توصیه امام جمعه کرمان به هیات‌های نظارت : اگر داوطلبی اعتراضی داشت باید با اخلاق خوب با وی برخورد کرد

1394/10/10

توصیه امام جمعه کرمان به هیات‌های نظارت :
اگر داوطلبی اعتراضی داشت باید با اخلاق خوب با وی برخورد کرد

امام جمعه کرمان گفت: انتخابات از افتخارات کشور و مایه عزت، سربلندی و آبروی ماست و در هیچ مقطعی حتی در دوران جنگ هم انتخابات یک روز به تاخیر نیفتاده است. به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدیحیی جعفری در دیدار با اعضای هیئت نظارت بر انتخابات استان با تبریک سالروز میلاد خجسته پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) اظهار داشت: امام جعفر صادق (ع) می‌فرماید، «فردی مومن است که دارای صفاتی از جمله صداقت، حیا و شرم، اخلاق خوب و شکرگزاری باشد». وی بیان داشت: نارسایی‌ها، خلاف‌ها و جرائمی که در جامعه وجود دارد به علت عدم صدق و صداقت است. امام جمعه کرمان با یادآوری سخنان آیت‌الله جنتی درباره ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات مبنی بر اینکه بعضی‌ها بلد نیستند، قرآن بخوانند اما برای خبرگان رهبری نامزد شده‌اند، عنوان کرد: 22 نفر برای خبرگان رهبری در استان کرمان ثبت‌نام کرده‌اند در حالی که ما سه نماینده می‌خواهیم. جعفری تصریح کرد: تعجب می‌کنم از بعضی‌ها که برای ثبت‌نام اقدام کرده‌اند با اینکه بر حسب ظاهر و آنچه ما می‌فهمیم رای نمی‌آورند و خودشان هم شاید بدانند رای نمی‌آورند و شاید مطرح کردن خودشان را اصل می‌دانند و برای آن ارزش قائل هستند.
وی این دوره انتخابات را دوره ویژه‌ای خواند و ابراز داشت: امتیازی که ما در دنیا داریم و دشمنان ما هم آن را قبول کرده‌اند، این است که انتخابات به‌موقع و بدون تاخیر در همه سال‌ها انجام شده و بعد از این هم برگزار می‌شود. امام جمعه کرمان تاکید کرد: ما دموکراتیک‌ترین کشور دنیا هستیم در حالی که این همه تهمت، کذب و دروغ درباره ما مطرح می‌شود و ما باید کار خود را به صورت متقن، محکم و بدون عیب انجام دهیم و این دستور شرع و پیامبر اکرم (ص) است.
جعفری افزود: پیامبر اکرم (ص) فرمودند، «خدا رحمت کند آن کسی که کاری را انجام می‌دهد و محکم‌کاری می‌کند» و با توجه به اینکه 46 هزار نفر در استان کرمان درگیر انتخابات هستند، امیدواریم انتخابات باشکوه و با حضور حداکثری مردم برگزار شود. وی اضافه کرد: دشمنان ما می‌دانند، انتخابات در ایران سالم است هر چند ممکن است، دروغ‌پردازی‌ها و جوسازی‌هایی بکنند و انتخابات از افتخارات کشور و مایه عزت، سربلندی و آبروی ما بوده و هست و در هیچ مقطعی حتی در دوران جنگ هم انتخابات یک روز هم به تاخیر نیفتاده است و این خیلی مهم است و امام خمینی (ره) چند انتخابات را پشت سر هم برگزار کرد. نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان تصریح کرد: اگر داوطلبی اعتراضی داشت باید با اخلاق خوب با وی برخورد کرد، زیرا به هر حال افرادی هستند که ایراد و اشکال می‌گیرند و ممکن است بعضی وقت‌ها صحبت آنها هم درست باشد.
جعفری ادامه داد: به یاد ندارم تاکنون این تعداد کاندیدا برای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده باشند، بنابراین در این دوره بررسی صلاحیت‌ها زمان‌بر و کار دشواری است و مردم باید دشواری‌های کار را بدانند. وی یادآور شد: زمانی که موشک روی سر مردم می‌ریختند هم امام راحل اجازه تعطیلی انتخابات را نداد و امیدواریم این دوره هم به خوبی ختم شود و افرادی به مجلس خبرگان و شورای اسلامی راه یابند که لیاقت دارند. جعفری همچنین حضور مردم در انتخابات و فرد انتخاب‌شونده را حائز اهمیت خواند و گفت: در مجلس هر آدمی نمی‌تواند کار کند بلکه نماینده مجلس باید عالم و متفکر باشد و قانون‌گذاری را بداند.
وی خطاب به اعضای هیئت انتخابات استان کرمان، ابراز داشت: ممکن است، در گوش شما بخوانند، فلانی را تایید کنید و یا تایید نکنید، اما شما باید خودتان تصمیم بگیرید و این حرف‌ها را قبول نکنید تا افراد متفکر و عالم وارد مجلس شوند. امام جمعه کرمان در پایان از تلاش‌های اعضای هیئت نظارت بر انتخابات استان کرمان قدردانی کرد و افزود: خداوند اجر وافر به شما عنایت کند.

امام جمعهزلزلهکرماننماینده مجلس
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.