رییس جمهور در آیین بهره برداری همزمان از 138 طرح استانی: یک دستگاه فاسدی که کالا وارد می‌کند مانع رشد ما می‌شود

سه شنبه 20 بهمن 1394

رییس جمهور در آیین بهره برداری همزمان از 138 طرح استانی:
یک دستگاه فاسدی که کالا وارد می‌کند مانع رشد ما می‌شود

حسن روحانی گفت: وقتی می‌خواهید تولید کنید، یک دستگاه فاسدی که نمی‌خواهم از آن نام ببرم و بگویم چگونه کالا وارد می‌کند، مانع از رشد ما می‌شود و باید جلوی این فساد‌ها را بگیریم. باید نظام بانکی کشور اصلاح شود. گزیده صحبت های رییس جمهوری در آیین بهره برداری همزمان از 138 طرح استانی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را در ادامه به نقل از خبرآنلاین بخوانید:
ایران حدود 10 سال نتوانسته از همه فرصت هایش به خوبی استفاده کند حالا با باز شدن فضا باید در شرایط نو وارد عمل شود.
شبی که برجام اجرایی شد، فردای آن روز لوایح برنامه ششم و بودجه سال 95 را تقدیم مجلس کردیم و امسال هم می توانیم با صدای بلند بگوییم حتی یک روز در ارایه لایحه بودجه تاخیر نداشتیم.
من و آقای نوبخت قبل از این که دولتی باشیم، مجلسی هستیم.
{در مورد دوران پسابرجام و پساتحریم} کار بسیار عظیم و بزرگی انجام شده است، اگر صدها و هزاران گوینده و نویسنده بخواهند درباره این کاری که در این 30 ماه انجام شد، سخن بگویند، سخن زیاد است، این که با 6 قدرت جهانی درمورد این پرونده پیچیده و سخت بین المللی حرف بزنیم، مذاکره کنیم و پای میز مذاکره بنشینیم، اولین بار در تاریخ ایران است.
فکر نمی کنم کسی در کشور ما باشد از این که اقتصاد ما از حصر خارج شده ناراحت باشد، کسی در مملکت ما باشد از این که غل و زنجیر در پای اقتصاد بوده و ما توانستیم آن را برداریم ناراحت شود
در دنیا کشورهایی هستند که می توانند همه چیز بسازند، اما بحث این است که آیا ساختن همه چیز به صرفه است یا خیر؟ چه چیزی باید تولید کنیم و چه چیزی بخریم؟ ما باید در تولید آنچه نیاز داریم توانمند شویم، اما آیا حتما باید تولید کنیم؟
باید با فساد بجنگیم تا فساد هست، پیشرفت واقعی و دلخواه محقق نخواهد شد. وقتی می‌خواهید تولید کنید، یک دستگاه فاسدی که نمی‌خواهم از آن نام ببرم و بگویم چگونه کالا وارد می‌کند، مانع از رشد ما می‌شود و باید جلوی این فساد‌ها را بگیریم. باید نظام بانکی کشور اصلاح شود. در دنیای امروز هیچ‌کس با سرمایه نقد کار نمی‌کند؛ بانک‌ها باید فعالیت بانکی کنند، نه فعالیت بنگاهی.
هرچه بخواهید در کشور دستگاه نظارتی داریم که نشسته‌اند و فقط ایراد می‌گیرند. اصل دستگاه‌های نظارتی برای کشور لازم است، اما به شرط آن‌که در چارچوب قانون عمل کنند و بگذارند کشور پیشرفت کند.
باید بتوانیم مقررات را ساده کنیم. بروکراسی‌های پیچیده نمی‌گذارند مردم حرکت کنند. بروکراسی هم زنجیری است که باید روزی آن را پاره کرد. دست ما به سوی کار‌شناسان صاحب نظران برنامه‌ریزان دراز است و مطمئن هستیم در کنار یکدیگر قادریم گره‌ها را باز کنیم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *