اخبار آبفا

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 514

تجهیز یک حلقه چاه در

شهر جیرفت

مشایخی گفت: چاه شماره ۱۵ جیرفت پس از تجهیز وارد مدار بهره برداری می شود. اکبر مشایخی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان جیرفت گفت: عملیات حفر چاه شماره ۱۵ جیرفت به پایان رسیده و پس از تجهیز و اجرای یک کیلومتر خط انتقال،به منظور رفع کمبود بخشی از آب مورد نیاز شهر جیرفت وارد مدار بهره برداری خواهد شد. مدیر امور آبفا جیرفت در ادامه بیان داشت: منابع تامین آب مورد نیاز شهر جیرفت با ۳۱۰۰۰ اشتراک ، ۲۳  حلقه چاه می باشد و با وارد مدار شدن چاه شماره ۱۵ از افت فشار آب در تابستان جلوگیری می شود.

جابه جایی تاسیسات شبکه توزیع آب ابوذر شمالی و بلوار قدس

۹۸۰ متر تاسیسات شبکه توزیع آب ابوذر شمالی و بلوار قدس جابجا شد. روح الله ابارقی مدیر شبکه توزیع آب شهر کرمان گفت: همزمان با انجام عملیات عمرانی شهرداری کرمان در نقاط مختلف شهر، امور آب و فاضلاب شهر کرمان نیز نسبت به جابجایی تاسیسات آبرسانی اقدام نموده است. وی افزود: در این زمینه در خیابان ابوذر شمالی و بلوار قدس، ۹۸۰ متر لوله چدن ۲۵۰ و ۳۰۰ جابجا گردید. ابارقی در ادامه بیان داشت: همچنین در این مکان ۵ عدد شیر پروانه ای، ۱ عدد شیر آتش نشانی و ۹ عدد شیر کشویی جابجا شد.

صرفهجویی ۴۰ میلیونمتر مکعبی آب در رفسنجان

طی خاموشی یک ماهه چاهموتورهای کشاورزی در رفسنجان ۴۰ میلیونمتر مکعب آب صرفهجویی شدهاست. به گزارش واحد خبر روابط عمومی فرمانداری رفسنجان، حمید ملانوری در جلسه شورای حفاظت منابع آب رفسنجان اظهار داشت: وضعیت آب در دشت رفسنجان بحرانی است و برنامهریزی برای مدیریت آب لازمه کار است. وی بیان داشت: از ۱۵ آبان ماه تا ۱۵ آذر بهمدت یک ماه چاهموتورهای کشاورزی در این شهرستان خاموش شدند و در این زمینه کشاورزان همکاری خوبی داشتند. ملانوری عنوان کرد: طی این مدت خاموشی ۴۰ میلیونمتر مکعب آب صرفهجویی شدهاست. وی تصریح کرد: سال گذشته نیز به مدت یکماه چاهموتورها خاموش شد و همین میزان صرفهجویی و کمک زیادی به تغذیه سفرههای آب زیرزمینی شد. فرماندار رفسنجان با اشاره به چاهموتورهای فاقد پروانه در شهرستان رفسنجان افزود: بعضی از این چاهموتورها ۱۰۰ هکتار اراضی زیر کشت را پوشش میدهند و تولید خوبی نیز دارند بهطوریکه میانگین تولید امسال در شهرستان ۴۰۰ کیلو در هکتار بوده،اما این اراضی دو تن محصول در هکتار برداشت کردند، اما در هر صورت فاقد مجوز هستند که باید تعیین تکلیف شوند. ملانوری با بیان اینکه چند چاه کشاورزی هستند که هم درختانی را پوشش میدهند که تولید خوبی دارند و به اقتصاد و اشتغال شهرستان کمک میکنند، خاطرنشان کرد: هم باید قطرهقطره منابع آبی حفظ و مدیریت شود و هم پسته تولید شود، بنابراین برای تعیین تکلیف این چاههای فاقد پروانه که درختانی بالای ۲۰ سال قدمت را زیر پوشش دارند، با حضور مسئولان استانی و شهرستان در مرکز استان جلسهای تشکیل و وضعیت این چاهها بررسی و نتیجه حاصل شود.

واگذاری بیش از ۱۹۰ فقره انشعاب آب در شهرستان کرمان

طی ماه گذشته ۱۹۱ فقره انشعاب آب در شهرستان کرمان واگذار شد. غلامرضا زین الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان گفت: طی ماه گذشته ۱۹۱ فقره انشعاب آب شامل انشعاب خانگی (۱۶۶ فقره) و انشعاب تجاری (۲۵ فقره) در شهرستان کرمان واگذار گردید. وی افزود: این تعداد انشعاب در شهرهای اختیارآباد (۶)، اندوهجرد (۱)، باغین (۹) ،جوپار (۳)، چترود (۴)، حسین آباد (۴)، راین (۴)، زنگی آباد (۵)، کرمان (۱۴۸)، ماهان (۶) و محی آباد (۱) فقره واگذار گردید.

9

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 2
  • امروز: 368
  • دیروز: 879
  • هفته: 5,796
  • ماه: 24,932
  • سال: 184,729