بیش از 52 تن مواد مخدر امسال در کرمان کشف شد

منتشر شده در صفحه گوناگون | شماره شماره ۴۶۶

بیش از ۵۲ تن مواد مخدر امسال در کرمان کشف شد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان دیروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به کشف ۵۲ هزار و ۵۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر امسال در این استان افزود: امسال سه درصد کاهش کشف را داشته ایم که به دلیل کاهش کشفیات ماده مخدر تریاک است.
سردار حسین چناریان از دستگیری یکهزار و ۱۴۲ خرده فروش مواد مخدر در استان کرمان طی سال جاری خبر داد و گفت: در مجموع چهار هزار و ۱۸ نفر در این رابطه در استان کرمان دستگیر شده اند.
وی با اشاره به رشد ۱۰ درصدی قیمت مواد مخدر در استان کرمان گفت: شیشه بیش از ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته که نشان دهنده افزایش برخوردها و کشف های انجام شده است.
فرمانده سابق انتظامی استان کرمان برخورد جدی تر با معتادان متجاهر و خرده فروشان را از موارد مورد تاکید در استان برشمرد و گفت: این اقدام در سطح کشور نیز به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.
چناریان تصریح کرد: آموزش های فرهنگی در زمینه مبارزه با مواد مخدر بین خانواده ها، مدارس، ادارات، محلات و سایر نهادها بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته ست. در حوزه اقدامات رسانه ای و فرهنگی نیز در تولید و پخش برنامه های تلویزیونی، تربیت نیروی متخصص و برگزاری کارگاه های آموزشی علمی گام های بلندی در استان کرمان برداشته شده است.
وی نرخ آسیب زنان در کرمان را نسبت به سایر استان ها بالاتر عنوان کرد و افزود: باید برای حل این معضل برنامه های جدی تری را دنبال کرد.
معاون استاندار کرمان خواستار بازنگری در اعتبارات مبارزه با مواد مخدر شد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در این نشست بر لزوم بازنگری در پارامترهای اختصاص اعتبارات مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: باید در این حوزه به جمعیت، فقر، موقعیت جغرافیایی و درآمد مردم توجه لازم صورت گیرد.
حمید ذکا اسدی با اشاره به اینکه کمبود اعتبار یکی از مشکلات در مسیر مبارزه با مواد مخدر است، افزود: سال گذشته حدود ۱۸ میلیارد تومان از محل فروش اموال قاچاقچیان از استان کرمان به مرکز ارسال و نیمه اول امسال نیز شش میلیارد تومان ارسال شد که اگر نیمی از آن به استان کرمان برگردد، کافی است.
وی بیان کرد: در حوزه مقابله و مبارزه با مواد مخدر، قرارگاه های خوبی در استان کرمان وجود دارد که می طلبد حمایت های کشوری لازم از استان کرمان در مسیر مبارزه با مواد مخدر صورت گیرد.
ذکا اسدی نگاه منطقی تر به مسایل استان ها از سوی مرکز را مورد تاکید قرار داد و گفت: تمامی توصیه های کشوری و بین المللی در مسیر مبارزه با مواد مخدر در استان اجرایی شده و نتایج خوبی را نیز در برداشته است.
معاون استاندار فقر، عدم توسعه مناطق شهری و روستایی و دلایل تاریخی و فرهنگی را از عوامل زمینه ساز اعتیاد برشمرد و بیان داشت: عمده مواد مخدر کشور از استان کرمان عبور می کند و متاسفانه در حال حاضر درگیر مبارزه با مواد صنعتی هستیم.
ذکا اسدی اظهار کرد: بحث های پیشگیری و فرهنگی در راه مبارزه با مواد مخدر با جدیت در استان کرمان دنبال می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست گفت: کرمان به عنوان شهر دوستدار پیشگیری از ایدز مطرح و پیشنهاد شده که به عنوان شهر دوستدار پیشگیری از اعتیاد نیز انتخاب شود.
علی اکبر حق دوست با اشاره به اجرای طرح نشاط اجتماعی در کرمان گفت: اگر بتوان لذت های جایگزین را در جامعه ایجاد کنیم گام خوبی در مسیر مبارزه با مواد مخدر برداشته می شود زیرا افراد به صورت ذاتی به سمت نشاط حرکت می کنند.
وی تاکید کرد: این فعالیت در سطح استان کرمان با جدیت دنبال می شود.
میزان اعتبارات مبارزه با مواد مخدر کرمان باید تجدیدنظر شود
مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در این نشست اظهار داشت: استان کرمان به دلیل همجواری با استان های مرزی باید مورد نگاه جدی تری در امر مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد.
عباس صادق زاده بر نگاه منطقی به حوزه اعتبارات برای مبارزه با مواد مخدر در استان کرمان تاکید کرد و اظهار داشت: در حوزه علمی و پیشگیری گام های خوبی در استان کرمان برداشته شده است، اما زمانی که درصد اعتبارات پایین باشد، نمی توانیم به درستی عمل کنیم.
وی با اشاره به شیوع مصرف مواد مخدر در بین زنان بیان داشت: کرمان در کنار همه آسیب های که از مواد مخدر دیده است از ظرفیت های خوبی از جمله همدلی میان مسئولان برخوردار است.
صادق زاده همچنین از ظرفیت های بالای استان کرمان در بخش علمی مبارزه با مواد مخدر یاد کرد و افزود: با داشتن چنین شرایطی به جاست که نگاه منطقی نسبت به تخصیص اعتبارات مبارزه با مواد مخدر در استان داشته باشیم.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: کرمان از زمینه بهتری برای طرح های اجتماع محور نسبت به دیگر استان ها برخوردار است و سازمان بهزیستی نیز طرح های اثرگذار خوبی را برای مبارزه با مواد مخدر دارد.
صادق‌زاده گفت: در بسیاری از مراکز علمی و آموزشی استان برای مبارزه با مواد مخدر وارد شده‌ایم، اما باید توجه ویژه به اعتبارات استان کرمان در این زمینه شود.

15

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :