ورود روزانه دو هزار افغان به استان کرمان

چهارشنبه 25 آذر 1394

ورود روزانه دو هزار افغان به استان کرمان
محمد مهدی زاهدی رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در خصوص روند رو به افزایش حضور افاغنه در استان کرمان گفت: روزانه به طور متوسط 1500 تا 2000 نفر افاغنه وارد استان کرمان می‌شوند که حدود 1400 نفر از آنها به استان‌های دیگر مهاجرت می‌کنند.
به گزارش ایسنا وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل اینکه دستمزد کاری این مهمانان ناخوانده کمتر از دستمزد کارگران ایرانی است، این افراد در اکثر مکان‌های استان به کار گرفته شده‌اند، و خواهش ما از کسبه، اصناف و کشاورزان (پسته داران) این است که نسبت به هموطنان خود محبت کنند و حتی محبت به خانواده خود کنند، چون ممکن است در آینده این افراد خطرات امنیتی برای آنها داشته باشند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که، کارفرمایان تا می‌توانند کارگران افغانی که اقامت قانونی و مجوز کار ندارند را به هیچ عنوان به کار نگیرند، اظهار کرد: خوشبختانه شورای امنیت کشور مصوبه‌ای در خصوص ساماندهی افاغنه دارد که طبق این مصوبه باید ظرف 2 سال اقداماتی در خصوص ساماندهی این افراد در کشور انجام دهد، که اکنون این اقدامات شروع شده است.

اختصاص 65 میلیارد ریال برای بازگشایی راه‌های ریگان
معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی اختصاص 65 میلیارد ریال برای بازگشایی راه‌ها و جاده ریگان ـ جاسک خبر داد.
به گزارش روبط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، سید‌حسین میرشفیع در سفر به ریگان و بازدید از راه‌های این شهرستان از اختصاص 65 میلیارد ریال برای بازگشایی راه‌ها و جاده ریگان ـ جاسک خبر داد. وی با بیان اینکه روکش آسفالت 25 کیلومتر از را‌ه‌های روستایی شهرستان ریگان دچار خسارت شده نیز تامین اعتبار می‌شود؛ گفت: 14 کیلومتر از راه سرزه دهنه عباسعلی شهرستان ریگان که مقداری از آن آسفالت و زیر‌سازی شده است، به زودی اجرایی می‌شود. معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بازدیدی که از روند پروژه‌های راه شهرستان‌های شرقی استان کرمان صورت گرفت، تعدادی از این پروژه‌ها در حال ساخت و تعدادی دیگر متوقف شده بود که به زودی اجرایی می‌شوند. میرشفیع تصریح کرد: جاده ریگان ـ جاسک یکی از پروژه‌های بزرگ ملی است و به دلیل اینکه تعدادی از راه‌های روستایی را زیر پوشش قرار می‌دهد، اعتباراتی در این زمینه اختصاص یافته است‌. وی گفت: از نهاد ریاست جمهوری و استانداری کرمان اعتباراتی برای این پروژه بزرگ در شهرستان ریگان تخصیص داده شده است‌.

سه کشته بر اثر واژگونی خودروی سواری در جاده سیرجان
فرمانده پلیس‌راه سیرجان گفت: در کیلومتر 15 محور سیرجان ـ کرمان خودروی سواری تویوتا پس از واژگونی 3 سرنشین خود را به کام مرگ فرستاد. به گزارش فارس اسماعیل جهانشاهی اظهار داشت: شب گذشته در کیلومتر 15 محور سیرجان ـ کرمان خودروی سواری تویوتا از محور خارج شد که پس از واژگونی سه سرنشین خود را به کام مرگ فرستاد. وی علت حادثه را عدم توجه به جلو و حرکت با سرعت غیرمطمئنه عنوان کرد و افزود: طی سال جاری بیش از 90 درصد تصادفات محورهای خروجی به علت سرعت بالا و عدم توجه راننده خودرو به جلو بوده‌است.

ریگانزلزلهسیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *