در بازدید مشاور فرهنگی و اجتماعی ‌ و مدیر روابط عمومی شرکت گل گهر از دفتر روزنامه پیام ما عنوان شد اسپانسری را در گل گهر تعطیل کردیم روزنامه جسور پیام ما برای مردم کرمان نعمت است

چهارشنبه 25 آذر 1394

در بازدید مشاور فرهنگی و اجتماعی ‌ و مدیر روابط عمومی شرکت گل گهر از دفتر روزنامه پیام ما عنوان شد
اسپانسری را در گل گهر تعطیل کردیم

روزنامه جسور پیام ما برای مردم کرمان نعمت است

هیاتی متشکل از معاون فرهنگی اجتماعی و مدیر روابط عمومی گل‌گهر، روز سه شنبه ۲۴ آذرماه از دفتر مرکزی روزنامه پیام‌ما بازدید کردند و با هیات تحریریه و سردبیر این نشریه به گفتگو نشستند.
حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین محمود‌آبادی معاون فرهنگی اجتماعی گل‌گهر در آغاز سخنان خود چنین گفت: رویکرد گل گهر در زمینه‌ی حمایت از رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی-هنری تغییر کرده است و دیگر از اسپانسر شدن خبری نیست و تنها در طرح‌هایی سرمایه گذاری خواهیم کرد که بازده فرهنگی داشته باشد و بتوانیم بازخورد آن را در جامعه مشاهده کنیم.
وی افزود: باید به جنبش‌ها و حرکت‌های فرهنگی کمک کنیم که برای جامعه سودمند باشد. در شورای فرهنگی اجتماعی گل‌گهر نیز همین رویه را پیش‌رو خواهیم گرفت. این درست نیست که همچون برخی شرکت های معدنی، چند رسانه ی خاص را به صورت قطره چکانی تغذیه کنیم و ایشان را همواره محتاج گل گهر نگه داریم.
این رویه باعث می‌شود تنها محفل خاصی رشد کند و بقیه محروم بمانند، حمایت‌های فرهنگی نباید در انحصار گروه خاصی باشد. باید تاثیر این کمک ها به مردم برسد و مردم از این اتفاق و کمک مالی بهره مند شوند. قصد داریم که رابطه ی گل گهر با مطبوعات یک رابطه سالم و فرهنگی باشد و رفتارهای کاسب مابانه را حذف خواهیم کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمود آبادی گفت: روزنامه‌ی پیام ما به یک روزنامه‌ی حرفه‌ای و تاثیر گذار در کرمان‌ تبدیل‌ شده و من همیشه قبل از چاپ نسخه‌ی دیجیتال را از فضای مجازی دریافت و مطالعه می‌کنم و روز بعد‌هم در اوقات فرغت نسخه‌ی کاغذی را تورقی می‌کنم و باید بگم واقعا مایه‌ی مباهات است که چنین کارهایی در فضای رسانه‌ی استان انجام می‌شود.روزنامه‌ی پیام‌ما در فضای روزمرگی که بر رسانه‌های استان حاکم بود به درستی روزنامه‌نگاری مدرن را در استان پایه‌گذاری کرد.
وی افزود: باید تحمل‌ها در استان بالا برود،‌ روزنامه‌ی جسور و فعال و اکتیو یک نعمت است و مردم مظلوم و شریف کرمان باید چنین نشریه‌ای داشته‌باشند تا دردها و مشکلات مردم را بدون ملاحظه‌کاری و محافظه‌کاری های بیش‌از حد (که رسانه‌های زیادی را آلوده‌ی خود کرده‌اند) شفاف‌سازی کند و تریبون مردم باشد.
در این بازدید مهندس حلوایی، روابط عمومی گل گهر سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: رویکرد و تعامل مجموعه گل گهر با رسانه ها تغییر کرده است، قرار است در گل گهر اتفاق بزرگی رقم بخورد و می خواهیم در این مسیر رسانه ها در کنار ما باشند . وی افزود: در گل گهر یک شورای فرهنگی اجتماعی تشکیل شده ،که عمیقا همت، همکاری و همدلی اصحاب رسانه را می طلبد. در این شورا قرار بر فعالیت های نمایشی نیست و بنیادی کار خواهیم کرد.
مهندس حلوایی، مدیر روابط عمومی گل گهردر ادامه گفت با تغییر در مجموعه گل گهر، اختیاراتی که آقای تقی زاده به مشاوران و معاونان داده اند باعث افزایش بازدهی شده است. شورای فرهنگی اجتماعی گل گهر نیز یک حرکت‌ مهم است که با استفاده از نخبگانِ استان و سیرجان کارهای بزرگی انجام دهیم. این وعده را می دهم که با توجه به این شورا،دیدگاه جامعه نسبت به گل گهر تغییر خواهد کرد. البته حضور آقای توکلی نیز در حوزه ی رسانه بسیار کار را برای ما آسان کرده است و از ایشان متشکر هستیم و انشالله از این پس گل گهر در رسانه‌ها بهتر دیده خواهد شد.
وی در ادامه از فعالیت روزنامه‌ي پیام ما به عنوان تنها روزنامه‌ی ۸ صفحه‌ای کرمان تمجید نمود واضافه کرد: مردم مظلوم و نجیب استان واقعا نیازمند چنین رسانه‌ای بودند که زبان گویای ایشان باشد و بدون هیچ‌گونه محافظه‌کاری اضافه فقط و فقط احقاق حقوق مردم کرمان را رسالت خود بداند و به صورت حرفه‌ای تمام تلاشش را بنماید
در پایان بردیا امیر تیموری سر‌دبیر پیام‌ما از ایشان تشکر کرد و تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی گل گهر را بسیار مهم دانست وگفت :شنیده‌ایم جشن محلات سیرجان که با ابتکار این شورا برگزار شد در روحیه‌ی مردم شریف سیرجان تاثیر بسیار مثبتی داشته است وی در ادامه از رویه‌ی گل‌گهر تمجید کرد و به شدت از رویه‌ی بعضی از شرکت‌ها که فقط از برخی اشخاص و جریان‌ها حمایت‌می‌کنند انتقاد کرد و افزود امیدوارم رویه‌ی گل‌گهر تبدیل به الگویی برای دیگر شرکت‌ها بشود وی افزود: حمایت‌های بعضی از شرکت‌های معدنی ملی باعث شده تا با کانالیزه‌ شدن حمایت‌های مالی تنها گروه‌معدودی از وابستگان بتوانند رشد کنند و راه بروز و ظهور برای سایر اهالی فرهنگ مسدود باشد وی تصریح کرد گل‌گهر نشان‌داده که به طور متناسبی با‌ همه‌ی رسانه‌ها ارتباط دوسویه‌ دارد و قطعا ادامه‌ی این مسیر در تعیین نگرش مردم به مجموعه‌ی عظیم گل‌گهر بسیار مهم‌و موثر خواهد بود.

زلزلهسیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.