فکوری هرندی و مینویی برنامه هایشان را به شورای شهر ارائه دادند شهردار شنبه انتخاب می‌شود

1394/07/21

فکوری هرندی و مینویی برنامه هایشان را به شورای شهر ارائه دادند
شهردار شنبه انتخاب می‌شود

جلسه شورای شهر کرمان شامگاه یکشنبه با حضور دو کاندیدای دیگر شهرداری کرمان در محل شورای اسلامی شهر کرمان تشکیل شد. در این جلسه فرهاد فکوری هرندی و شهرام مینویی دو گزینه ای بودند که برای ارائه برنامه هایشان به شورای شهر کرمان آمده بودند.
فکوری هرندی:
دوست دارم شهردار شورای شهر کرمان هستم
مهندس فرهاد فکوری هرندی متولد 1350، فارغ التحصیل مهندسی شیمی دستور کار خود را اینگونه به شورا ارائه داد.
1. داشتن برنامه های سند چشم انداز هدفمند
2. تسریع پروژه های شهری کرمان
3. ایجاد جاذبه های سرمایه گذاری و تسهیل در جذب سرمایه گذار
4. حرکت جهت ایجاد درآمدهای پایدار
5. چابک سازی شهرداری و بکار گیری نیروهایی که بتوان از حداکثر توان نیرو ها استفاده کرد. نه به منظور تعدیل نیرو بلکه به منظور توانمندسازی نیروهایی که در شهرداری هستند.
6. واگذاری بخشی از خدمات شهرداری به بخش خصوصی
7. مکانیزه کردن و ساماندهی شهرداری در بخش خدمات شهرداری مانند ماشین جابجایی درخت که نیاز شهر کرمان است
8. تعامل سازنده با مراجع مربوط و ذیربط به مسائل عمران شهری در جهت سرعت بخشیدن و بهبود پروژه های شهری
9. ایجاد اعتماد مابین شهروندان و شهرداری
10. مدیریت و مهندسی فضای سبز با شناسایی گونه های بومی و سیستم آبیاری مکانیزه
11. ایفا نقش محوری شهرداری در بهبود ترافیک شهری
12. ایجاد بستر مناسب جهت ارتقای فرهنگ شهروندی
فکوری در پایان سخنان خود گفت: اگر قرار است شهردار باشم دوست دارم شهردار شورای شهر کرمان باشم.
مینویی:
شنیده ام شهردار از قبل مشخص شده است
کاندیدای بعدی دکتر شهرام مینویی بود که سخنان خود را اینگونه شروع کرد: بنده به عنوان کسی که دید گاه شهرسازی دارم آمدم که گوشه ای از مشکلات شهرداری را در مدت زمانی که به من داده شده است گوشزد کنم که شاید بتوانید از صحبت های من استفاده کنید. من صرفا به این جهت نیامده ام که شهردار شوم.
مینویی به همرا خود تعدادی از پایان نامه های کار شده را آورده بود که موضوع یکی از آن ها تعویض تالار شهر کرمان و استفاده از روش هایی برای حمل و نقل و شبکه ارتباطی بود. وی در این جلسه بجای ارائه دستور کار در مورد مشکلاتی که در آینده پروژه های شهری برای شهر ایجاد می کنند صحبت کرد. وی گفت: اجرای طرح تقاطع های غیر هم سطح ایده بسیار خوبی برای سرعت بخشیدن به ترافیک شهری است اما ایا مراکز خریدی که در اطراف این تقاطع ها قرار دارند احتیاج به تعریض خیابان ها دارند و چقدر می توانند بمانند و خودشان را نگه دارند و سر پا بمانند؟ مثلا به نظر من باید برای تصمیم گیری در مورد المان میدان آزادی از مردم نظر خواهی می شد. توجه به اینگونه خواسته ها کمی مردم را آرام می کند.
در ادامه مینویی در پاسخ به سوال علی منصوری که پرسیده بود به نظر شما دلیل عدم پیشرفت شهر کرمان چیست اظهار داشت: علت عدم پیشرفت توسعه شهر کرمان مشارکت نداشتن عدم علاقه به مسائل شهری است.
مینویی اظهار داشت: علاقه ای به شهردار شدن ندارم به دلیل اینکه شهردار آینده در این دو سه سال با مشکلات زیادی باید دست و پنجه نرم کند. بی نهایت فشار بالایی وجود دارد و باید پاسخگوی مشکلات زیادی به خصوص در زمینه مشکلات اقتصادی باشد.
وی ادامه داد: شهردار شدن در این دو سال بسیار تا بسیار حساس است. باید کسانی بیایند که یک گروه باشند و این گروه با هم یک فکر اساسی بردارند. هر چند که شنیده ایم که از قبل مشخص شده چه کسی به عنوان شهردار انتخاب می شود.
این حرف مینویی با واکنش برخی از اعضای شورای شهر روبرو شد و حرف وی را تکذیب کردند.
مینویی در ادامه گفت: باید اعضای شورا شهر این معضلی که الان وجود دارد را حل و فصل کنند و ای کاش خود مهندس سیف الهی می ماند تا این موضوع تمام می شد. حالا که تشریف بردند با این مسائلی که وجود دارد شهردار شدن بسیار تا بسیار کار حساسی است و می طلبد که یک گروه هماهنگ وجود داشته باشد نه اینکه تنها یک فرد به تنهایی این مسائل را حل کند.
شورای چهارم از موفق ترین شوراهای کرمان خواهد شد.
در پایان جلسه مشرفی گفت: چهارمین شورای اسلامی شهر کرمان یکی از موفق ترین شورا های کرمان خواهد شد.
روز شنبه شهردار
انتخاب می شود
گفتنی است پس از پایان جلسه شورای شهر حجت الاسلام ربانی سخنگوی شورای شهر کرمان در گفتگو با خبرنگار پیام ما گفت: جلسه انتخاب شهردار کرمان روز شنبه به صورت علنی برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط
روزنامه واقعه در طرح رتبه بندی وزارت ارشاد در گروه آخر قرار گرفت روزنامه واقعه کرمان به عنوان تنها روزنامه ای که سال گذشته در طرح رتبه بندی روزنامه ها شرکت کرده بود با کسب امتیاز 25.5 از 100 امتیاز در پنجمین گروه یعنی در گروه آخر که پایین ترین گروه رتبه بندی است قرار […]
توتیای کرمان سرمه یا سورمه یکی از محصولات کرمانی است که از اعصار باستان و در بسیاری از نقاط دنیا نه فقط به عنوان ماده ای آرایشی و یکی از هفت قلم آرااش معروف(حنا، وسمه، سفیداب، سرخاب، سرمه، زرورق و غالیه) بلکه به عنوان مهم ترین و پرکابردترین داروهای چشم پزشکی کاربرد داشته است. سرمه […]
با برگزاری جشنواره فرهنگی و اقتصادی کرمان در برج میلاد تهران: کرمان میزبان ایران می‌شود پیام ما- استان کرمان ظرفیت های فراوانی برای توسعه ملی دارد. اما متاسفانه با تبلیغات سوئی که از جانب کرمانی ها به دیگر هم میهنان مان القا می شود کرمان را شهری کویری و فاقد ظرفیت های لازم برای توسعه […]
افزایش 300 درصدی اجاره بهای مسکن در کرمان رییس اتحادیه مشاوران املاک کرمان با ابراز نگرانی از افزایش بی‌رویه اجاره بهای منازل مسکونی طی سال‌های اخیر در شهر کرمان، این افزایش قیمت در یک دهه گذشته را 300 درصد ذکر کرد و گفت: متاسفانه این افزایش قیمت باعث شد در سال جاری برخی از مستاجران […]
دیگر مطالب شماره شماره ۴۶۸

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.