اعضای شورای شهر کرمان خواستار شدند اعلام دقیق برنامه زمانبندی اجرای پروژه ها توسط شهرداری

1394/11/13

اعضای شورای شهر کرمان خواستار شدند
اعلام دقیق برنامه زمانبندی اجرای پروژه جلسه شورای شهر کرمان شامگاه یک شنبه برگزار شد. معاون فنی عمرانی شهرداری کرمان در این جلسه به اشاره به بحث آسفالت، گفت: در شهرک بنی هاشم ۶ کوچه به طول های بالغ بر 1هزار و 800 متر آسفالت و کوچه های 2 تا 24 نیز لکه گیری شده اند.
مشرفی نیز در این جلسه اظهار داشت: شورای شهر کرمان از کوچه های مذکور بازدید داشته و خوشبختانه روند کار آسفالت این کوچه ها بخوبی انجام شده است.
محمدرضا فرقانی بنا به در خواست اعضای شورا شهر قول داد که تا پایان سال جاری آسفالت خیابان بنی هاشم انجام شود.
فرقانی در بخش دیگری از سخنانش به پروژه تقاطع غیرهم سطح بلوار هوانیروز (شهدای خلبان) اشاره کرد و گفت: بحث زمین سپاه باید از طریق شهرداری دنبال شود.این موضوع سه یا چهار روزه قابل حل است.
مشرفی در ادامه گفت: مدت زیادی برای انتقال زمین از سپاه به شهرداری منتظریم اما کاری صورت نگرفته و در صورت تحقق نشدن این موضوع با مشکل مواجه می شویم.
وی با اشاره به اینکه نگران هزینه های جاری می باشد، اظهار داشت: من نگران این موضوع هستم که پروژه را جلو ببریم و هزینه کنیم اما مشکل این زمین حل نشود.
بابایی افزود: اگر به نتیجه نرسیدیم، طبق قانون زمین قیمت گذاری می شود و باید مورد قبول قرار گیرد. همچنین علاوه بر زمین سپاه قسمتی از دو ملک دیگر در محدوده این پروژه قرار دارند که باید خریداری شوند.
مشرفی با اشاره به صحبت بابایی در خصوص 40 میلیارد تومان تملک در پروژه ی میدان آزادی، اظهار داشت: 40 میلیارد تومان تملک میدان آزادی را چه‌کار می خواهیم بکنیم، اگر ما 40 میلیارد تملک نداریم پس باید همین الان تصمیمی در خصوص ادامه کار پروژه گرفته شود.
شورای شهر هیچ یک از پروژه ها
را نیمه تمام نمی گذارد
سعید گیلانی خطاب به مشرفی گفت: شما امشب آمده اید که همه پروژه ها را تعطیل کنید.
مشرفی هم در پاسخ، اظهار داشت: حرف ما این نیست که پروژه تعطیل شود، ضمن این وقتی برای پروژه ای هزینه می‌شود، باید فکر تملک آن هم شود و هر پروژه باید از قبل برنامه زمانبندی جز به جز داشته باشد.
حجت الاسلام ربانی زاده در ادامه گفت: شورای شهر هیچ یک از پروژه ها را نیمه تمام نمی گذارد آن هم وقتی که کار را شروع و رسانه ای کرده ایم.
شهردار کرمان در خصوص زمین سپاه گفت: با پیگیری استانداری، شهرداری و راه و شهرسازی، اعطای زمین معوض به سپاه در یکی از نقاط شهر نهایی شده و سپاه اکنون منتظر دریافت مجوز از دفتر مقام معظم رهبری است.
قول می دهیم نگرانی های آقای مشرفی
را برطرف کنیم
علی بابایی با اشاره به تملکات پروژه میدان آزادی گفت: در زمان اتمام پروژه باید تملک ها انجام شود. همچنین تملک ها در ضلع شرقی خیابان بهمنیار انجام شده و برای ضلع غربی منتظر نقدینگی هستیم، یا از طریق تهاتر زمین و پروانه انجام خواهد شد.
بابایی با اشاره به نگرانی های رئیس شورا شهر، افزود: قول می دهیم نگرانی های آقای مشرفی را برطرف کنیم، شهرداری برای تملک زمین، نیاز به منابع مالی داشت، اما با پی‌گیری‌هایی که شد، شهرداری نباید پولی بدهد.
مشرفی در ادامه گفت: پل سیدی نیز باید در اولین فرصت تعیین تکلیف شود، با توجه به اینکه بد قولی های زیادی هم در این خصوص اتفاق افتاده است.
بابایی با خنده گفت: شورای شهر در طی چند سال گذشته کجا بوده است که نگرانی های خود را در این خصوص ابراز کند.
مشرفی گفت: من عقیده دارم که هر پروژه ای باید برنامه زمانبندی داشته باشد تا بتوانیم طی قول هایی که داه ایم، پروژه را به اتمام برسانیم.
بابایی در پاسخ گفت: ما برای همه ی پروژه ها برنامه زمانبندی داریم.
پنجعلی زاده عضو دیگر شورای شهر کرمان گفت: این برنامه زمانبندی بدرد خودشان می خورد، برنامه زمانبندی که شما در خصوص پروژه میدان آزادی اعلام می کنید بر اساس برنامه زمانبندی ۲۴ ماهه است ولی قرار است 18 ماهه تمام شود.
فرقانی نیز در پاسخ ابراز داشت: مبنای برنامه زمانبندی ما بر اساس تعداد شمع ها یی که کار می شود، می باشد.
مشرفی خطاب به فرقانی گفت: کار طبق قانون و کارشناسی شده پیش نمی رود آن هم وقتی که قرار است تا دو سال دیگر تملک زمین های بهمنیار انجام شود.
معاون فنی عمرانی شهرداری کرمان به ارائه گزارش در خصوص پروژه میدان آزادی پرداخت و اعلام کرد که تا شامگاه یکشنبه این پروژه ۲۰.۸ درصد پیشرفت داشته است.
رئیس شورای شهر کرمان با ناراحتی اظهار داشت: آماری که شما به ما می دهید شک برانگیر است، زیرا مگر می شود طبق برنامه زمانبدی شما حتی 1 درصد هم کمتر یا بیشتر در کار پیشرفت نداشته باشد.
مشرفی تصریح کرد: اگر این درصدی را که داده اید تقسیم بر ۲۴ ماه کنیم دقیقا می شود 20.8 درصد که غیر قابل قبول است از برنامه زمانبندی عقب یا جلو نیافتاده باشید. پیشنهاد من این است که شهرداری باید برنامه زمانبندی را بر مبنای آمار ریالی و حجمی بدهد.
بررسی مصوبات کمیسیون ها
در ادامه ی جلسه مصوبات کمیسیون ها مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه مصوب شد که برای اجرای پل های عابر پیاده در سطح شهر فراخوان داده شود و طبق مصوب شورا شهر کرمان به هر فردی بیش از 3 پل واگذار نمی شود.
شهردار کرمان نیز خواستار افزایش عوارض شهری تا مرز 100 هزار تومان شد اما مورد موافقت اعضای شورای شهر قرار نگرفت.
همچنین مصوب شد که با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز هر ۴ منطقه شهرداری پروژه های زیباسازی خود را به جلسه کمیسیون بفرستند.
دیوان بیگی نیز خواستار افزایش بودجه فرهنگی در سال 95 شد .
رییس شورای اسلامی شهر تاکید کرد: شهرداری باید با کار کارشناسی، برنامه زمانبندی دقیق اجرای پروژه را اعلام کند.
ها توسط شهرداری

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.