جهانگیری- امیری؛ دوگانه طلایی اصلاح‌طلبان کرمان

سه شنبه 13 بهمن 1394

جهانگیری- امیری؛
دوگانه طلایی اصلاح‌طلبان کرمان
تا انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی کمتر از چهار ماه باقی مانده است. برخی که قصد نامزدی در این انتخابات را دارند از سمت های خود استعفا داده اند و عده ای هم مانند محمد علی کریمی (استاندار اسبق) عطای مجلس و سیاست را به لقایش بخشیده اند. هیچ یک از اصلاح طلبان هم دوره کریمی هم محبوبیت و اقبال او را نزد مردم ندارند. به عنوان مثال دکتر محمد جواد فدایی تا کنون دو بار پیاپی طعم شکست در انتخابات مجلس را چشیده است.
در حال حاضر هیچ یک از جناح های سیاسی روی افراد خاصی به توافق نرسیده اند. آنچه که بوده تحرکات حزبی و اعلام موجودیت و فعالیت احزاب در استان کرمان بوده است. از حزب اعتدال و توسعه گرفته تا حزب جدید التاسیس ندا و… که به نوبه خود اتفاق مبارکی در سیاست کرمان است..
تلاش دو جناح هم در دوره های گذشته این بوده است که به نوعی حول نامزدهای خاصی به وحدت برسند تا انتخابات را به خاطر شکستن آرا به رقیب واگذار نکنند. البته در این میان گاهی کاندیداهای مستقل از اقبال خوبی برخوردار بوده اند. محمد رضا پور ابراهیمی که در دوره قبل به عنوان کاندیدای مستقل به انتخابات وارد شده بود توانست حجت الاسلام حسین جلالی را پشت سر گذاشته و به همراه محمدمهدی زاهدی بر کرسی سبز پارلمان بنشیند. گویا پورابراهیمی این بار هم قصد دارد تا به صورت مستقل پا به کارزار انتخابات بگذارد.
دو نامزد که قطعا به رقابت های انتخاباتی وارد خواهند شد ابراهیم جهانگیری و حسین امیری خامکانی هستند که از حوزه های انتخابیه مختلف به میدان انتخابات خواهند آمد.ابراهیم جهانگیری با استعفای خود بر این گمانه صحه گذاشت که قصد ورود به مجلس از حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر را دارد و دیگری حسین امیری خامکانی نماینده فعلی مردم زرند و کوهبنان است. گذشته از این که دکتر امیری دارای تحصیلات عالیه از دانشگاه نیوکاسل انگلستان است و نماینده فعالی برای مردم زرند بوده است؛ اما تکرار ایشان برای دوره های بیش تر شاید به صلاح شهرستان زرند نباشد. شانزده سال نمایندگی از جانب یک شهرستان کافی به نظر می رسد و نباید این شخصیت سیاسی آن قدر نامزد شود تا توسط رقیب دیگری از میدان به در رود.
نامزد دیگر، ابراهیم جهانگیری است که با توجه به سوابق و پیشینه مناسبی که دارد بهتر بود تا از حوزه انتخابیه کرمان به انتخابات وارد می شد. جهانگیری در غیاب بزرگان اصلاح طلب کرمان می تواند نقش جایگزین را برای آن ها ایفا کند. جهانگیری از نقاط قوتی همچون حسن شهرت خانوادگی و هم چنین مدیریت قوی در شهرستان های مختلف استان برخوردار است و شاید بتواند گزینه مناسبی برای کاندیداتوری از حوزه انتخابیه کرمان و راور باشد.
مدیریت جهانگیری در آموزش و پرورش کل استان چهره روشنی از او ارائه داده و در بین معلمان استان از جایگاه خوبی برخوردار است.
لذا شاید این پیشنهاد که دکتر امیری کاندیداتوری زرند را به نیروی اصلاح طلب تازه نفسی واگذار کند و به کرمان بیاید و در کنار ابراهیم جهانگیری قرار بگیرد می توانند زوج مناسبی را تشکیل دهند و دو قطبی اصلاح طلبی و اصولگرایی فضای انتخابات امسال را بانشاط تر کند و چه بسا با راه یابی این زوج به مجلس شاهد ترکیبی جدید از حوزه انتخابیه کرمان و راور باشیم.

سیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.