خبر

منتشر شده در صفحه حقوق و حوادث | شماره شماره ۴۶۸

نباید بگذاریم تریبون های مذهبی به تریبون احزاب سیاسی تبدیل شود
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: نباید بگذاریم تریبون های مذهبی در ایام محرم به تریبون احزاب سیاسی تبدیل شود و باید از ورود آلات و ادوات موسیقی غیر مجاز در هیات های عزاداری جلوگیری کنیم.
به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رضا بنی اسدی در «همایش استانی اعضای ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی» که در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمان برگزار شد، گفت: مراسم ماه محرم و صفر ظرفیت خوبی برای افزایش معنویات و مسائل فرهنگی در جامعه است. وی ریشه بسیاری از مسائل امنیتی و معضلات اجتماعی را فقر فرهنگی دانست و گفت: وقوع جرایم خشن به دلیل عدم پرداختن نهاد های مسوول به مباحث فرهنگی است. فرمانده انتظامی استان هم فکری و مساعدت ائمه جمعه، فرمانداران و روسای اداره تبلیغات اسلامی شهرستان های استان را باعث کاهش دغدغه های امنیتی مردم در ایام ماه محرم خواند و تاکید کرد: باید سعی کنیم تا با به وحد آوردن فضایی مناسب در تبیین فلسفه قیام عاشورا و درس های نهفته در حرکت امام حسین (ع) کوشا باشیم. وی توجه به پیام های نهضت عاشورا را باعث رونق و پیشرفت همه جانبه جامعه دانست و تصریح کرد:روحانیون می توانند بسیاری از معضلات اجتماعی را با فعالیت خود از بین ببرند و باعث تعالی بیشتر جامعه شوند. سرهنگ بنی اسدی گفت: امنیت امروز ایران مثال زدنی است و چنان چه اندکی به کشور های منطقه بنگریم متوجه نعمت امنیت خواهیم شد. وی افزود: لازمه تقویت امنیت عمومی تعامل مثبت، همدلی و همزبانی نهاد ها و مردم است و ما باید با اولویت بندی مسائل اجتماعی به دنبال حل معضلات موجود باشیم.

کشف 177 کیلو حشیش در غرب و جنوب کرمان
177 کیلوگرم حشیش طی دو عملیات پلیسی در شهرستان های «شهربابک» و «رودبار جنوب» استان کرمان کشف شد.
به پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «علی زمانی» فرمانده انتظامی «شهربابک» در گفتگو با خبرنگار پلیس در تشریح عملیات پلیس این شهرستان گفت: پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی به این مساله پی برد که یک باند قاچاق مواد مخدر قصد وارد کردن مقدار قابل توجهی مواد افیونی از شرق به مرکز کشور را دارد. وی افزود: در این راستا پلیس طی ایست و بازرسی در محورهای مواصلاتی شهرستان به یک دستگاه خودرو پراید مشکوک شد و آن را متوقف کرد. سرهنگ زمانی اظهار داشت: پلیس در بازرسی از خودرو مقدار 58 کیلوگرم مواد مخدر حشیش را کشف و یک دستگاه خودرو را توقیف کرد و دونفر متهم دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند. وی افزود: در این شرایط پلیس مبارزه با موادمخدر رودبار ضمن کنترل محور های مواصلاتی به صورت محسوس و نامحسوس به یک دستگاه وانت پیکان مشکوک شد و در یک عملیات تعقیب و گریز نهایتا خودرو را متوقف کرد.

توقیف چهار دستگاه خودرو
در جیرفت
فرمانده انتظامی جیرفت استان کرمان از توقیف چهار دستگاه خودرو توسط عوامل پلیس راهور در این شهرستان خبر داد.
به نقل از پایگاه خبری پلیس،‌ سرهنگ «مهریار سعیدی» در تشریح این خبر گفت: مأموران پلیس راهور این شهرستان، در راستای اجرای طرح های ترافیکی و کنترل خودروهای عبوری، به منظور تامین نظم و امنیت در سطح شهرستان، دو دستگاه خودروی پراید و … دستگاه خودرو وانت مزدا را به دلیل رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی متوقف کردند. وی در ادامه افزود: با انجام استعلامات مشخص شد خودروی پراید اول دارای 14 میلیون و650 هزار و پراید دیگر 16میلیون و280 هزار ریال و وانت مزدا 35میلیون و400هزار ریال و وانت مزدا دوم 29میلیون و650هزار ریال خلافی پرداخت نشده هستند که با روشن شدن این امر خودروهای مذکور توقیف و روانه پارکینگ شدند. سرهنگ «سعیدی» تصریح کرد: برابر ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی از تردد خودرو های متخلف با خلافی بیش از 10 میلیون ریال جلوگیری و این خودروها در صورت مشاهده توقیف خواهند شد.

10

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 53
  • دیروز: 218
  • هفته: 1,577
  • ماه: 5,339
  • سال: 131,885