عباس اسلامی پس از انتصاب به عنوان مشاور استاندار در گفت و گوی اختصاصی با «پیام ما»: معلوم نیست به استانداری برگردم

سه شنبه 01 دی 1394

عباس اسلامی پس از انتصاب به عنوان مشاور استاندار در گفت و گوی اختصاصی با «پیام ما»:
معلوم نیست
به استانداری برگردم

27 روز پس از برکناری، قرار است مجددا به استانداری برگردد. عباس اسلامی، چهره ای که دو ماه پر از حاشیه را گذراند. حالا او مشاور استاندار کرمان شده است. دیروز خبر انتصاب اسلامی روی سایت استانداری کرمان قرار گرفت. در این خبر آمده بود: «طی حکمی حجت الاسلام و المسلمین اسلامی به سمت مشاور استاندار کرمان منصوب شد. متن حکم انتصاب به شرح ذیل است:جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین عباس اسلامی سلام علیکم، نظر به مراتب تجارب ارزنده جنابعالی، به موجب این حکم به سمت مشاور اینجانب پست سازمانی ردیف 21-3 از مجموعه پست های مصوب استانداری منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال در چارچوب وظایف مصوب و تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بکارگیری تمامی تجربیات و توان در پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید موفق باشید. علیرضا رزم حسینی»
عباس اسلامی تا 30 مهر سال جاری مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمان بود. در این روز وی از سمت خود برکنار شد. دلیل برکناری اسلامی را هم حمید ذکااسدی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان عدم صداقت خوانده بود. برکناری که کم حاشیه نداشت.
یک ماه پایانی مدیرکلی سیاسی استانداری برای اسلامی چندان خوب نبود. چرا که جنجال های زیادی برای وی بوجود آمده بود. جنجالی که از گردهمایی ائمه جمعه که هفته اول مهرماه برگزار شده بود پا گرفته بود. انتقاد دو امام جمعه بافت و ریگان از استاندار کرمان بدلیل دیدار مدیرکل سیاسی استانداری با رئیس دولت اصلاحات.
معاون سیاسی استاندار در آن گردهمایی در کنار اینکه قبول کرد مدیرکل سیاسی اشتباه کرده گفت که دیدار با رئیس دولت اصلاحات جرم نیست.
پس از این گروه های نزدیک به اصلاح طلبان از استاندار خواستند که اسلامی را برکنار نکند و گروه مقابل از استاندار می خواست استانداری را از عناصر به زعم آن ها فتنه گر پاک کند. در این میان هر گروه به طریقی به استاندار فشار وارد کرد و به تدریج فضایی بوجود آمد که در اردوگاه رسانه های اصلاح طلب برکناری عباس اسلامی به کوتاه آمدن علیرضا رزم حسینی تعبیر می شد و عدم برکناری اسلامی ایستادگی در برابر فشارهای کمرشکن.
در سمت مقابل اما گروه های نزدیک به اصولگرایان برکناری اسلامی را اقدامی انقلابی و قابل تحسین می دانستند و عدم برکناری وی را نقض منشور همدلی که استاندار مبتکر آن بود. در نهایت 30 مهرماه جلسه تودیع اسلامی برگزار شد و معاون سیاسی امنیتی استانداری، دلیل برکناری اسلامی را نه دیدار با خاتمی که عدم صداقت وی عنوان کرد.
صفحه 2

استاندارامام جمعهبافترزم حسینیریگانزلزلهکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *