رییس جمهور برای مردم کارت دعوت/ فرستاد حسن روحانی: اگر پیشرفت می خواهید، رای دهید

شنبه 01 اسفند 1394

رییس جمهور برای مردم کارت دعوت فرستاد
حسن روحانی:
اگر پیشرفت می خواهید، رای دهید

پیام ما- حسن روحانی از همه مردم خواست که هفتم اصفند پای صندوق ها بیایند و به کسانی رای دهند که دغدغه آن ها رونق اقتصادی است. این اولین بار نیست که رییس جمهور کشورمان مردم را به رای دادن دعوت می کند. حسن روحانی که می داند برای عملی شدن وعده هایش در حوزه سیاست داخلی نیاز به مجلسی همراه و همسو دارد، با نزدیک شدن به انتخابات مجلس، بیش از پیش به مردم توصیه انتخاباتی می کند. او روز گذشته هم گفت: در انتخابات 7 اسفند کسانی را انتخاب کنید که دغدغه آنها رونق اقتصادی است. به گزارش انتخاب حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح دیروز در گردهمایی «کارگران و آینده اقتصاد ایران» در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید معتمدی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در روز 7 اسفند، اظهار کرد: از همه ملت ایران، کارگران عزیز، بانوان عزیز، مردان غیور، جوانان عزیز و روستائیان و شهریان می‌خواهم تا هفتم اسفند همراه هم پای صندوق آراء حاضر شویم تا کسانی را انتخاب کنیم که دغدغه آنها رونق اقتصادی و اشتغال جوانان است.
نمایندگانی را انتخاب کنید که دغدغه
آن ها منافع ملی باشد
وی ادامه داد: کسانی را انتخاب کنیم که در فکر صادرات و رشد صادرات غیرنفتی و به فکر رشد اقتصادی این کشور هستند و قدرت مبارزه با رکود را دارند. کسانی را انتخاب کنیم که به تعبیر رهبر معظم انقلاب دلبسته انقلاب‌اند، دلباخته ملت‌اند و از توطئه‌های دشمن آگاه هستند. ملت ما نخواهد گذاشت کلام مقام معظم رهبری روی زمین بماند و در کنار رهبری، دولت و مسئولین در سال همدلی، همزبانی، همفکری و همکاری و ان‌شاءالله در سال هم‌رأیی همه با هم کنار صندوق آراء می‌رویم. رئیس جمهور در ادامه تأکید کرد: هر قدر اتحاد بین قوا بیشتر و فاصله‌ها کمتر باشد شرایط بهتری را برای پیشرفت کشور داریم. ما می‌خواهیم نمایندگانی را انتخاب کنیم که به تعبیر رهبر معظم انقلاب ریل‌گذار برای حرکت نظام به سمت پیشرفت و تعالی باشند. نمایندگانی که دغدغه آنها منافع و مصالح ملی باشد.
وی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: ما نمایندگانی را برای مجلس خبرگان رهبری انتخاب می‌کنیم که بتوانند در شرایط روز مبادا بهترین فرد را برای رهبری کشور و نظام برگزینند. رهبری که آن همه مسئولیت سنگین برای ملت ایران و ملت اسلامی بر دوش دارد.رئیس دولت یازدهم همچنین بیان کرد: ما مردم ایران باید قدر این کشور، قدر نعمت‌های مادی، معنوی، امنیت کشور، وحدت، همدلی و انسجام را بدانیم. در این شرایط و فرصتی که به وجود آمده اگر همه تلاشمان را با امید به آینده به کار گیریم کشور را در مسیر تعالی و پیشرفت قرار خواهیم داد. هر آنچه تا به امروز به دست آمده با مشارکت، حمایت و حضور شما مردم بوده است. اگر مذاکره کنندگان شما به عنوان نمایندگان ملت ایران توانستند مقابل قدرت‌های بزرگ اهداف ملی را به تحقق برسانند به پشتوانه شما ملت غیور و حمایت رهبر معظم انقلاب بوده است.
روحانی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که شما ملت صاحب این کشور هستید. دولت، نظام و جمهوری اسلامی از آن شماست و مجالس و دولت‌ها با رأی شما تشکیل شده و رهبری با رأی شما پرچم کشور را بر دوش گرفته است. ما نیازی به نصیحت هیچ غیرایرانی نداریم چون مردم ما آگاه و بیدارند و مصالح خود را به خوبی تشخیص می‌دهند و در میان کاندیداهایی که تأیید شده‌اند بهترین‌ها و اصلح را برمی‌گزینند.
از همه تقاضا می کنم هفت اسفند
پای صندوق ها بیایند
وی در ادامه عنوان کرد: مردم یا مستقیم کاندیداها را می‌شناسند یا با شناخت توسط شخصیت‌ها، احزاب و تشکل‌هایی که نسبت به آنها اعتماد دارند پای صندوق‌ها می‌روند. از همه تقاضا می‌کنم 7 اسفند روز نشاط باشد به خصوص در تهران که باید 46 نام روی برگه رأی نوشته شود. رئیس جمهور در ادامه افزود: این اولین بار است که انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در یک روز برگزار می‌شود. پس زمان بیشتری می‌برد. به همین دلیل از شما می‌خواهم حوصله را از دست ندهید و با آرامش پای صندوق آرایتان را بنویسید. امیدوارم وزارت کشور و شورای نگهبان نیز زمان لازم را تا هر ساعتی که به طور بیانجامد برای رأی مردم در نظر بگیرد.
امید ما به شما مردم است
رئیس دولت تدبیر و امید همچنین گفت: بدانید همه چشم‌ها به ایران دوخته شده و همه قدرت‌ها به انتخابات 7 اسفند نگاه می‌کنند. صف‌های طولانی‌تر و مشارکت گسترده‌تر پای صندوق رأی به حول و قوه الهی راه را برای جذب سرمایه، فعالیت و اشتغال فراهم خواهد کرد. امید ما به شما مردم، وحدت، انسجام ملی و اتحاد ملی است و ان‌شاءالله قرارمان جمعه پای صندوق آراء برای ساخت ایرانی آباد خواهد بود.
قرارمان این بود ایران هراسی به ایران
ستایی تبدیل شود
حسن روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: از آغاز این دولت قرار ما بر این بود که دولت همه توان و تلاش خود را به کار گیرد تا تحریم‌های ظالمانه را از سر مردم بردارد، حقوق مسلم این ملت در صحنه جهانی به رسمیت شناخته شود، ایران‌هراسی تبدیل به ایران ستایی شود و چهره واقعی مردم ایران برای جهانیان روشن گردد. قرار ما این بود که دولت تلاش کند تا دروازه صادرات کالای ایرانی به روی جهانیان باز شود و امکانات مورد نیاز و مواد اولیه بدون پیچ و خم‌های نابجای تحریم وارد کشور شود تا جنس ارزان‌تر و قابل رقابت با تولیدات جهانی در این کشور تولید شود.
روحانی افزود: قرار بر این بود تا دولت تلاش کند زمینه اشتغال برای جوانان مهیا و امنیت شغلی برای کارگران تأمین شود. اینها وعده دولت به شما بود، دولتی که با رأی، اراده و حضور شما در پای صندوق آراء در سال 92 مشروعیت یافت و کار خود را آغاز کرد و وعده‌اش این بود که مشکلات بزرگ از پیش پای مردم برداشته شود. وی ادامه داد:ما می خواستیم کالای ایرانی بدون مشکلات موجود تحریم به بازار جهانی صادر شود و کشتی‌هایی که ناچار بودند در اسکله‌های کشورهای همسایه پهلو بگیرند و با هزینه بیشتر کالاها وارد ایران شود . ما می خواستیم تا بیمه گران بین‌المللی کالاهای صادراتی ایران را بیمه کنند تاخطر ریسک برای صادر کنندگان از بین برود. بازار بانک‌ها به روی کشور ما بازشود تا این که برای خرید مواد اولیه ضروری یا برای صادرات به جای بانک‌های معتبر از طریق واسطه‌ها و صراف‌ها هزینه‌ گزافی به ملت ایران تحمیل نشود. وی در ادامه خاطر نشان کرد: با به فرجام رسیدن برجام در سایه حدود 30 ماه تلاش و کوشش مذاکره کنندگان شجاع و سالم و توانمند ما در برابرقدرت‌های جهانی امروز راه برای فعالیت باز شده است آنچه در برجام انجام گرفت این بود که زمینه برای فعالیت هموار و دیوارهای نابجا برداشته شود. امروز نوبت شماست. یعنی‌ روز کارگران عزیز و کارآفرینان و روزی است که باید همه دست به دست هم دهیم و گام دوم یعنی برجام دو را آغاز کنیم. کشور ما نیاز به رونق اقتصادی ،آرامش ، وحدت و انسجام بیشتردارد. همه باید برای اشتغال جوانانمان فعال شویم و نه تنها کارگر ما امنیت برای کار خود داشته باشد بلکه نسبت به اشتغال فرزندانش هم مطمئن باشد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.