سیزده مصداق فساد در فوتبال در گزارش مجلس

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 550

سیزده مصداقفساد در فوتبال در گزارش مجلس
گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی درباره فساد در فوتبال آماده قرائت در جلسه علنی شد و قرار است این گزارش هفته جاری در خانه ملت قرائت شود. آنطور که ایرنا نوشته در بخشی از این گزارش آمده است: حسب گزارش های واصله و همچنین بر اساس اظهارات افرادی از اقشار مختلف جامعه فوتبال که به کمیسیون اصل ۹۰ دعوت شدند (با وجود فعالیت ورزشکاران پاک، صادق و سالم در خانواده ورزش علی الخصوص فوتبال)، وجود فساد در بخش های زیادی از فوتبال ایران و افزایش آن طی چند سال اخیر، غیرقابل انکار بوده و بر اساس اطلاعات مستند، مصادیق این معضلات عبارتند از:
۱ـ تبانی ۲ـ رشاء و ارتشاء
۳ـ دوپینگ ۴ـ شرط بندی غیرمجاز
۵ـ جعل و استفاده از سند مجعول ۶ـ تصدیق نامه های خلاف واقع
۷ـ فرار مالیاتی ۸ـ مصرف الکل و روابط نامشروع
۹ـ مصرف مواد مخدر ۱۰ـ رواج خرافه گرایی از جمله سحر و جادو
۱۱ـ تحصیل مال از طریق نامشروع ۱۲ـ نقض آشکار قوانین و مقررات
۱۳ـ قراردادهای غیرواقعی
این گزارش می افزاید: وجود این مسائل در فوتبال ایران با توجه به انعکاس اجتماعی آن از طریق رسانه ها موج منفی عظیمی ایجاد نموده است که در حال حاضر، خواست مردم و اکثر اهالی فوتبال، زدودن چهره فساد از فوتبال ایران است. در ادامه این گزارش آمده است: ورزشگاه های فوتبال به محل مناسبی برای بدآموزی، بدزبانی و دشنام تعدادی از تماشاگرنماها تبدیل شده تا جایی که بسیاری از خانواده ها مانع حضور فرزندان خود در این محیط می شوند. این گزارش می افزاید: کاهش فاحش تماشاگران در استادیوم های ورزشی به هنگام مسابقات، یکی از دلایل اثبات این قضیه است.
از طرفی سابقه امر ثابت نموده که از سوی فدراسیون اراده قاطعی با هدف برخورد مناسب با ناهنجاری های فوتبال وجود ندارد بلکه بعضی از مدیران آن فدراسیون، خود نیز در وقوع برخی از این ناهنجاری ها مشارکت دارند. عدم برخورد منصفانه با پدیده های ضد فرهنگی و ضد اخلاقی، شرایط دشواری برای قشر جوان بوجود آورده تا جایی که عده زیادی معتقدند در بعضی از مفسده ها، تشکیلاتی بوده و معتقد به وجود مافیا هستند.

14

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :