جواد فروغی نخستین طلای ایران در المپیک توکیو را کسب کردمدال طلا بر سینه پرستارِ تیرانداز

1400/05/03

جواد فروغی در فینال تپانچه بادی المپیک توکیو اول شد و توانست نخستین مدال المپیک تاریخ تیراندازی ایران را کسب کند. اولین مدال طلای کاروان سی و دومین دوره بازی‌های المپیک ایران در توکیو را صبح دیروز، ۲ مرداد ماه جواد فروغی به ارمغان آورد. گفته می‌شود که او تنها نماینده ایران در فینال ماده تپانچه بادی ۱۰ متر مردان بود. فروغی ورزشکار ۴۱ ساله ایرانی است که پرستار بیمارستان است. او علاوه بر اینکه رکورد اولین مدال طلای تاریخ تیراندازی ایران را شکست، مسن‌ترین ورزشکار اعزامی تیم ورزشی ایران به المپیک نیز است. خبرگزاری ایسنا درباره او نوشته است: «او پیش از این در مرحله مقدماتی با امتیاز ۵۸۰.۲۵ و قرارگیری در رده پنجم به فینال این ماده راه پیدا کرده بود. این ورزشکار ۴۱ ساله ایلامی دارای سه فرزند است. فروغی با کسب دو مدال طلای جام جهانی هند و کرواسی در جایگاه نخست رنکینگ فدراسیون جهانی قرار دارد.»
پس از این پیروزی مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان نیز در حاشیه مسابقات والیبال در جمع خبرنگاران گفت: ایران توانست نخستین مدال تیراندازی در تاریخ المپیک را کسب کند و تیراندازی هم به رشته‌های مدال آور اضافه شد. تیراندازی تلاش کرد و مدال گرفت.
او ادامه داد: همیشه این بحث را داشته که با وجود این همه نیروهای مسلح و علاقه‌مندانی که به رشته تیراندازی داریم از بین دها مدالی که در تیراندازی توزیع می‌شود چرا ما نمی‌توانیم حتی یک مدال برنز بگیریم و این نکته‌ای بود که بارها اشاره کردم و خوشبختانه تلاش‌ها به ثمر نشست فروغی، فرد باانگیزه و متدینی است و او ظرفیت مدال آوری داشت من در مراسم بدرقه با فروغی گفت‌و‌گو می‌کردم به او نوید کسب مدال را داده بودم.
دیروز تیم ملی والیبال ایران نیز توانست در اولین مسابقه خود تیم والیبال لهستان، قهرمان جهان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد. ملی پوشان والیبال در بازی دوم روز دوشنبه از ساعت ۴:۳۰ مقابل تیم ونزوئلا صف‌آرایی می‌کنند.

المپیکالمپیک توکیوتپانچه بادیتیراندازجواد فروغی
مطالب مرتبط
پیام خبر
2077
آخرین مدال ایران در المپیک به کاراته رسیدطلای استثنائی «گنج‌زاده»
پیام خبر
2109
رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مدال‌آوران ایران در رقابت‌های المپیک و پارالمپیک توکیو:پیام قهرمانی شما امکان تحقق کارهای به‌ظاهر نشدنی است
اقلیم
2070
برگزاری مسابقات بدون تماشاچی و نبود برنامه‌های سرگرم‌کننده به کاهش تولید دی‌اکسید‌کربن کمک کرده استالمپیک سبز
المپیک سبز
چارسوق
2077
نگاهی به سیاست‌گذاری‌های کمیته بین‌المللی المپیک و توجه ویژه به توسعه پایدار و محیط زیستپیوند ورزش و توسعه پایدار در المپیک
پیوند ورزش و توسعه پایدار در المپیک

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.