خبر

1394/07/21

سوگواره بصیرت عاشورایی در کرمان برگزار می شود
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: سوگواره بصیرت عاشورایی از اول تا سیزدهم محرم در این استان برگزار می شود. به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد قاسمی زاده دیروز در نشست خبری افزود: ستاد برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به تبع آن در استان ها و شهرستان ها تشکیل شده است. وی بیان کرد: این ستاد با عنوان قرارگاه سید الشهدا (ع) در نقاط مختلف کشور، برنامه ریزی و اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: 150 روحانی در دهه محرم امسال از اداره کل اعزام مبلغ اوقاف و امور خیریه در قم به استان کرمان اعزام می شوند و در بقاع متبرکه و مناطق مختلف استان حضور خواهند یافت. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: این روحانیون نیز به منظور اجرای هرچه بهتر طرح بصیرت عاشورایی همکاری خواهند داشت.
وی اظهار کرد: تجمع بزرگ عاشورائیان با عنوان ‹لبیک یا حسین› ساعت 15 روز دوم محرم در 30 بقعه شاخص استان برگزار می شود. حجت الاسلام قاسمی زاده گفت: تجمع بزرگ شیرخوارگان حسینی نیز 24 مهرماه ساعت 9 صبح در 20 بقعه برگزار می شود.
وی برگزاری همایش نوجوانان حسینی در هشتم محرم را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: این آیین ساعت 10 صبح در 15 بقعه متبرکه برگزار می شود. امام جمعه موقت کرمان ادامه داد: تجمع رهروان زینبی با عنوان لبیک یا زینب 12 محرم در 20 بقعه متبرکه برگزار می شود.
وی از برپایی 20 خیمه معرفت خبر داد و گفت: این خیمه ها با حضور روحانیون متخصص برپا می شود و در آنها بخش هایی از جمله کودک و نوجوان، عفاف و حجاب، مشاوره و پاسخ به سووالات شرعی دایر خواهد شد. حجت الاسلام قاسمی زاده برگزاری آیین شهادت امام سجاد (ع) را از دیگر برنامه های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در محرم امسال عنوان کرد.

تدوین فرآیند زنجیره تامین فرش در کرمان
دبیرکل اتاق کرمان با تاکید بر ایجاد تحول در صنعت فرش و صنایع دستی استان، بیان کرد: باید فرش دستباف و صنایع دستی کرمان احیا، صادرات و تغییر الگو در آن اتفاق بیفتد و منطبق با سلیقه و ذائقه امروز مشتریان تولید شود. به گزارش ایسنا مسعود رشیدی‌نژاد در نشست روسای کمیته‌ها و کارگروه‌های کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق کرمان تصریح کرد: برنامه اتاق در دوره هشتم فعالیت هیات نمایندگان تهیه و بر تولید محصولات بر اساس نیاز مشتری و تقاضای بازار تاکید شده است که اگر در این موارد نقشه راه داشته باشیم می توان از تجربیات گذشته نیز برای رسیدن به آنچه مد نظر است استفاده کرد.
وی افزود: بخشی از صنعت فرش کرمان تکنولوژی و دانش بومی است و کپی سازی در این صنعت به راحتی امکان‌پذیر نیست همانطور که فرش دستباف تولید شده توسط چین، ترکیه و اروپای شرقی به راحتی نمی‌تواند به فرش کرمان و ایران برسد.
رشیدی نژاد اظهارکرد: کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق کرمان از ظرفیت علمی بالایی برخوردار است که می‌توان با ایجاد ظرفیت اقتصادی در کنار ظرفیت علمی به رشد اقتصادی با حفظ هویت فرش رسید. دبیرکل اتاق کرمان در ادامه پیشنهاد تدوین فرآیند زنجیره تامین فرش، شامل خدمات، بازاریابی، مواد اولیه، واردات و تجارت مواد اولیه و… را مطرح کرد و گفت: در حال حاضر زنجیره تامین از بازار تهیه می‌شود.

مطالب مرتبط
بررسی طرح جامع شهر کرمان با حضور کارشناسان خارجی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در حاشیه بازدید مشاوران وکارشناسان ایتالیایی اماکن تاریخی وفرسوده که به دعوت وزارت راه وشهرسازی […]
ضرورت اختصاص خط اعتباری 400 میلیارد تومانی به جنوب کرمان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: امیدواریم، خط اعتباری ویژه‎ای برای اجرای پروژه‎های کلان این منطقه به […]
چرا کرمان زرخیز پیشرفت نمی کند!؟/ علت عقب ماندن چیست؟ در پایان ٨ سال دفاع مقدس ودر حالی که تازه ازدواج کرده و فرزند اولم علیرضا را خدا به ما […]
روزنامه واقعه در طرح رتبه بندی وزارت ارشاد در گروه آخر قرار گرفت روزنامه واقعه کرمان به عنوان تنها روزنامه ای که سال گذشته در طرح رتبه بندی روزنامه ها […]
دیگر مطالب شماره شماره ۴۶۸

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *