مرگ قربانی اسیدپاشی کهنوج

منتشر شده در صفحه صفحه اول 463 | شماره شماره ۴۶۳

مرگ قربانی اسیدپاشی کهنوج
مریم سعیدی

کم تر از دو ماه پیش خبر مربوط به حادثه ی اسید پاشی درشهرستان کهنوج شنیده شد که دو مصدوم به جای گذاشت.
یکی از مصدومین این حادثه که به کرمان منتقل شده بود بعد از 53 روز تحمل درد و رنج حاصل از مصدومیت اسید پاشی و سوختگی حدودا 45 درصد، در بیمارستان باهنر کرمان جان خود را از دست داد.
صبح دیروز با مراجعه به پزشکی قانونی، دیداری با خانواده ی وی داشتم. برادران مرحوم ر-ق که برای اخذ جواز دفن و تحویل جنازه ی برادرشان آمده بودند، با چشمانی گریان می گفتند: برادرمان بی گناه از بین رفت. طبق گفته ی برادران مرحوم مذکور، کم تر از 2 ماه پیش برادرشان که در یک مغازه ی لوازم یدکی مشغول به کار بود، به همراه صاحب کارش، حوالی ساعت 9 شب در ماشین بودند و برادر ایشان سمت شاگرد راننده نشسته بود که ناگهان دو موتور سوار با چهره هایی پوشانده شده که پارچی از اسید در دست داشتند، اسید را به سمت آن ها پاشیده و فرار کردند.
بنا بر اظهارات خانواده ی مرحوم مذکور، صاحب کار وی سال ها پیش در شهر مشهد از کسبه ی موفق بود که بنا به دلایلی ورشکسته می شود اما برای از سرگیری فعالیت های خود به کهنوج می آید و کارش بسیار رونق می گیرد ولی رقبای وی مدام به دلیل ارزان فروشی او به وی انتقاد می کردند و حتی بارها وی را تهدید کرده بودند.
طی صحبتی که با مسئولین پزشکی قانونی داشتم علت فوت آقای ر-ق عفونت ریه تشخیص داده شده بود. زیرا اسیدی که به طرف وی پاشیده شده بود وارد دهانش شده و مشکلات عدیده ای برایش پیش آمده بود و عفونت به دلیل عدم تحرک مصدومین ناشی از سوختگی امری طبیعی می باشد.
مصدوم دیگر این حادثه که صاحب کار ر-ق بود، هم اکنون در مشهد با انجام عمل های جراحی متعدد، تحت درمان است و آن طور که گفته می شود روند درمان وی رضایت بخش می باشد.
طی گفت و گوی تلفنی با آقای صمدانی، فرماندار کهنوج، وی اظهار داشت: بنا به تصمیم دادستان مظنونین این حادثه به قید وثیقه آزاد شده اند!
در صفحه ی حقوق و حوادث روز شنبه مورخ 18 مهرماه گزارشی مشروح در ارتباط با این پرونده و پرونده های مشابه با موضوع اسید پاشی را می خوانیم.

18

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 72
  • دیروز: 166
  • هفته: 1,227
  • ماه: 4,597
  • سال: 133,531