مسعود اشجعی کارگردان سریال غلام لرد: کپی نکنند، غلام لرد موفق می‌شود

منتشر شده در صفحه صفحه اول 449 | شماره شماره ۴۴۹

مسعود اشجعی کارگردان سریال غلام لرد:
کپی نکنند، غلام لرد موفق می‌شود

شهرام پارسا مطلق- مسعود اشجعی کارگردان، فیلم نامه نویس، منتقد و تهیه کننده ی با سابقه ی کرمانی است که فیلم ها، سریال ها و انیمشین های موفقی در کارنامه اش دارد و تاکنون جوایز متعددی را در این حوزه گرفته است. اردیبهشت امسال سریال غلام لرد به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی این سینماگر به شبکه نمایش خانگی راه پیدا کرد. به بهانه برگزاری یازدهمین جشن سینمای کرمان (به مناسبت روز ملی سینما) در باغ عمارت فتح آباد با او گفتگویی انجام داده ام که می خوانید:
چه نهادی متولی برگزاری جشن سینمای کرمان در باغ فتح آباد بود؟
یازدهمین جشن سینمای کرمان امسال توسط انجمن سینمای حرفه ای که اخیراً شکل گرفته است برگزار شد این انجمن ۵ عضو دارد؛ آقایان گنج کریمی، غلامرضا سعادت، حامد سعادت، مجید فدایی و من به انضمام چند عضو دیگر آقایان امیر عابدین پور، حمید میرحسینی و مجتبی دهقانی.
ما به عنوان نماینده ی قاطبه ی سینمای کرمان یک شورای سیاستگذاری برای برگزاری جشن روز ملی سینما تشکیل دادیم و این شورا از دوستان طرح های پیشنهادی برای برگزاری این جشن خواست که نهایتاً طرح آقای عابدین پور پذیرفته شد که بدلیل بالا بودن هزینه ها امکان انجام آن نبود؛ دو هفته مانده به جشن خود آقای عابدین پور با کمک اسپانسرهایی از جمله اداره ارشاد، مدیریت باغ فتح آباد، حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان، موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان، جمعیت هلال احمر استان و… طرح را اجرایی و جشن را برگزار نمودند.
کیفیت برگزاری جشن امسال چگونه بود؟
امسال یازدهمین دوره برگزاری جشن سینمای کرمان بود. ۱۰ دور قبل را انجمن صنفی مؤسسات سینمایی برگزار کرد؛ به نظر من با توجه به وقت کم و امکاناتی که وجود داشت این جشن با کیفیت خوبی برگزار شد.
مهمانان جشن امسال چه کسانی بودند؟
سعید راد، امیر قادری، محمدرضا شریفی نیا، سامان سالور و همسرش .
ارشاد کرمان چه حمایتی از شما کرد؟
شروع کار و هزینه های اولیه با کمک ارشاد انجام شد و در این مورد همکاری کردند.
بازخورد سریال غلام لرد چگونه بود؟ اسپانسرهای شما چه کسانی بودند؟
قسمت اول خوب استقبال شد و قسمت دوم هم پخش شد و از پخش آن راضی بودم و اگر «کپی نکنند» سریال موفق خواهد شد.
اسپانسرهای سریال غلام لرد شرکت های هزار و پرشیا خودروی کرمان بودند که برای آنها حدود ۴ دقیقه رپورتاژ در سریال گذاشتم و آرم آنها روی CD و بیلبوردها بود ولی متأسفانه بر خلاف آنچه تصور می شد آنها یک ریال به ما ندادند؛ متاسفانه قرارداد ما با آنها شفاهی بود و دلیل تاخیر قسمت دوم هم همین بود.
در گذشته با صدا و سیمای مرکز کرمان کارهای زیادی انجام دادید الان چرا با صدا و سیما کار نمی کنید؟
من سالهای زیادی با صدا و سیمای مرکز کرمان کار کردم و بیشترین جایزه ها را از سریالها، تله فیلم ها و انیمیشن هایم گرفتم.
دو قرارداد از زمان مدیریت آقای موسوی با صدا و سیما دارم که هر دو قرارداد مشکل دارند و مشکلات اینها مربوط به صدا و سیماست؛ من برای رفع مشکلات قراردادهایم از زمانی که آقای صادقی جهانی مدیر صدا و سیما شده اند بیش از ۲۰ بار برای ملاقات با ایشان به صدا و سیما رفتم و موفق به زیارت ایشان نشدم واقعاً من اگر می خواستم رئیس جمهور را ببینم با این همه تلاش دیده بودم. و تنها جوابی که به من می دهند این است که وقت ندارند.
از این که در این گفتگو شرکت کردید سپاسگزارم.
من هم از شما متشکرم.

15

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :