خبر

چهارشنبه 02 دی 1394

نمایندگان فعلی کرمان
هم نامزد شدند
پنجمین روز از ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان در ستادهای انتخاباتی مستقر در فرمانداری های سراسر استان کرمان آغاز شد.
پنجمین روز از ثبت نام از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح امروز همزمان در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر استان کرمان آغاز شد. بنا بر آخرین آمار تا کنون 69 نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان ثبت نام کرده اند که از این تعداد 2 نفر زن هستند. بر اساس گزارش اعلام شده از سوی فرمانداری کرمان نیز تا پایان روز گذشته 19 نفر از متقاضیان حضور در مجلس شورای اسلامی برای حوزه انتخابیه کرمان و راور ثبت‌نام کرده‌اند که 18 نفر مرد و 1 نفر زن هستند و قرار است امروز (چهارشنبه) «محمد مهدی زاهدی» و « محمدرضا پورابراهیمی» نمایندگان فعلی مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، ثبت نام خود را در فرمانداری کرمان انجام دهند. اصل شناسنامه، اصل کارت ملی، عکس، آخرین مدرک تحصیلی (حداقل فوق لیسانس یا معادل آن)، اصل کارت پایان خدمت و گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و عدم اشتغال از مدارک ثبت‌نام برای کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی است. انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان روز هفتم اسفند امسال برگزار می شود.

بازدید استاندار کرمان از نیروگاه سیکل ترکیبی سیرجان
نماینده عالی دولت در استان کرمان از نیروگاه سیکل ترکیبی سیرجان بازدید کرد.
علیرضا رزم حسینی از نیروگاه سیکل ترکیبی سیرجان که در منطقه ویژه اقتصادی مس سرچشمه تأسیس‌شده است بازدید کرد. برای این نیروگاه ۲۸۵ میلیون یورو معادل دو هزار میلیارد تومان تأمین اعتبارشده است. در حال حاضر اکثر کارخانه‌ها دچار مشکل هستند که نیروگاه کهنوج مقداری از این نیاز را تأمین کرده است. فاز اول این نیروگاه ۵۰۰ مگاوات و فاز دوم نیز ۵۰۰ مگاوات تولید برق خواهد داشت. در حال حاضر نیاز برق استان کرمان شش هزار و ۵۰۰ مگاوات است که سه هزار و ۵۰۰ مگاوات کمبود مربوط به منطقه سیرجان است. این نیروگاه نیاز کارخانه‌های منطقه ویژه اقتصادی مس سرچشمه، شهرک صنعتی و گل گهر تأمین خواهد کرد. شرکت گاز مطالبه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی از این کارخانه دارد و ۶۰۰ میلیون تومان آن پرداخت‌شده اما تاکنون گاز این نیروگاه وصل نشده است. استاندار کرمان همچنین در سفر یک‌روزه خود به سیرجان با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدا اداری احترام کرد. رزم حسینی همچنین از پروژه احداث بیمارستان ۲۱۶ تختخوابی سیرجان بازدید به عمل آورد.

شهردار کرمان خبر داد:
اجرای پروژه ۴۲ متری کوثر
شهردار کرمان گفت: پروژه ۴۲ متری کوثر، بسیاری از گره های ترافیکی شهر کرمان را باز و دسترسی شهروندان به نقاط مختلف را تسهیل می کند. علی بابایی با بیان این که پروژه ۴۲ متری کوثر یکی از محورهای اصلی کرمان است، گفت: با اتمام عملیات احداث این پروژه، بار ترافیکی قسمت شرقی و شمالی شهر کاهش یافته و به عنوان محور کمکی خیابان دکتر شریعتی عمل می کند. وی این محور عبوری را دارای قابلیت تحول در توسعه شهر کرمان دانست و تصریح کرد: با تصویب حدفاصل بلوار مهدیه تا خیابان مصلی به عنوان مصوبه کمیسیون ماده پنج، سرمایه گذار جذب شده و تامین منابع مالی در راستای اجرای طرح توسعه منطقه در دستور کار است. شهردار کرمان از آزادسازی مسیر این محور از جاده قدیم زرند تا بلوار مهدیه خبر داد و گفت: عملیات زیرسازی، جدول گذاری و آسفالت این محور انجام شده و تامین روشنایی و اجرای فضای سبز رفیوژ میانی بلوار در دست اقدام است. وی به تملک صد درصدی املاک مسیری محدوده جاده قدیم زرند تا بلوار مهدیه اشاره و تصریح کرد: با آزادسازی ضلع جنوبی خیابان سده تا بلوار مهدیه، زیرسازی، جدول گذاری و اجرای عملیات آسفالت این محور در کل مسیر انجام خواهد شد.

استانداررزم حسینیزرندزلزلهسیرجانشهردارکرمانکهنوج
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *