خبر

دوشنبه 30 آذر 1394

نماینده ولی فقیه در استان کرمان
خطاب به مسئولین:
بدون توقع و با کیفیت برای مردم کار انجام دهید
نماینده ولی فقیه در استان کرمان خطاب به مسئولین گفت: کاری برای خداست که هیچ توقعی در آن نباشد.
آیت الله «سید یحیی جعفری» صبح دیروز 30 آذرماه در دیدار اعضای شورای حمل و نقل با وی به مناسبت هفته حمل و نقل و راهداری با اشاره به اینکه باید نظم را از امیرالمومنین بیاموزیم گفت: اگ نظم را رعایت کنیم و مسئولیت کارهایی را که بر عهده‌مان است را مطابق با استاندارد و به صورت صحیح انجام دهیم، تکلیف خود را به درستی انجام داده‌ایم. وی ادامه داد: کسی که توانایی انجام کاری را ندارد باید با شهامت بگوید که از عهده من ساخته نیست ضمن آنکه کار اگر برای خدا بوده و صحیح نیز انجام شود، مثمرثمر خواهد بود. امام جمعه کرمان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: ایشان عمل خالص را اینگونه معنا می کنند که «عمل خالص آن است که شما هیچ توقعی نداشته باشید که مخلوق بخواهد از شما تشکر کند». یعنی کاری برای خداست که هیچ توقعی در آن نباشد. آیت الله جعفری در پایانت به مسئولین توصیه کرد: سعی کنید در راه خدا اولا محکم کار کنید و ثانیا کار را برای خدان انجام دهید چرا که بسیاری از افراد، کاری را قبول می‌کنند اما آن را با کیفیت انجام نمی‌دهند.

اصلاح ساختار دستگاه اساس کار در بازرسی است
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: اساس کار ما در بازرسی، اصلاح ساختار دستگاه است و به دنبال مچ گیری نیستیم.
زهرا موسی پور در سومین نشست کمیته بازرسی ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی در محل استانداری کرمان افزود: اگر بازرسان با اخلاق و برخورد شایسته، مدیران و مردم را متوجه اشتباهات شان کنند، بازرسی مفیدی است. وی بیان کرد: بازرسان طوری در دستگاه مربوط ظاهر شوند که مدیران اشکالات مجموعه را بیان کنند و بر عیب ها سرپوش نگذارند و در رفع اشکالات همکاری کنند. مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان تاکید کرد: نباید نگاه ما در بازرسی تک بعدی باشد و در صورت مشاهده نقطه ضعف در دستگاهی نباید آن را به تمام فعالیت های مفید آن دستگاه تسری بدهیم بلکه باید نگاه همه جانبه نگرانه در این مورد داشته باشیم. وی با اشاره به اهمیت حقوق شهروندی در جامعه افزود: یکی از مهمترین مسائلی که در جامعه ما می تواند به ایجاد سرمایه اجتماعی کمک کند، رعایت حقوق مردم است. موسی پور گفت: باید حق و حقوق مردم که مشتریان اصلی سازمانها هستند را رعایت کنیم و مسئله عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندی از مواردی است که در نظر داریم با جدیت کامل دنبال کنیم.
وی تصریح کرد: اعتقاد داریم به مردم و مراجعه کنندگان حتی در صورتی که کاری برای آنها نمی توانیم انجام دهیم، با اخلاق و برخورد حسنه روبرو شویم. وی ادامه داد: اعتقاد ما این است مردم حرمت، جایگاه، کرامت و ارجمندی دارند و ما که این طرف میز نشستیم نباید نگاه تحقیرآمیزی به آنها داشته باشیم. مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با بیان اینکه دستورالعمل های کاملی در زمینه حفظ حقوق شهروندی ابلاغ شده است گفت: برای دستگاه ها علاوه بر وظایف درون سازمانی، یکسری وظایف برون سازمانی هم تبیین شده که وظایف برون سازمانی موضوع تعامل بین دستگاه هاست. وی اظهار کرد: ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی کمیته های مختلفی دارد که تشکیل کمیته بازرسی یکی از وظایف ستاد است.

امام جمعهزلزلهکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.