مردم خواسته های خود را می دانند

منتشر شده در صفحه سیاسی | شماره 574

مردم خواسته های خود را می دانند
تا انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری فرصت چندانی باقی نمانده است. رقابت های انتخاباتی با اختلاف فاز بسیار آغاز شد. عده ای چند هفته است که تایید صلاحیت شان را از شورای نگهبان گرفته اند و تبلیغات پیش از موعدشان را با جلسات شهری و روستایی شروع کرده اند اما عده ای دیگر نیز به جای برنامه ریزی برای انتخابات مجبور بوده اند که به جای برنامه ریزی برای انتخابات، هزارتوی هیات های اجرایی را به امید احراز صلاحیت خود بپیمایند و این یعنی از دست رفتن فرصت و رقابتی نابرابر بین دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب. فرصت ناچیزی که اصلاح طلبان حتی نتوانستند کاندیدای خود را به جامعه معرفی کنند. اما یک روزنه امید باقی مانده است که آن هم این که مردم مطالبات خود را می شناسند. مردم می دانند که با توافق هسته ای و اجرای برجام حق مسلم آنان است.می دانند که خواهان اعتدال و اصلاح گری و مخالف تندروی هستند. مردم می دانند که رانت خواری و اختلاس را نمی خواهند. مردم با راحت طلبان و بلند آوازگانی که به جای تشکر از تیم هسته ای آنان را تهدید به قتل و زنده به گور کردن زیر سیمان کردند، مخالف هستند. مردم، خواهان گردش آزاد اطلاعات و آزادی مشروع مطبوعات هستند. مردم مجالسی را که به خاطر منافع حزبی و جناحی با دولت اصولگرای احمدی نژاد مماشات کردند تا بزرگترین اختلاس های تاریخ ایران را رقم بزند نمی خواهند. آن ها با استیضاح کنندگان فرجی دانا( وزیر علوم دولت روحانی) که مبارزه با رانت خواری در امور بورسیه را در دستور کار خود قرار داده بود، در یک راستا قرار نخواهند گرفت.
مردم مجلسی که 180 نفر از نمایندگانش از سعید مرتضوی – که پرونده فساد مالی اش در قوه قضاییه در حال پی گیری است- پول گرفته اند و آن مجلس هم از افشای نام نمایندگان مورد نظر جلوگیری می کند را در جهت منافع ملی نمی دانند.
بنابر این به کسانی رای خواهند داد که مطالبات شان را پی گیری کند. طبعا کسانی می توانند پی گیر مطالبات ملی باشند که در زمان زمام داری شان برچسب فساد مالی به پیشانی شان نچسبیده است. به کسانی رای می دهند که منطق را جایگزین خشونت کرده باشند. به کسانی رای می دهند که با زبان نرم و لطیف و بر اساس آموزه های دینی با مردم سخن بگویند نه این که اگر من رای نیاورم چنین و چنان…
مردم مطالبات خود را می شناسند و جست و جو می کنند تا کسانی را به مجلس بفرستند که منافع ملی را بر منافع شخصی و گروهی خود مقدم بدارند.
اصلاح طلبان و حامیان دولت زهره سالاری و غلامعباس نوذری(دیپلمات برجسته) را از حوزه انتخابیه کرمانو راور را به جامعه معرفی کرده اند تا خود را در مقابل مخالفان کرمانی برجام که تیم دیپلماسی را به وادادگی و کم آوردن در میدان دیپلماسی متهم می کردند و طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته ای را به امضا می گذاشتند به معرض آزمون کرمانیان بگذارند. در دیگر شهرستان های استان نیز کاندیداهای اصلاح طلب به میدان آمده اند تا در یک رقابت اخلاقی به مجلس وارد شوند تا گفتمان اعتدال و صلح و دوستی را دنبال کنند.

18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :