میز خبر

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 568

میز خبر

جلایی‌پور: احمدی نژاد از دل تحریم انتخابات شورای شهر بیرون آمد

ایرنا نوشت: عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: در انتخابات آزاد شورای شهر دوم که مشارکت مردم بسیار پایین بود، احمدی نژاد شهردار و سکوی پرش وی به سوی ریاست جمهوری فراهم شد. حمید رضا جلایی پور با بیان اینکه عده ای می خواهند انتخابات را کاملا هرس کنند تا در شرایط خطیر آینده آنطور که می خواهند محصول مورد نظرشان را برداشت کنند افزود: نیرویی که در مقابل گشایش سیاسی و فرهنگی آقای روحانی به شدت مقاومت می کند به این امید بسته است که مجلسی با اکثریت مخالفان دولت را تشکیل داده و پس از آن بار دیگر کرسی ریاست جمهوری را نیزازآن خود و حاکمیت را یکدست کند. یعنی تکرار تجربه زیانباری که در دولت قبل اتفاق افتاد.

حسین مرعشی: تاخیر در ارائه لیست اصلاح طلبان به دلیل تایید صلاحیت های جدید است

حسین مرعشی دلیل تاخیر اتشار لیست نهایی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس را تایید صلاحیت تعداد جدیدی از داوطلبین در شورای نگهبان و ورود چهره های جدید به لیست اصلاح طلبان دانست. به گزارش کانال تلگرامی سید حسین مرعشى، این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در خصوص لیست نهایى اصلاح طلبان گفت: ضمن عذر خواهى از عموم مردم به دلیل تاخیر در ارائه لیست نهایى ائتلاف اصلاح طلبان ؛بدینوسیله به اطلاع عموم مى رساند با توجه به تایید عده اى دیگر از داوطلبین نمایندگى مجلس شوراى اسلامى توسط شوراى نگهبان؛ این تاخیر جهت آخرین رایزنى ها بوده که انشاء الله اصلح ترین افراد به لیست اضافه شوند. وی افزود: توصیه مى کنم آخرین اخبار در این خصوص را از رسانه هاى معتبر پیگیرى نموده و به شایعات و حدس و گمانه زنى در این زمینه توجه نکنید. به گفته مرعشی رایزنى در این زمینه هم چنان ادامه دارد.

سخنگوی ناجا: دلیل جمع آوری بنرهای تبلیغاتی آیت الله هاشمی، مجهول الهویه بودن آن ها بود

منتظر المهدی سخنگوی ناجا درباره افزایش رقم جرایم رانندگی گفت:171 کد جریمه داریم که در 31 مورد افزایش اعمال شده که در این بین 12 کد که تخلفات حادثه ساز هستند افزایشی صد در صدی داشته ایم. به زعم روانشناسان و جامعه شناسان افزایش نرخ جرایم رانندگی باید تاثیری در سبد خانوار داشته تا بازدارندگی داشته باشد البته معتقدیم در کنار جریمه باید فرهنگسازی و اقدامات دیگر نیز انجام شود و همانطور که بارها گفته شده پلیس علاقه ای برای جریمه مردم ندارد. به گزارش ایسنا او اطلاعیه و بخشنامه ناجا برای روز ولنتاین را نیز تشریح کرد و گفت: صنف مربوطه خودش اقدام به اطلاع رسانی در این زمینه کرده بود البته ما معتقدیم که فرهنگهای غربی و وارداتی در جامعه ما نمی توانند موثر باشند بر اساس فرهنگ اصیل ایرانی و دستورات ایرانی برای ما هر روز ، روز عشق و هدیه دادن است و در روایات و احادیث مختلف بارها تاکید شده مومنین باید با یکدیگر مهربان بوده و به هم هدیه دهند.

سخنگوی ناجا در خصوص جمعآوری بنرها و پلاکاردهای تبلیغاتی آیت الله هاشمی رفسنجانی هم توضیحاتی را ارائه کرد. سردار سعید منتظرالمهدی در نشست خبری خود در واکنش به سخنان استاندار تهران درباره جمع آوری بنرهای تبلیغاتی آیتالله هاشمی رفسنجانی در روز راهپیمایی 22 بهمن، به ایسنا گفت: در این روز پلیس با تعدادی بنر مجهولالهویه که مشخص نبود برای کجاست مواجه شد که این بنرها جمعآوری شده و در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت. منتظر المهدی همچنین درباره همایش ها و میتینگهای انتخاباتی نیز گفت: باید مجوزهای لازم در این خصوص اخذ شود و کسانی که مجوز دریافت کردهاند باید موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

حسن خمینی: همراهان روزهاى سختى امام و بیت امام را فراموش نکنیم

یادگار امام خمینی (ره)، پست جدیدی در اینستاگرام خود منتشر شد. به گزارش انتخاب، سید حسن خمینی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود با انتشار تصویری از مرحوم حاج سیداحمد خمینی نوشت: همراهان روزهاى سختى امام و بیت امام را فراموش نکنیم. خمینی در این پست نوشت: روزها به سرعت برق و باد مى گذرند. اتفاق هاى خوب و بد، هر چیز و هر جا، همه و همه مى آیند و مى گذرند و باز مى آیند. آنچه مى ماند یادها و خاطره هاست؛ و عکس ها که این روزها کمک کننده به حافظه هاست. یادگار امام در زندان قزل قلعه. زمان طاغوت. قبل از ازدواج. روزهاى غربت امام. آن روزها که نام خمینى جرم بود و مانع هر پیشرفتى مى شد.  همراهان روزهاى سختى امام و بیت امام را فراموش نکنیم. یاران ایام غربت ، یاران حقیقى اند.

کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی به 18 درصد از اول اسفند ماه

رئیس کانون بانکهای خصوصی از توافق بانکها برای کاهش نرخ سود سپرده به 18 درصد از اول اسفند ماه خبر داد. به گزارش فارس کورش پرویزیان با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی برای پیشبینی میزان پرداخت سود به سپردهگذاران متناسب با عایدات و حقالوکاله بانکها، اظهارداشت: با توجه به اینکه بخشنامه لازمالاجرا بود بانکها جلسات متعددی در این باره برگزار کردند. وی افزود: یکی از تصمیمات برای اجرایی شدن بخشنامه بانک مرکزی کاهش نرخ سود سپرده یکساله از 20 به 18 درصد بود. مدیرعامل بانک پارسیان در پاسخ به این سوال که برای سپردههای کمتر از یک سال چه نرخی تعیین شده است، گفت: برای سپردههای کمتر از یک سال نرخی تعیین نشد اما تاکید شد نرخ سود سپردههای جاری (بدون مدت) به زیر 10 درصد کاهش یابد. به گفته طبق توافق بانکها از ابتدای اسفند ماه این تصمیم در شبکه بانکی اجرایی میشود. وی تصریح کرد: این تصمیم در قالب پیشنهادی به بانک مرکزی ارائه شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه: سپاه در انتخابات دخالت ندارد

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بااعلام اینکه سپاه در انتخابات دخالت ندارد تاکید کرد درانتخابات وارد مصادیق نمیشویم. به گزارش عصر ایران، علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران صبح دیروز در نشست خبری درخصوص مواضع سپاه در موضوعات مختلف، با بیان اینکه در آستانه حضور مردم در 2 انتخابات خبرگان و مجلس شورا هستیم، گفت: از آنجا که این نظام، یک نظام مردم سالار دینی است و با نظام لیبرال دموکراسی تفاوت ماهوی دارد، قطعا حضور مردم برای اثبات چندمین بار در دفاع از انقلاب، در عرصههای منطقه ای و جهانی بسیار مهم است و میتواند زمینه ساز تغییر نگرش مردم منطقه و جهان باشد.

ظریف: لشکرکشی به سوریه «بلوف» است

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، در سخنانی گفت که بحث لشکر کشی به سوریه بیشتر شعار تبلیغاتی است. محمدجواد ظریف در بدو ورود به بروکسل در جمع خبرنگاران در پاسخ به ادعاهای اخیر برخی کشورها برای لشکرکشی به سوریه گفت: واضح است که این حرفها بیشتر شعار تبلیغاتی است. امکانات و توانمندیهای کشورها کاملا مشخص است و با این بلوفهای تبلیغاتی مشکلی برای آنها حل نمیشود. اما حتی ادعاهایی که مطرح میشود میتواند باعث تشنج و خطر بیشتر در منطقه شود. ظریف تاکید کرد: ضرورت دارد همسایگان ما واقعیات را بفهمند و به آن توجه کنند و اوهام را کنار بگذارند و بپذیرند که ناگزیرند به خواست مردم سوریه تن دهند و تصمیمگیری برای مردم سوریه را متوقف کنند. تصمیمات را خود مردم سوریه باید بگیرند.ظریف در اشارات خود از کشوری خاص نام نبرد اما اخیرا ترکیه و عربستان سعودی گفتهاند که در نظر دارند در سوریه و علیه نیروهای موسوم به داعش دست به عملیات مشترک بزنند.

عارف: برای استمرار حماسه 92 ضرورت ائتلاف با حامیان دولت احساس می شود

محمدرضا عارف گفت: به این نتیجه رسیدیم که برای استمرار حماسه 92 ضرورت ائتلاف با حامیان دولت احساس میشود و باید از ظرفیت حماسه 92 و انتخابات 7 اسفند به عنوان مقدمهای برای انتخابات 96 بهره گرفت و این ائتلاف باید مقدمهای برای انتخابات 96 باشد. به گزارش تسنیم وی در نشست انتخابات معاونت زنان ستاد ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان گفت: بخصوص اینکه دیدهاید ازیک سال قبل چه خوابهایی را برای دولت دیدهاند و آن را دولتی یک دورهای مطرح میکنند و این مسئله را از همان سال اول مطرح کردند. اما ما تکلیف خود میدانیم که در این مسیر از دولت نیز حمایت کنیم زیرا دستاوردهای آن را در برجام نیز دیدهایم. کاندیدای مجلس دهم ادامه داد: با چنین رویکردی وارد انتخابات شدیم و اینکه روند 92 در اسفند 94 استمرار یابد و شکوفایی آن را در خرداد 96 ببینیم لذا جبهه اصلاحات با موضع اجماعی وارد انتخابات شد که امیدواریم نتیجه لیست همه شما را خوشحال کند.

لیست یاران اعتدال با سرلیستی حسن روحانی منتشر شد

لیست یاران اعتدال متشکل از کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و با سرلیستی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی منتشر شد. به گزارش ایرنا، در این فهرست نام شخصیت های برجسته به ترتیب ذیل آمده است: حسن روحانی،هاشمی رفسنجانی، مجید امامی کاشانی، ابراهیم امینی، سید محمود علوی، قربانعلی دری نجف آبادی، محمد محمدی نیک(ری شهری)، سید محمد سجادی عطاآبادی، محمد علی موحدی کرمانی، محسن قمی، سید ابوالفضل میر محمدی، محمد علی تسخیری، محسن اسماعیلی، سید هاشم بطحائی، محمد علی امین و محسن زالی .هفت اسفند ماه امسال انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور برگزار می شود.

13

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :