مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان خبر داد: بهره برداری 47 پروژه برق رسانی در دهه فجر

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 564

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان خبر داد:
بهره برداری 47 پروژه برق رسانی در دهه فجر

مهندس محمود شهبا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان اظهار کرد: با گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در راستای اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی و دولت خدمتگزار تدبیر و امید، 62 پروژه برق رسانی در محدوده خدمات رسانی شمال استان کرمان افتتاح و کلنگ زنی خواهند شد. شهبا ضمن قدردانی از تلاش همکاران خود در مجموعه شمال استان کرمان افزود : این پروژه ها با اعتباری بالغ بر71میلیارد ریال افتتاح یا کلنگ زنی خواهند شد و شامل تامین برق متقاضیان فاقد شبکه و مساکن مهر،‌ تامین روشنایی معابر،‌ رفع افت ولتاژ در شهرهای کرمان، کوهبنان، رفسنجان، چترود، انار، راین،‌ شهربابک و باغین است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان با اشاره به افتتاح ساختمان جدیدالاحداث مدیریت توزیع برق شهرستان زرند گفت: قسمت اصلی ساختمان برق زرند در دهه 50 ساخته شده بود که پس از زلزله سال 83 ، بیش از60 درصد ساختمان آسیب جدی دید که با تمهیدات اندیشیده شده و اصلاحات فوری، ساختمان مجددا تعمیر و مرمت شد. عملیات اجرایی ساختمان جدید اداری برق زرند، در زمستان 92 آغاز و در تابستان 94 به پایان رسید.
برق دار شدن 9 روستا در شهرهای شمالی
استان کرمان
شهبا همچنین اعلام کرد: با نصب 10 دستگاه ترانسفورماتور و احداث 7 کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف، 9 روستا در شهرهای شمالی استان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 685 میلیون ریال از محل اعتبارات بند « ز» تبصره 9 قانون بودجه برقدار خواهند شد.در محدوده شمال استان کرمان تمامی روستاهای بالای 10 خانوار که سکنه دائم دارند، برقدار شده اند و مابقی، روستاهایی هستند که سکنه دائم آنها زیر 10 خانوار یا ساکنین فصلی بالای 10 خانوارند.
مرحله دوم اصلاح شبکه برق بازار کرمان در دهه فجر به بهره برداری می رسد
در ادامه، مهندس حسینی، مدیرامور برق شرق کرمان در خصوص اجرایی شدن مرحله دوم اصلاح شبکه های برق بازار کرمان گفت: در مرحله اول، اصلاح شبکه برق راسته اصلی بازار کرمان با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال و در 5 فاز، در زمستان 93 به بهره برداری رسید. اصلاح شبکه برق بازار کرمان علاوه بر زیبایی بصری فضای بازار، باعث کاهش تلفات انرژی شد و با اجرای مرحله اول اصلاح شبکه برق بازار کرمان، مجموعا 4 هزار مگاوات ساعت از هدر رفت انرژی برق کاسته و بیش از 6 میلیارد ریال در ارزش ریالی انرژی، صرفه جویی شده است. حسینی خاطر نشان کرد: در مرحله دوم، اصلاح شبکه های برق بازارهای فرعی کرمان در دستور کار قرارگرفته است که با همت همکاران شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، تا پایان بهمن ماه سالجاری به بهره برداری می رسد. حسینی در خصوص روند اجرای کار در بازار زرگرها و مسگرها گفت: در راستای اصلاح شبکه فرسوده برق، کابل کشی های جدید انجام شده و با قرارگیری کنتورهای مغازه ها درون تابلوهای کنتوری که متناسب با بافت تاریخی بازار کرمان روی دیوار نصب شده اند، علاوه بر زیبایی و یکنواختی در تامین برق کسبه بازار، درصدد هستیم تا در آینده، از راه دور کنتورهای بازارهای فرعی را قرائت کنیم. حسینی همچنین گفت: با اصلاح شبکه فشار ضعیف و روشنایی بازار زرگرها، مسگرها و کلاه مالها از ابتدای سالجاری، اعتباری بالغ بر 1میلیارد ریال صرف شده و با اصلاح بازارهای فوق بیش از 323 مگاوات ساعت از هدر رفت انرژی برق جلوگیری و بعد از 2 سال و 8 ماه، سرمایه اولیه از محل کاهش تلفات بازگشت خواهد داشت.

19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 71
  • دیروز: 156
  • هفته: 1,087
  • ماه: 5,056
  • سال: 152,931