدن و بحران دریاچه ارومیه بنا به اذعان مسئولان بیشتر است متاسفانه بحران این مناطق به خوبی در بین مسئولین کشوری شناخته نشده است. و به همین جهت بر همه آنانی که دل در گرو عمران و آبادانی استان داشته و چشمشان از اشک چشم قریب دویست هزار نفر از مردم این مناطق که همواره در گردو غبار ایام سال سوزناک است می سوزد لازم است که هم اکنون همتشان را بر حل این معضل جزم نمایند که فردا شاید دیر باشد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در همین رابطه آمادگی اداره متبوعش را جهت هرگونه همکاری و مساعدت و پذیرش نظرات، انتقادات و پیشنهادات کارشناسان و صاحب نظران اعلام کرد.

مطالب مرتبط
گفتگوی اختصاصی پیام ما با دکتر علی فراستی عضو هیئت علمی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا: «ایران‌رود» اقلیم کرمان را متحول می‌کند طرح اتصال دریای خزر به خلیج فارس از دهه 40 خورشیدی مطرح بوده‌است. اولین طرح توسط مهندس هومان فرزاد در سال ۱۳۴۵ نوشته شد که وی این طرح را به سازمان پژوهش‌های علمی کشور ارائه […]
کارهای کوچک، نتایج بزرگ زمستان برای خیلی‌از ماها فرصت خوبی است که پالتوی جدیدمان را بپوشیم و یا دستکش‌های چرم‌مان را به رخ دیگران بکشیم و شاید هم اگر همه چیز طبق برنامه پیش رفت اندکی برف بازی‌هم بکنیم و شادی و نشاط به قلوب‌مان برگردد. گاهی اوقات هم پیش می‌آید که از باریدن باران […]
تاریخ پیدایش و تکوین دانشگاه در کرمان کرمان و دانشگاه در پی مطالعات و بررسی های چند ساله ای که مرحوم علی رضا افضلی پور، قبل از سال های 50 برای انجام یک نیت خیر و یک کار عام المنفعه انجام داد، به این نتیجه رسیده بود که احداث یک دانشگاه نسبت به احداث یک […]
حاج قاسم سلیمانی در رابر صفحه اینستاگرامی منسوب به سپاه قدس تصویری جدید از حاج قاسم سلیمانی در شهر رابر در استان کرمان را منتشر کرد.
دیگر مطالب شماره 537

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *