در حاشیه

منتشر شده در صفحه صفحه آخر | شماره 520

آخرین وضعیت پورحیدری از زبان همسرش
فریده شجاعی، همسر منصور پورحیدری درباره آخرین وضعیت پورحیدری، اظها‌ر کرد: وضعیت منصور بهتر از روز جمعه است. البته پزشکان جواب نهایی را درباره وضعیتش نداده‌اند و قرار است تا کمیسیون پزشکی درباره وضعیتش تشکیل شود و تصمیم گیری نهایی صورت بگیرد. همسر منصور پورحیدری در پاسخ به این پرسش که چرا سطح هوشیاری این پیشکسوت استقلال بالا و پایین شده بود، گفت: در این باره باید پزشکان نظر قطعی بدهند. خو‌شبختا‌نه فعلا شرایط بهتر است. شجاعی در پایان ضمن تشکر از مردم ا‌ضافه‌ کرد‌: از همه کسانی که به بیمارستان آمدند و در کنار ما بودند تشکر می‌کنم. همچنین از همه مردم که برای ما دعا می‌کنند متشکرم. از همه آنها می‌خواهم که دعای خیرشان را از ما دریغ نکنند.

قطع کردن انگشتان سارق در ملاء عام
حکم قطع انگشتان دست سارقی که در محاکم شیراز به مجازات حد قطع ید محکوم شده بود، در ملاء عام اجرا شد. به گزارش جام نیـوز، این متهم که در سابقه کیفری خود دارای اتهامات زیادی از جمله سرقت، رابطه نامشروع و خرید و فروش اموال مسروقه است، براساس رأی شعبه ۱۲۲ دادگاه جزایی شیراز و تأیید شعبه ۱۷ تجدیدنظر استان فارس به مجازات حدالهی سرقت محکوم شده بود. متهم این پرونده «الف.س.ح» که ۲۹ سال سن دارد، سرکردگی یک باند سرقت را به عهده داشت که پس از دستگیری و شکایت ۴۷ نفر از شکات و طی شدن مراحل رسیدگی در دستگاه قضایی شیراز، علاوه بر مجازات قطع ید به ۳ سال حبس از باب انجام سرقت های متعدد و ۹۹ ضربه شلاق به لحاظ رابطه نامشروع نیز محکوم شده است. همدستان وی نیز که در انجام سرقت ها مشارکت داشته‌اند به مجازات‌های مشابه قطع ید، حبس و شلاق محکوم شده اند.

روزنامه آسمان رفع توقیف شد
به گزارش ستاره‌ها، روزنامه «آسمان» به مدیر مسوولی عباس بزرگمهر که بیش از یک سال و نیم است توقیف شده بود، هفته گذشته از سوی دادستانی تهران رفع توقیف شد و قرار است طی روزهای آتی مجددا به کارش ادامه بدهد. جمال خندان کوچکی – وکیل روزنامه «آسمان» – در این زمینه به ایسنا گفت:‌ اسفند ماه سال ۹۲ روزنامه «آسمان» پس از مدت کوتاهی از انتشار اولین نسخه خود از سوی دادستانی تهران توقیف شد. این روزنامه به اتهام انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی درخصوص انعکاس گزارش گردهمایی اساتید و دانشجویان دهه ۶۰ رشته حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، توقیف شد و سرانجام در شهریور ماه سال ۹۳، شعبه ۷۹ دادگاه وقت کیفری استان تهران، عباس بزرگمهر – مدیر مسوول و صاحب امتیاز روزنامه «آسمان» – را به دو میلیون تومان جزای نقدی محکوم کرد. وی همچنین اعلام کرد: حکم صادره پس از قطعیت، هفته گذشته به موقع اجرا گذاشته شد و پرونده روزنامه «آسمان» در دادستانی تهران مختومه شد. خندان در پایان گفت: اکنون آقای بزرگمهر به عنوان مدیر مسوول روزنامه «آسمان» درصدد تأمین اعتبارات مالی لازم و جمع‌آوری همکاران مورد نظر برای انتشار مجدد این روزنامه است که ان‌شاءالله به زودی و طی روزهای آتی مجدداً این روزنامه با تحریریه جدید منتشر می‌شود و «آسمان» دوباره آفتابی خواهد شد.

26

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :