موسوی لاری در یزد: اجتهاد سیدحسن را آیت الله وحید خراسانی تایید کرده است

1394/10/01

موسوی لاری در یزد:
اجتهاد سیدحسن را
آیت الله وحید خراسانی تایید کرده است
وزیر اسبق کشور گفت: سیدحسن خمینی امید آینده حوزه علمیه است و اجتهاد او را آیت ا… العظمی وحید تایید کرده است.
حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالواحد موسوی لاری دوشنبه شب در مراسم سخنرانی در دانشگاه یزد که به همت تشکل دانشجویی توسعه و اعتدال برگزار شد، گفت: ما اصلاح طلبان معتقدیم کارنامه‌مان در اقتصاد موفق بوده، در سیاست خارجی دشمنی‌ها را کم کرده‌ایم و دوستان را بیشتر کرده‌ایم و سرمایه گذاری‌های خارجی جذب کرده‌ایم که علت آن به کارگیری روش‌های صحیح اصلاح طلبانه است.
نایب رییس شورای عالی اصلاح طلبان با اشاره به اختلاف سلیقه‌های دو جناح سیاسی اصلاح طلبان و اصول گرایان، گفت: از سال ۶۶ تاکنون این دو جریان خود را نشان داده‌اند، دولت‌های سازندگی، اصلاحات، اصول گرا و اعتدال برسر کار امده‌اند و هرکدام راه خود را رفته‌اند و کارنامه هر کدام هم مشخص است.
وی ادامه داد: در دولت اصلاحات شاهد رشد شاخص‌های اقتصادی کشور بودیم، اما در دولت اصولگرایان که نفت با قیمت ۱۲۰ دلار به فروش رفت و درآمد نفتی معادل یک قرن تجربه شد، چه نتایجی بدست آمده است؟
وزیر کشور دولت اصلاحات با اشاره به تاکید دولت اصلاحات بر مردمسالاری، گفت: در بحث نهادهای مدنی که قانون اساسی به آن تاکید زیادی دارد، در دولت اصلاحات شاهد رشد آن‌ها بودیم. همچنین در دولت اصلاحات قانون تشکیل شورا‌ها اجرایی شد، قانونی که بسیاری اجرای آن را غیرممکن می‌دانستند اما دولت با نگاه ترویج مردمسالاری در همه لایه‌های اجتماعی آن را اجرا کرد و به آن افتخار می‌کند. وی ادامه داد: کارنامه همه جریانات سیاسی و دولت‌ها مشخص است اما برخی وقتی کم می‌آورند و حرفی برای گفتن ندارند به روش‌های بدون منطق روی می‌آورند، در این شرایط دانشجویان باید فضای ارائه تفکرات و اندیشه‌ها را فراهم کنند. او با اشاره به نقش دانشجویان در تحولات سیاسی اظهار داشت: جنبش دانشجویی همواره در تحولات پیشرو و اثرگذار بوده‌اند، هرچند در زمان‌های مختلف میزان اثرگذاری آن‌ها کم و زیاد شده است. از دانشجویان تقاضا می‌کنم انتخابات را به فضای تضارب آرا تبدیل کنند. وی در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال ردصلاحیت اصلاح طلبان، گفت: قانون اساسی کشور تکلیف همگان را روشن کرده است و دستگاه‌های نظارتی باید قانون رامدنظر قرار دهند، به حق الناس بودن انتخابات توجه کنند و حب وبغض‌ها را در کارشان دخیل نکنند. این فعال سیاسی تاکید کرد: مردم، داور عرصه انتخابات هستند اما اگر بدانند رای آن‌ها در انتخبات تاثیری ندارد، دلسرد می‌شوند و شرکت نمی‌کنند.
او در پایان در خصوص سوالی پیرامون درجه علمی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی گفت: یکی از قوی‌ترین کرسی‌های درس خارج فقه توسط سیدحسن خمینی اداره می‌شود و مراجع بزرگ تقلید از جمله آیت الله وحید خراسانی اجتهاد ایشان را تایید کرده‌اند. موسوی لاری گفت: سیدحسن امید آینده حوزه علمیه است.

دانشگاهزلزله
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.