انتقاد تند از هاشمی در شهر هاشمی علیرضا زاکانی: برخی به واسطه امیال انتخاباتی از نظارت خبرگان بر رهبری حرف می زنند

شنبه 28 آذر 1394

انتقاد تند از هاشمی در شهر هاشمی
علیرضا زاکانی: برخی به واسطه امیال انتخاباتی از نظارت خبرگان بر رهبری حرف می زنند

پیام ما- علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی که دیروز به کرمان آمده بود، به صحبت های آیت الله هاشمی رفسنجانی واکنش نشان داد. او که از نمایندگان منتقد دولت محسوب می شود دیروز در نشستی به میزبانی ناحیه بسیج دانشجویی سپاه ثارالله استان کرمان در واکنش به حرف های آیت الله هاشمی در ارتباط با وظایف مجلس خبرگان گفت: نباید به بهانه‌های مختلف حرف‌هایی خلاف قانون اساسی و معیارهایی که بیان آنها دور از شان مسوولین عالی‌رتبه کشور است زده شود، مانند ناظر بر رهبر و نظارت خبرگان بر رهبری و… چراکه به ازای این حرف‌ها پشتوانه‌های اساسی نظام تضعیف خواهند شد و دروازه‌ نفوذ بیگانگان باز شده و طمع آنها به ایران افزایش می‌یابد. زاکانی بیان کرد: کسانی که چنین حرف‌هایی می‌زنند به واسطه امیال انتخاباتی و سیاسی خود، بی‌مهابا استوانه‌های استحکام‌بخش نظام را هدف قرار می‌دهند و به همین دلیل هم رسانه‌های آمریکایی و صهیونیستی به استقبال آنها رفته‌اند. به گزارش ایسنا وی گفت: امروز ما در شرایطی هستیم که ائتلاف بزرگ اصولگرایان تشکیل و خواب خیلی‌ها را پریشان خواهد کرد. علیرضا زاکانی اظهارکرد: امروز انقلاب اسلامی در منطقه، توسعه یافته است و در این حوزه پرآشوب، جزیره باثباتی است که این ثبات را به سایر کشورها نیز صادر می‌کند. وی افزود: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عده‌ای در داخل کشور بحران‌‎زده هستند و تمام تلاش‌شان این است که با بحران‌زایی اهداف سیاسی خود را پیش ببرند، چنین افرادی اگر در قدرت نباشند برهم زدن ثبات جامعه کمک می‌کند تا زودتر به قدرت برسند و اگر هم در قدرت باشند بحران، زمینه فرار از پاسخگویی را برای آنها فراهم می‌آورد. وی با اشاره به اینکه متاسفانه صحبت‌های برخی افراد جز زمینه بحران و تلاطم را فراهم نمی‌کند گفت: افرادی به دنبال فتنه‎‌گری هستند از این رو باید تدبیر کرد، هم دقت داشته باشیم و هم در میدان عمل این عناصر بازیگری نکنیم.
زاکانی همچنین ادعا کرد: همه امید رقبای ما به ایجاد تفرقه در اردوگاه اصولگرایان معطوف شده است و تجربه موفق آنها در سال 92 یعنی وجود نامزدهای متعدد اصولگرایان در مقابل نامزد واحد خود را مشاهده کرده‌اند و اکنون خیلی امیدوارند که از قِبل این عامل در انتخابات پیش رو نیز به پیروزی برسند. وی افزود: امروز ما در شرایطی هستیم که ائتلاف بزرگ اصولگرایان تشکیل و خواب خیلی‌ها را پریشان خواهد کرد، بزودی اصولگرایان در کنار هم می‌توانند مسیر درست تفاهم و ائتلاف را بپیمایند و با شایسته‌گزینی درمجلس امکانی را فراهم کنند که ما از پایه بالاتری از خدمت به مردم برخوردار شویم. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گاهی برنامه‌های سخنرانی ما در دانشگاه‌ها لغو می‌شود که از رییس جمهور می‌خواهیم به این مساله رسیدگی کند چراکه این امر خلاف اصول قانون اساسی و راه غلطی است که در راستای منتفی کردن سخنرانی‌ها در دانشگاه‌ها دنبال می‌شود و یک سناریو است!
زاکانی در ادامه درمورد برجام هم اظهار کرد: امروز باید به نامه رهبری خطاب به رییس جمهور دقت کنیم چراکه برجام بدون نامه رهبری منشا تهدیدات مختلف خواهد شد ضمن اینکه ایجاد انسداد و محدود کردن مسیر نقد راه نادرستی است، البته باید نقد هم براساس انصاف و کارشناسی ارائه شود. وی افزود: هرچند که نامه رهبری سطوح مختلفی را متذکر شده است اما به نظر می‌رسد دولت علاقه‌ای ندارد به این نامه جامه عمل بپوشاند بطوریکه دکتر روحانی بیان کرده است بخش عمده‌ای از این نامه قبلا محقق شده است ولی ما بررسی کردیم و نادرست بود. زاکانی گفت: دولتی‌ها باید به دور از منافع سیاسی مصالح کشور را مد نظر قرار دهند و اگرچنین نباشد جامعه امروز و آینده مورد تهدید قرار می‌گیرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر نامه رهبری نبود مساله پی‌ام‌دی بسته نمی‌شد و هرچندکه پی‌ام‌دی به بدترین نوع بسته شد اما ما از بسته شدن آن خوشحال هستیم ولی شیوه برخورد مسوولین پرونده را درست نمی‌دانیم. وی با بیان اینکه نباید شتاب‌زده مسیری را حرکت کنیم که نیاز مخالفین را با گران‌ترین قیمت بخریم اظهار کرد: توافق هسته‌ای با ایران نیاز آمریکا و کشورهای اروپایی است و پیگیری برجام نیز برای آنها یک امرحیاتی محسوب می‌شود. زاکانی یادآورشد: ما معتقد هستیم باید براساس منافع ملی سنجیده عمل و از حرکت‌های شتاب‌زده پرهیز کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی سپس گفت: امروز در جامعه ما نمود مجددی از ظهور اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی در حال شکل گرفتن است در حالیکه مکتب امام راحل سره را از ناسره مشخص می‌کند. وی افزود: تجربه‌های گذشته ما نشان داده است هر موقع که به مکتب امام و اصول اسلام ناب محمدی نزدیک شدیم پیشرفت کرده‌ایم در حالیکه امروز عده‌ای می‌خواهند با نام امام مقابل مکتب وی بایستند. زاکانی در پایان در پاسخ به کاندیدا شدن خود نیز خاظرنشان کرد: هم اکنون نماینده مجلس هستم اما تصمیمی برای نیامدن هم نگرفته‌‎ام!

 

زلزلهکرماننماینده مجلس
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.