در بازدید استاندار از صنعت، معدن و تجارت استان کرمان عنوان شدلزوم راه اندازی کلینیک آسیب‌شناسی صنایع

1394/09/30

در بازدید استاندار از صنعت، معدن و تجارت استان کرمان عنوان شد
لزوم راه اندازی کلینیک آسیب‌شناسی صنایع

استاندار کرمان دیروز در بازدید از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه قطعاً در دوران پساتحریم شاهد رونق خواهیم بود گفت: حوزه صنعت برای استان کرمان حیاتی است به دلیل اینکه افزایش سرانه رفاه مردم را درپی دارد.
علیرضا رزم حسینی افزود: مجموعه صنعت و معدن باید با نبض اقتصادی و صنعتی جامعه به گونه ای هماهنگ باشد که مشکلات موجود درمان شود.رونق در حوزه های صنعتی را سال آینده در دوران پساتحریم شاهد خواهیم بود.
استاندار کرمان در ادامه به بررسی مشکلات کارخانه های راکد این استان تاکید کرد و گفت: راهکارهای رفع مشکلات واحدهای صنعتی راکد باید مشخص شود و در صورتی که امکان راه اندازی مجدد آنها وجود نداشته باشد باید بتوان از ظرفیت ها و سرمایه های موجود آن برای ایجاد صنایع جدید استفاده کرد.
رزم‌حسینی بیان کرد: باید به صورت دقیق وضعیت 453 واحد تولید راکد در صنعت و معدن استان مشخص شود، واحدهای نیمه‌فعال و غیرفعال وارد عمل و همچنین واحدهای فعالی که مجوز تاسیس دارند شناسایی شوند.
وی بر تشکیل کلینیک درمانی بخش صنعت در استان کرمان تاکید کرد و گفت: در این کلینیک ها باید ضمن شناسایی درد، راه های درمان را نیز تدوین و اجرایی کنیم.
290 کارخانه جدید در استان کرمان
راه اندازی شده است
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کرمان گفت: 290 کارخانه طی دو سال اخیر با سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریال در این استان راه اندازی شده است. مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کرمان در این جلسه افزود: بیش از 35 درصد از واحدهای صنعتی این استان در آذرماه سال 92 تعطیل و 450 واحد صنعتی نیز راکد بودند.
محمود سلطانی زاده بیان کرد: بر اساس نظر اقتصاددانان و کسانی که در امر صنعت کار می‌کنند، صنعت کشور و به تبع آن صنعت استان کرمان بر پایه چهار اصل وام ارزان، ارز ارزان‌تر، انرژی مجانی و وارداتی که بسیار ارزان‌تر از داخلی بوده شکل گرفته است. وی تصریح کرد: حذف این چهار اصل از صنعت کشور یکی از علل اصلی رکود و توقف در واحدهای صنعتی بود زیرا قیمت تمام شده افزایش یافت و واحدهای صنعتی توانایی رقابت نداشتند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کرمان گفت: در طول این دو سال توانستیم یک کار بسیار بزرگ در حوزه صنعت انجام دهیم و آن هم یک‌هزار و 540 واحد صنعتی تعطیل، غیرفعال، فعال و فعال کم را بازدید و همه مسائل و مشکلات آنها را دسته‌‌‌بندی کنیم.
سلطانی زاده اظهار داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در دو سال گذشته در رتبه 28 کشوری بوده که در سال گذشته به ردیف 25 کشوری رسیده و در شش ماه سال جاری نیز جز هفت استان برتر کشور بوده است. این امر بر اساس اسناد بالادستی در استان کرمان اجرا و محقق شده است.

مطالب مرتبط
رییس کل دادگستری استان کرمان خبر داد: فعالیت واحد استعلامات نامزدهای انتخاباتی تا 9 دیماه رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه لیست اسامی نامزدهای انتخاباتی براساس چهار بانک اطلاعاتی موجود در دادگستری استان کرمان بررسی می شود، گفت: این لیست به سازمان زندان ها، سازمان قضایی نیروهای مسلح و دادگستری شهرستان ها نیز […]
خاطرات و فعالیت های محمد صنعتی با نظری به تحولات و رخدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی کرمان در هفت دهه اخیر ارباب کیخسرو شاهرخ؛ منشا خدمات فرهنگی و اجتماعی بخش هشتاد در این شماره روزنامه در ادامه خاطرات و فعالیت‌های آقای صنعتی در عرصه فرهنگی و تلاش‌های وی در این حوزه، به چند […]
خاطرات و فعالیت های محمد صنعتی با نظری به تحولات و رخدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی کرمان در هفت دهه اخیر توطئه بنی صدر علیه انجمن جنگل قائم کرمان بخش هفتاد و پنج در ادامه خاطرات و فعالیت‌های آقای محمد صنعتی در این شماره به ماجراهای کشک و بادمجان در سال 1359 شمسی […]
دستگیری کلاهبردار پنج میلیاردی در کرمان رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت:این کلاهبردار که در پوشش بنگاه املاک دست به اقدامات مجرمانه می زد به ۱۶ فقره کلاهبرداری به مبلغ چهار میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال اعتراف کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰؛ یدالله […]
دیگر مطالب شماره 521

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.